Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák! Aki...

Anett80 kérdése:

Kisgyerekes anyukák! Aki egyedül neveli a gyerekét,gyerekeit, mert pl.elvált,özvegy,az hogy oldja meg, hogy dolgozni is tudjon? Van, aki munka nélkül van már hosszabb ideje?

Figyelt kérdés

2020 januárjában váltam el hivatalosan, a volt férjem becsajozott,elköltözött, azóta semmi, teljesen eltűnt. A fiam most 6éves,iskolakezdés előtt áll.

A fő problémám a munkahelyek, egyszerűen sehol sem találok olyan állást, ami jó lenne az ovoda/iskola mellett, hozni-vinni a fiam. Budapesten élek a belvárosban, de hiába a több 1000 munkalehetőség, részmunkaidő vagy főállás nem létezik reggel 8óra és délután 4óra között. 3éve keresek egy ilyen állást, de semmit sem találok!

Ahol eddig dolgoztam, ott is napi 12órás műszakok voltak, anyukám hozta el a fiam, de miután ő lerobbant, és nem tudta elhozni a gyereket az oviból, én elvesztettem az állásom.

Jelentkeztem irodai állásokra is (mindenki ezzel macerált), 3 interjúra is behívtak, ahol azonnal közölték:nem eshet ki a toll du 4órakor a kezemből, túlórázni kell, este 6-7-ig. Mind3 irodai állásnál ez volt,sőt,az egyiknél este 8-ig is maradni kellett volna. (hetente 2-3X)

Nem tudom megoldani, teljesen egyedül nevelem a fiam.

Babysittert is próbáltam keresni,de túl sokba kerülne, egy fizetésből kell így is megélnünk és a volt férjem nem fizet gyerektartást.

Főleg szakmunkás végzettségeim vannak, szakács, cukrász, eladó, még egy fodrász tanfolyamot is elvégeztem a gyes alatt. Érettségim is van + angol és német középfokú nyelvvizsga.

Nem értek a könyveléshez,nem tudok programozni,a járvány előtt 10évet a vendéglátásban dolgoztam. Az étterem csődbe ment a vírus miatt, ahová a gyes után mentem vissza.Ez az ex főnököm rendes volt, megengedte a kismama műszakot,de ez igen ritka, csak az arra való tekintettel engedélyezte, hogy 5évig ott dolgoztam előtte.De ennek vége lett, mikor kitört a járvány.

Megint munkát keresek, de mindenhol a 2-3 műszak, hétvégén is dolgozni kellene vagy ha nem több műszakos, akkor napi 10-12óra+útidő. Vállalhatatlan kisgyermek mellett!

Nem én vagyok ma Magyarországon az egyetlen elvált szülő, más hogy oldja meg ezt a problémát?

Ráadásul nekem "csak" egy gyerekem van, aki már nem kisbaba, szeptemberben iskolába megy.


2022. márc. 3. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bebiszitterem volt.
2022. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Fodrászat, vállalkozásban?
2022. márc. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Írtad hogy fodrász vagy.

Ha találsz tukorpenzes helyet ott attól es addig dolgozol ameddig akarsz. Bár ahhoz azt hiszem vállalkozónak kell lenned. Esetleg étteremben cukrász? Vannak helyek (igaz 7kor kell kezdeni es 3-4ig lenni vagy amíg benem fejezed az aznapi munkád) nem tudom mennyi idos a gyerek, vannak-e ismerősök de esetleg egymást kisegithetnetek ha van erre kapacitás. Pl hétköznap 1-2 órát mas vigyáz a gyerekedre, hétvégén meg te vallalod őket. Nem nagyon létezik mas megoldás sajnos

2022. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Te kifogásokat keresel nem állást. 🤷
2022. márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nincs annyi pénzem, hogy széket béreljek + adót fizessek, egy havi székbérlet havi 50-60.000Ft,Kata adó 50.000Ft + anyagköltség, kiszámoltam, hogy havi 150.000Ft mínuszról indulnák minden hónapban. Nincs vendégköröm.

Hitelt nem akarok felvenni, nincs hitelem, de soha nem is lesz! Ismerőseim mind belebuktak a hitelbe, a legjobb barátnőm is, 3 creditkártyája is van, elköltötte róla a pénzt és most nem tud törleszteni. Ő is sokáig munka nélkül volt a vírus miatt.

2022. márc. 3. 14:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es,kiváncsi lennék, te hogy oldanád meg egy 6éves gyerek mellett, teljesen egyedül. Sokan elválnak vagy hirtelen megözvegyülnek, ember tervez, Isten végez, ahogy a mondás tartja... én is azt hittem, örökké tart majd, hát nem.
2022. márc. 3. 14:38
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Ugyan nem vagyok egyedülálló, de 100%-ban én hozom és viszem a gyereket az oviból, részmunkaidőben dolgozom, home office, programozás.

Ha nem lenne ez a lehetőség, és ilyen végzettségeim lennének, akkor elkezdeném járni a környéket, és megalázkodva megkérdezném az éttermeket/büféket/cukrászdákat/lángosozókat/bármit, hogy nem-e keresnek éppen embert.

2022. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem olyan a munkaköröm. Hivatalosan nem vagyok egyedül, gyakorlatilag mégis, mert a párom csak hétvégente van itthon. Nekem 3 gyerek van egyébként, két kisiskolás és egy lassan 9 hónapos kisfiú, most gyeden vagyok.

De mielőtt terhes lettem és még be kellett járni (már nem kell), a gyerekek miatt úgy kértem, hogy hadd mehessek el előbb és ha van még valami amit meg kell csinálni a kiesett időben, azt bepótolom mikor hazaértem, laptopról.

Home office-ban ugyanez. Sőt jobban is szerették, hogy így dolgozom, mert lefedtem egy olyan idősávot amikor még visszaültem a géphez, amit senki a cégnél, mert már vége a munkaidőnek.

Most nyáron is várnak vissza, a lányaim már jönnek-mennek egyedül az iskolába, a kisfiamat kell majd csak hozni-vinni bölcsibe, de valószínűleg ugyanígy lesz megoldva.


Hát, marhára nem egyszerű az biztos, nem irigyellek! Nekem olyan a szakmám ami lehetővé teszi, de sajnos a legtöbb helyen nem ilyen rugalmasak :(

2022. márc. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

A home office-hoz megfelelő végzettség kell. Neki nincs. Neki fizikai munka jöhet szamitasba.


Kerdezo, lehet hogy koltoznod kellene.

2022. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Sajat ceget csinaltam, ami teljesen mas mint az eddigi (diplomas) munkam volt masfel evtizedig. Amit most csinalok, az elmult 20 evben hobbi volt. Szerintem csak igy lehet...
2022. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!