Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyaotthonba kell mennem mert...

Anyaotthonba kell mennem mert nem bírom egyedül. Debrecen van valami megoldás?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 17:49
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
85%

Ha mintegy 115 000 forintnyi jövedelemből nem tudsz megélni egy gyerekkel, akkor te nagyon pazarolsz. Én mondjuk pécsi vagyok, de nálunk egy átlagos másfél szobás albérlet 40 000-ért is van már (70-ért már háromszobás hodályt kapsz), rezsivel együtt sem több az 70 000 forintnál. És akkor már nagyon pazarolsz a rezsivel is...


Kajára költesz mondjuk havi 20-at (mert ennyiből igenis lehet etetni két főt), az mondjuk 90, még mindig van 25 000 forintod... Igen, egy tankönyvcsomag belekerül egy tizesbe legalább, de még mindig marad 15...


Akkor még nem beszéltem olyanokól, hogy ruhát lehet venni turkálóban is, lehet kérni támogatást az önkormányzattól...


A "mindenemet odaadtam a pasinak" pedig egyéni szoc. probléma.

2010. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
74%
Végre nem csak én gondolkozom így!
2010. szept. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:
rezsivel együtt 70 ezer....nem pazarlok...nem kapok támogatást mert meghaladja az egy főre eső jövedelmem a minimumot....a kaja a suliba csak 10300 ft.a bérlet kettőnknek 6 ezer..a gyereknek a gyógyszer havonta mega a kenőcsők másik 5 ezer mert ekcémás...én igen nyugdíjas vagyok mert mozgássérült vagyok...a gyógyszerem nekem is havi 2 ezer....és ezek csak az alapok...
2010. szept. 20. 04:48
 54/61 anonim ***** válasza:

21:07 Ott a pont.


Ha nincs más megoldás el kell adni amit csak lehet vagy kölcsön kérni. Szüleid nem tudnak támogatni?? Lehet, hogy Ők hiába mondták, hogy nem kéne elválni vagy hagyni hogy átvágjanak.

2010. szept. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
17%

Körülbelül hatszor írtad már le, hogy nem kapsz támogatást, mert magasabb a jövedelmed az egy főre kiutált minimumnál. Igen, mindenki megértette, nem kell többször leírnod.

Viszont egyedülálló szülő akkor is ingyen kapja a tankönyveket, ha kétmillió forintot keres havonta.

Egyszer bementél a hivatalba, ott elhajtottak, így azt hiszed, hogy akkor is elhajtanak, ha élni akarsz a kötelezően járó kedvezményekkel.

Nem kötelező a gyereket havi 10300 forintért ebédeltetni az iskolában, lehet neki csomagolni szendvicset, és otthon főzni. Szinte minden ételt ki lehet hozni olcsóbban, minthogy az 500 forintos menüket fizesd. Ennyiből kettőtöknek kijön egy tartalmas főzelék.

2010. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
ugye viccelsz????nem kell a gyereket a suliba etetni???35-en lemennek az ebédlőbe az enyém egyedül üljön fent.....rakjak reggeli meg ebédet meg uzsonnát...ugyanannyi.....kiszámoltad már?a másik: nem kapja ingyen a tankönyvet...olvassátok már el a feltételeket...ááá...de mindegy.....ezt a helyzetet megélni kell....másoknak én is tudok olyan tanácsokat adni ami közhely...de végül is köszönöm mindegyoik választ...made in hungary...
2010. szept. 21. 14:02
 57/61 anonim ***** válasza:
végülis mi lett veletek? Tudtál szerezni pénzt?
2010. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
59%
Kár,hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni!
2010. szept. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Az iskolai étkezésekről nem tudok nyilatkozni..Megértem a kérdező álláspontját is,hogy egy kisdiák aki egészen délutánig az iskolában van,nem árt ha ebédre meleg ételt eszik..Azt meg nem lehet elvárni tőle,hogy mikróban melegítse az ételt...Így megértem ha befizeti az étkezési pénzt.

De!Egy kicsit ellenkezek a kérdezővel az iskola könyvekkel kapcsolatban..Én is egyedül nevelem a fiam,és jobb a fizetésem mint aki létminimumot kap..Nem panaszkodom jól keresek..De az iskolában amikor a könyvekért kellett menni,nekem nem kellet munkáltatói igazolást vinnem.Nem kellett megmutatni hogy havonta mennyi a bevételem.Elég volt a családi pótlékról egy igazoló szelvény,mert evvel igazoltam,hogy egyedülállóként "magasabb" családit kapok..Akkor kellett bemutatnom amikor a könyvekért mentem..Ingyen kézhez kaptam szinte mindent.(kivéve az idegen nyelvű könyveket)

Nem árt ha ennek utána nézel,mert ezt az iskolában kellett volna intézni..Neked függetlenül attól,hogy mennyi a kereseted jár volna az ingyenes tankönyvek..

Olyan meg nincs,hogy én kapok (aki biztos többet keress mint te) és te meg nem kapsz...Még reklamálhatsz

2010. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
mi lett?
2010. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!