Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vertek gyerekkorodban? Ha...

Vertek gyerekkorodban? Ha igen, milyen szinten? Egy-két pofon, vagy brutális ütlegelések voltak? Melyik volt a legijesztőbb, legszörnyűbb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 01:58
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
95%

Hú, hát én elég sokat kaptam... Kiskoromban szinte mindenért(pl egy játékot véletlenül nem raktam a helyére), fakanállal kaptam ki, egyszer 3 fakanál is eltörött rajtam... Olyan csontos volt a farcsontom :) Persze eltüntettem az összes fakanalat az eset után >:)

Később drasztikusabb volt, egy ami megmaradt, h anyum szájba és hasba rugott... 3.-os voltam... megkértem, h segÍtsen a háziban, de nem volt meg a radÍrom hogy kitöröljem a hibákat, s felmérgesÍtette magát... Folyt a vér az orromból meg a fogamból is...

Nagyobb koromban is volt 1-2 nagyobb pofon, rugás, hajtépés, de akkor már értettem a szavakat is, és azok sokkal jobban fájtak...

6 éve egy balesetben majdnem életemet vesztettem, azóta nem kaptam komolyabb verést!

Most várom a Babámat... Nem tudom milyen anya leszek, de egy bizton! nem fogom bántani a gyermekemet se testileg se lelkileg! Vannak jobb módszerei is a nevelésnek(én azokból is biztos tanultam volna...)

20L

2010. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
93%
Amikor olvasom az ilyen kérdéseket, mindig nagyon szomorú leszek, aki nem élte át ezt, nem is hiszi, milyen nyomokat hagy egy pofon vagy egy verés a gyerekekben. Én nem kaptam verést, talán csak két pofont egész életemben apámtól, de mindig emlékezni fogok rá. Aki kezet emel a gyerekére, nem szabadna ezt elfelejtenie.
2010. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg, ha édesapám részeg volt.
2010. szept. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 08:36-os szerintem nagyon durva. Így ismeretlenül is sajnálom, hogy ilyet éltél át!
2010. szept. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
89%
Nem vertek. Egész kiskoromban fordult néha elő, hogy a fenekemre csaptak, nem volt szörnyű egyáltalán. Kamaszként néha megérdemeltem volna, de soha nem kaptam, úgy nőttem fel, hogy egy pofont sem kaptam életemben. Nálunk az volt a büntetés, hogy napokig nem szóltak hozzánk (egy négyesért vagy tíz perc késésért is), ez sokkal-sokkal rosszabb volt, mintha vertek volna.
2010. szept. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
92%

Azt elfelejtettem Írni, hogy gyermek fejjel azzal a felfogással voltam, hogy azért kapok verést, és azért nem szeret anyum, mert engem hibáztat az ikertesóm halála miatt(születésünkkor halt meg, ha "hagytam" volna, hogy Ő bújjon ki előbb, akkor élne...). Mindig akkor kaptam mikor apum vagy bátyám nem volt otthon, bátyám(10 évvel idősebb) egyszer kapott egy pofont, nem nagyon verték kisebb korában sem, s nem tudtam mihez kötni, hogy én miért kapok...

Most azzal magyarázom, hogy biztos klimax miatt volt ez az egész... Csak mégis azért... 14 évig volt ez az állapot...

(8:36-os vagyok)

2010. szept. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vertek. Eleinte csak az apám, ahogy nőttünk a bátyám is. Volt úgy a szomszéd jött fel, fejezzék már be. Volt úgy az ajtót törték rám, és véremtől volt minden szennyezve.

Nem ivott senki, sőt! Kívülálló azt mondaná,milyen szép család...jómódú, tanult... Tudnék mesélni, de inkább felejtenék.

32/N

2010. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%
Igen,pedig nagyon de tényleg nagyon jó gyerek voltam!! Jó tanuló,segítettem,takarítottam,tesóra vigyáztam stb......kis mini felnőtt voltam.Ennek ellenére a stresszt rajtam vezeték le.Pofon,hajtépés,rángatás,apa néha rúgott is.....már anya vagyok-soha nem bántanám a lányom!!!
2010. szept. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező neked is volt ilyen élményed?
2010. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem vertek.
2010. szept. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!