Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek apukámtól. Mit tegyek?

Félek apukámtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apukám 35 éves és kb fél éve jött ki a börtönből azt hiszem súlyos testi sértés miatt vagy valami ilyesmi. Nem váltak el a szüleim, viszont anyukámnak Németországba kellett menni (munka miatt) így a húgom (8 éves) és én együtt maradtunk apukánkkal. A húgomnak van valami a gyomrával mert mindig fáj neki valamiért. Apa elvitte a kórházba mert nagyon fájt neki. Az orvosok nem akartak vele semmit csinálni ő meg kicsit durva volt az orvosokkal. A beszédstílusa elég fura. Tudom, hogy szeret minket és nem bántana de akkor is ez a kis durvaság. Azt is tudom, hogy nem szeretne így viselkedni de mindenki húzódik tőle és ez zavarja őt. Én teljesen megértem, hogy milyen lehet neki. De valahogy mégis félek egy kicsit tőle. Mit tegyek?

12/L


2010. szept. 19. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ha szeret téged, akkor meg fogod tudni beszélni ezt vele. Ha pedig mégsem, és esetleg tényleges alapja is van a félelmednek (megfenyegetett, vagy megütött, ilyesmi) akkor fordulj egy másik felnőtthöz (pl nagymama, tanár)

Anyukád mikor fog visszajönni? Ő talán tud majd oldani a helyzeten. Fel a fejjel!

2010. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja és még csak annyi, hogy nem vagyunk cigányok. :D


Amúgy soha nem bántott minket. Szokott puszit is adni és úgy viselkedik mint egy apa. Csak néha tényleg bedurvul. Mint például az orvosokkal is, elővette a "macihangját" és már vörös volt a feje de nem bántott senkit.

2010. szept. 19. 21:59
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
azért beszélt durván az orvosokkal mert aggódik a testvéredért. az én apukám nem volt ugyan börtönben, de simán kitekerné értem és a tesómért bárkinek a nyakát. (és szerintem ezzel minden apuka így van) szeret téged és ha tudod, hogy zavarja az, hogy durva, akkor valószínűleg tenni is próbál majd ellene. veled nem hinném, hogy az lesz. take it easy! :)
2010. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A felnőtt embereknél sokszor előfordul ilyen viselkedés. Beszélgessél az osztálytársaiddal, barátnőddel, hogy az Ő apukája is ilyen hirtelen begurul.Akkor rájössz, hogy semmi gond.
2010. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
22:00 te tényleg hülye vagy :)
2010. szept. 19. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:

(off: a nemierőszakosnak most lelkileg egy cuppanos ujjat dugok a fülébe)


Nem kell félned, vannak emberek (álltalában férfi) akik a heves felindultságot mint ijedség, agódás, félelem haraggal reagálják le.

Mérges volt mert nagyon agódhatott a hugodért.

Nekem is van gyerekem s ő a legfontosabb, bármitől megvédeném s dühös lennék ha nem segítenének rajta amikor látom szenved. Ez mutatja a szeretetet amit lehet felétek esetlenül mutat ki de attól még otvan belül. :)

2010. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mint anyuka irom,apud azért volt durva,mert a hugodnak fájdalmai voltak és az orvosok nem segítettek rajta. Majd 10-20 év mulva megtudod,h egy szülőnek ez mennyire fájdalmas, a szíve szakad meg a gyermekéért,és ilyenkor a végsőkig elmenne érte.Legszívesebben átvenné a fájdalmat a szülő a gyermekétől,csak ne szenvedjen. A szülői szeretet ilyen. Ne félj apudtól,ő csak szeret titeket, és hidd el anyud se hagyott volna rá titeket,ha bármi gond lehetne.
2010. szept. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a hugod is fél és szorong. Ezért fájhat a hasa.

Azonban ez a félelem nem biztos, hogy az édesapádtól van,

hanem egyszerüen nagyon hiányzik neki az édesanyja. Gondolom amig édesapád börtönben volt anyukátok volt minden biztonságotok. Édesapádnak sem lehet könnyű. A börtön nem egy kellemes hely, és fél év nem sok a normál életbe történő visszaszokáshoz. Azért biztos igyekszik, szeret titeket, hiszen édesanyád is megbizik benne.

De lányok mellé egy női rokon jó lenne. Nincs egy nagymama, nagynéni, aki segithetne amig édesanyátok vissza nem jön?

2010. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Anyukám 1-2 hónap múlva jön haza. Nem hiszem, hogy apa miatt mert neki már kisebb korában is volt valami. Amúgy erről jutott eszembe, hogy a tesitanárom miatt eltört az egyik ujjam és ő meg bement és kicsit megrázta a tanárt utána pedig betolta abba a tanári szerűségbe ahová a tesitanárok járnak és amikor kijöttek apukám mosolygott. A tanár azóta elég furán viselkedik velem.

Az a bajom, hogy ha egy szobában vagyunk vele hosszabb ideig akkor az a szoba olyan...nem is tudom milyen. Feszült leszek vagy valami ilyesmi.

Bocsi ha hülyén fogalmaztam :D

2010. szept. 20. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!