Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez korrekt szerintetek? Mi...

Ez korrekt szerintetek? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Kollégista vagyok bp.en. a szobatársammal, pénteken ökörködtünk, elkezdett piszkálni engem, lökdösni stb.. vicc volt, tudom hogy gyerekes nem is ez a kérdés . hanem a következő, kigáncsolt én fenékre huppantam, (nem durván) én pedig vissza adtam szintén nem durván, de neki a fenekénél volt az új telefonja, összetört a kijelzője.

Mondtam neki, hogy mivel kettőnk hibája kifizetem a felét a szerelésnek(diákmunkaból) , erre ő elhordott mindennek, hogy nem ez csak az én hibám kifizetem az egészet. Én nem tartottam korrektnek, mivel ha ő nem piszkál gáncsol ki. . akkor ugye én nem adom vissza, szóval közös baklövés volt. Mindegy elmentünk a telefonoshoz, mondta, hogy 8000 forint lesz, és meg tudja csinálni úgy, hogy nem is látszik, a csere és megmarad a garancia. Odadtam neki a pénzt. Tegnap ment érte. és ma jött, hogy nem veszi a telefon a töltést, és úgy csinálta meg a fickó, hogy látszik, elbukta a garaanciát, mutatta, szó szerint kivéste a csavart a ba.romja, mintha nem lett volna eszköze.. én mondtam neki, hogy vigye vissza, elvégre javításért nem rongálásért fizettünk, ő a fejemhez vágta a telefont "most már a tied, és odadobott, egy képet, amin egy 25.000 ft os telefon volt, hogy van egy hetem hogy ezt megvegyem neki, ez a szar(régi) nem kell neki. jaa és ha nem , szól az anyjáéknak..

én úgy gondolom, hgy én megtettem mindent ami elvárható, nem az én hibám a szerelő sza.r munkája, és az sem, hogy olyan problma állt elő vele ami eddig nem volt.. biztos, rosszaul rakta össze. én most tervezem nhogy elviszem a szerelőhoz, hiszen nem erről volt szó, azt mondta nem fog látszani, stb..

mit csináljak? én azért a pénzért egy hónapot dolgozok, és hozzátenném, tudom gyenge mentség de ő kezdte...


2011. nov. 9. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem teljes mértékben igazad van, de az, hogy ki kezdte teljesen lényegtelen. Játszottatok, történt egy baleset, szerintem a felét kellett volna fizetned. Azok után, hogy az egészet kifizetted már nem várhatna tőled semmit. És ha a szerelő rosszul dolgozik, akkor vissza kell vinni és reklamálni, remélem van blokk vagy valami.

Nagy valószínűséggel a szerelő kifogásokat fog keresni, de akkor mond neki, h kérnéd a panaszkönyvet, mert az mindenhol van, bár lehet lepróbálkozik azzal,h nincs. De mindenképp csinálja meg, te meg menj és keress a koliban egy másik lakótársat, nehogy újabb félreértések legyenek köztetek.

2011. nov. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Hány évesek vagytok?

Ez az egész nem arról szól, hogy ki a hibás.

A fiaim 11 és 13 évesek, de már megtanulták, hogy eszetlenkedés közben félretegyék azt amit féltenek, mert egy esetleges hasonló balesetnél kizárólag annak a kára az ami keletkezett, aki nem figyelt oda a saját cuccára.


Én az elmondottakból nem igen értem, hogy miért is kellett volna bármit is fizetned, nem ám még a végén egy új telefont.

Még a felét se tartom korrektnek. Mi a fenének van "búnyó" közben a farzsebében a telefonja.

Ha meg ott marad, akkor így járt. Gondolom nem vagytok már 5 évesek, így a saját dolgaitokért Ti magatok feleltek.

De csak a sajátjaitokért.

Szerintem akkor kellene beszállnod a fizetésbe, ha kölcsönkérted volna a telót, és a Te zsebedbe megy tönkre. Mondván mi a fenének tetted oda.

2011. nov. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek a második válaszolóval. Szerintem már eddig is többet tettél, mint ami elvárható lett volna. Ő hordja ott a telefonját, ahol ilyen balesetek következtében baja lehet..

Szóljon nyugodtan az anyjáéknak, igazából sokmindent úgysem fognak tudni Veled kezdeni, max jól nem beszéltek többet egymással. De aki épeszű, az felfogja, hogy ez nem a Te kötelességed.

..és keress más szobatársat tényleg.

2011. nov. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Maximálisan megtettél mindent, eszedbe ne jusson új telefont venni neki!

Nagyon korrekt voltál így is és teljesen igazad van, ez a játék hevében történt, így annál több nem jár neki, mint hogy fizeted a felét. Ugyanolyan hibás ő is. Arról pedig aztán pláne nem tehetsz, hogy ilyen szerelőt sikerült választani és ráadásul még te mész vissza hozzá reklamálni.. Szóval ennél többet NE tegyél!

2011. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy elérsz valamit a szerelőnél. Tulajdonképpen a segítségével csalni akartatok, a garancia megtartása miatt. Neki az volt a fontos, hogy pénzt keressen. Panaszkönyvbe, feljelentésben nem hivatkozhattok arra, hogy mivel látszik, elveszett a garancia. A garancia nem a javítástól, hanem a töréstől veszett el.

Amúgy egyetértek az előttem szólókkal, nem te vagy a felelős, és igazán gavallér voltál, hogy a felét vállaltad, de hogy az egészet, és még az sem elég, új telefon kell, az már nonszensz.

2011. nov. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Az ő hibája, hogy tönkrement a telefon. Ő nem vigyázott rá. Neked honnan kellett volna tudnod, hogy a farzsebében van? Szerintem teljesen korrekt volt, hogy felajánlottad, kifizeted a felét a javításnak. Az új telefont nehogy megvedd neki! Hívja csak a szüleit, kit érdekel? Azok is mit tudnának tenni? Szerintem is próbálj egy másik lakótársat keresni, azt hiszem, év közben is át tudod magadat kérni másik szobába - legalábbis vannak olyan kolik, ahol ez működik.
2011. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi, délután megyek a boltba majd. drukkoljatok.

nem fogok neki új telefont venni ezt már eldöntöttem, mivel nem korrekt.

2011. nov. 9. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehogy vegyél neki új telefont! Oké, beismerted a hibádat, megtérítetted a kárt (sőt, én nem fizettem volna ki az egész javítást, hiszen közös baklövés volt), arról nem tehetsz, hogy a szerelő balf*sz volt.

Szól a szüleinek? Szóljon, biztos büszkék lesznek rá, hogy nem bír vigyázni a drága holmijaira, és még a felelősséget sem képes vállalni a tetteiért...

2011. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!