Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen Budapestre...

Szerintetek milyen Budapestre költözni egyedül?

Figyelt kérdés

Könnyű munkát találni?

Kapcsolatokat barátságokat kialaítani?

Mit tanácsoltok ilyenkor?

Mivel egyedül mennék, ne legyek magányos!



2022. jún. 13. 14:46
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem Bp király, én is vidékről jöttem, csak dupla annyi idős vagyok, mint te.

Munkát? Egy pillanat alatt. Persze lehet, hogy csak valami szart az első körben, de pénzt keresni tudsz, óriási a munkaerőhiány. Mindenhol. Vendéglátásban főleg. A Belvárosban menj végig, a körúton vagy akárhol, mindenhová pultost, felszolgálót, konyhást, mindent keresnek. Vendéglátásban jellemző, hogy nem jelentenek be, vagy csak négy órás minimálbérre. Te tudod, neked mi a fontos. Ha jobbra, többre vágysz, közben is tudsz jobb munkahelyet keresni, a rosszról meg dobbantasz egy pillanat alatt. Ha bejelentett, biztos, megbízható és kb 280 e bruttót adó munkahelyet keresel különösebb skillek nélkül, ajánlom a kozigallas.hu-t, ott is nagyon sok állás van.

Barátokat szerezni? Úgy érted, igaziakat, akikkel egyrészt irl tudsz találkozgatni, másrészt szoros kapcsolatban lesztek? Szerintem nehéz. Nekem nem lettek, mondjuk én sokat is várok, azt a bizonyos szorosságot, amit írok. Olyan embereket találtam, akikkel össze tudok ülni időnként. Mint minden, ezek a kapcsolatok is vagy fb-csoportokban, vagy pedig valóságos munkahelyeken kezdődtek.

2022. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%
Én is egyedül költöztem fel lányként Baranyából. A fizu sokkal jobb, mint otthon. Albérletet viszonylag olcsón találtam, mert nem a legjobb környék, de valamit valamiért. Tömegközlekedés kiváló. Kocsival nem éri meg, állandó a dugó. Eleinte csengett a fülem, túl zsúfolt volt nekem és túl nagy, de megszoktam. Egyébként vannak szállásos melók is, kezdetben ezzel is tudnál indítani, közben albit keresgélni. Sok sikert! :)
2022. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
77%

"Vannak nagyon lepukkant veszélyes kerületek azok egyenrangúak kB tatabányával."


Mire sikerült alapoznod ezt a szerencsétlen megállapítást?

Budapesten születtem és éltem/dolgoztam 35 éven át, ismerem minden szegletét, majd Tatabányára költöztem és az ott töltött négy év alatt egyetlen rossz élményem nem volt. Nyilván nem mésztelepre kell költözni a cigánytelepre, de ha ebből indulunk ki, akkor minden településen/városban vannak szarabb részek.

2022. jún. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
88%

Pesten könnyebb melót találni.

Barátokat munkahelyen is tudsz találni.

2022. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
1%

Melót találsz, amit rühellni is fogsz éhbérért persze.

Aztán találsz "barátokat" gyorsan, akiket a pokolba kívánsz, de szabadulni tőlük nem tudsz.

Albérletet már természetben fizeted...

Végül meg a "rosszlányok" oldalon leszel befuttatva...


Ha normális akarsz maradni, kerüld el butapestet, a tahóság fővárosa a kihasználással kézen fogva.

2022. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
5%

Utolsó


A nők nagy része azért költözik fel, hogy Rosszlány legyen.

2022. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
94%

#15 Egy megkeseredett ember lehetsz.


Kérdező, én Budapesten élek születésem óta, azaz 40 éve. Ekkora munkaerőhiány még sosem volt, nagyon sok lehetőséged van, akár válogathatsz is az ajánlatok között. Régebben szállóige volt a munkáltatók részéről, hogy ha nem tetszik valami, akkor el lehet menni, de ma már nem engedhetik meg maguknak ezt a hozzáállást, mert örülnek, ha találnak egy normális dolgozót.

2022. jún. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
1%

17


A te időd már elmúlt, ez válaszodból is látszik...

Lehet munkaerőhiány van itt ott, de skótság és teljesen butának nézés is.Felveszik 3-4 ember munkájára majd 1 fizetésért...lehet ott élsz, de hogy már semmit sem tudsz a városról, az hét szentség...

2022. jún. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
89%

#18 Te miről beszélsz? 😀


40 évesen lejárt az időm? Elárulom neked, hogy a munkahelyemen egymás után buknak ki a 20 évesek, mert a legtöbben álomvilágban élnek, dolgozni nem akarnak, de jó fizetést azt igen. Nagyon ritka a kivétel, de azért akad, szerencsére.


Nem tudom, te hol próbálsz boldogulni, de nagyon el vagy tévedve. Aki akar dolgozni és hajlandó tenni is azért, hogy jusson egyről a kettőre, annak bőven akad lehetőség.

2022. jún. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
1%

19


Persze, hogy kibuknak munkahelyedről mellőled, mert a féléd helyett is kell dolgozni fele annyi fizuért és a legalja feladatokat állandóan+túlóra ingyen...pfff


Ne szenved kerítő, ismerjük a kolbászkerítés meséket:)

2022. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!