Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, ha úgy érzem,...

Önző vagyok, ha úgy érzem, hogy a gyereknevelés nyűg?

Figyelt kérdés
A nőveremnek 4gyereke van, a barátnőm nővérének pedig 2. Mindkét család a létminimumon él, egyik hónapról a másikra és így is el vannak adósodva. Csak nekünk több mint 500ezerrel tartoznak, és már egyre kevésbe hiszem, hogy viszontlátjuk a pénzt. Ezenkívül havonta ránklőcsölik valamelyik gyereket, ha valami elintéznivalójuk van és néha az éjszakát is itt töltik. Nekem ez csak nyűg, hogy hazamegyek fáradtan a munkából és otthon 1-4 zajongó gyerek vár, akiktől pihenni vagy szórakozni sem lehet. Tavaly például egy egész hetet itt töltött a 6éves unokaöcsém, mert a családban mumpsz fertőzés volt és nem akarták, hogy elkapja. Ugyanezt mondtam a nőveremnek is, hogy csak a legszükségesebb esetben hozza a gyereket, de havonta talál valami életbevágó indokot, és ugyanígy van a sógornőmékkel is.

2022. jún. 25. 19:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
99%
Nem kötelező gyereket válalni, rokonoknak való bébiszitterkedést is el lehet utasítani.
2022. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem, a gyereknevelés nyűg és k_rva sok lemondással jár. Természetesen vannak benne csodás pillanatok is, élmények amiket másként nem tudnál megélni. A kérdés csak az, hogy a jó dolgok ellensúlyozni tudják-e a rosszakat. Van akinek igen és van akinek nem. Nyilván ezt addig amíg élesben ott nincs a gyerek nem lehet tudni, max sejteni. Ezért nem egyszerű kérdés ez.
2022. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy önző. Sokan vannak úgy, hogy mások gyerekét nem szeretik, nem tudnak velük mit kezdeni. Talán a sajátoddal más lenne a helyzet, máshogy viszonyulnál, de nem biztos, és nem is szabad azért szülni, hogy legyen, ha te nem akarsz. Pláne, hogy nem egy gyerekről van szó a történetben, hanem külön négyről és kettőről. Faxért csináltak annyit, ha nem bírnak velük? Azért már a második gyereknél is szerintem lehet tudni, hogy bírnak-e még eggyel vagy sem. Egyik ismerősömnek három gyereke van, se kevesebbet, se többet nem akarja, de neki ők élete értelmei, meg persze a férje, és igen, elfárad, de nem passzolja így le, pláne olyannak, akiről lehet tudni, nehezen megy neki. Kell az énidő, mindenkinek szüksége van rá, de akkor sem lehet így, ahogy a sztoriban van rálőcsölni valakire.
2022. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Épp ez az, már tudom milyen ha csak egy hétig ittvan és abszolút nem élveztem. Már 30vagyok, a nővéremnek pedig 28évesen már megvolt a negyedik gyerek és én nem érzem, hogy szeretnék szeretnék gyereket.
2022. jún. 25. 20:08
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy hasonlóan érzem. Megfelelő lelki békével és megfelelő párral lehet változik erről a véleményen, mert egyébként baromi türelmes vagyok, és mindenki szerint baromi jó anyuka válna belőlem, mert figyelek másokra, a másik lelkivilágára, szóval nem lenne az, hogy nem veszem észre, ha a gyerekem xarul van, és erre én ráteszek egy lapáttal. Ezt gondolják rólam. Én meg azt gondolom, hogy talán megváltozik a véleményem, de egyelőre isten mentsen a gyerekektől, és hosszútáv is úgy érzem, nekem nem kell. Egy dolog, hogy nem volt velem a szülőanyám, mert lelépett. Apám, aki imád engem, aki nem bánja, hogy vagyok, örül neki, és ha visszamehetne az időben sem csinálná máshogy, látom rajta, hogy mennyire fáradt volt és fáradt már az egész élettől. 12 órázott xar helyen, mert biztos hely, biztosan fizetett, nekem meg enni kellett adni. Türelmetlen volt és ideges, mindmáig nem ismeri el, hogy rajtam, aki ott volt vele vezette le a feszültséget, hogy minden xarért kiabált, azért is, ha felborult a pohár (de nem tört) és fel kellett törölni a vizet. Neki ezzel lényegében, hogy egyedül vitte a nevelésemet, kukába sem lehetett dobni a saját életét, annyira nem volt neki. Ez persze a negatív helyzet, amibe kerülhet valaki.


Volt szerencsém olyan emberhez még gyakorlati időm során, akinek három gyereke van, van férje, nem keresnek együtt sem olyan sokat, nem tudják csak úgy lepasszolni a gyerekeket, nagyszülők Romániában élnek, rohannak munka közben, munka után, mert a kettő lánynak van úszás, lovaglás, falmászás (no nem naponta lovaglás, de ügyelnek, hogy jó mozogjanak, tartalmas hobbijuk legyen, kipróbálhassanak új dolgokat lehetőségekhez képest), máskor szülői, a nagyobbik már egyetemista, de véleményem szerint anya kicsi fia szinten van. Bárhogy is, ők így boldogok, az összes fáradtsággal együtt, és így tényleg egy nagy családot alkotnak. Nekik nem nyűg az élet, csak nehéz, és könnyebb lenne sok pénzzel, hogy ne kelljen számolgatni. Tök pozitív nő, nagyon kedves és türelmes, nem rokkant bele a gyerekekbe.

2022. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy önző egyáltalán. Mondjuk a visszautasításban lehetnél határozottabb. Bátyáméknak 3 gyerekük van, már az elsőnél bepróbálkoztak nem csak ők, de apám is azzal, hogy a nyakambavarrjanak egy vagy több kölköt, hogy vigyázzak rájuk. Egyszer sem voltam hajlandó babysitterkedni, nagyon határozottan utasítottam vissza minden próbálkozást és persze el voltam mondva egyszer kétszer minden szarnak, de nem érdekelt. Ők sem végzik el az én munkámat, nem fogom én sem az övékét.
2022. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Igazából én eskü elfogadom, hogy valaki nem akar gyereket, mert nem lenne türelme hozzá és börtönben érezné magát, meg nincs is vágya rá. Viszont a legnagyobb baromságnak és legidegesítőbb dolognak tartom, mikor valaki idejön, hogy ő AZÉRT nem akar gyereket, mert a testvérei/barátai gyerekei idegesítőek (?). Mi a fax van?


Szóval a neveletlen kölykeiket (a szülő dolga a nevelés) rád bízzák, amit te el is vállalsz minden szó nélkül, majd mikor kikészítenek, idejössz gyakorira kisírni, hogy te nem bírod a gyerekeket, baj ha nem akarsz?


Nem, nem baj!

De ne fogd pár taknyosra, kicsi babára, vagy neveletlen suhancra.

Én is utálom más gyerekeit, de a sajátjaimat akartam és szeretem.


A kövi ami bas*za a biztosítékot. Hogy hát mert a nővéred szült 4 gyereket, aztán létminimumon tengődnek. Őőő...ennek mi köze a te gyerekvállalásodhoz? Maximum megint a bolond testvéreidé, akik szültek szültek, csak nem volt mire.


Én vállaltam egyet, aztán amikor láttam, hogy olyan a munkahelyünk, fizetésünk, hogy menne kettő is, akkor jött a második. Normális ember így tesz.


De pls ne fogd másra.

2022. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%

Igazából off, viszont az egész sztori hiteltelenné válik tőle.

Ezt a mumpsz fertőzés dolgot gondold át, tekintve hogy 1991 óta Magyarországon kötelezően oltják a gyerekeket, szinte kizárt, hogy egy családon belül több megbetegedés is előfordult, pláne az kevéssé valószínű, hogy azért küldték át a gyereket hozzátok, nehogy elkapja. Ergo vagy nem Mo.-n éltek, vagy ferdítesz, netán a tesód hazudott, neked meg fogalmad sincs az egészről, ezért bevetted; legrosszabb esetben meg extra felelőtlen családról van szó, akik nem adatják be a kötlező oltásokat a gyerekeknek.

ON

A teljes sztoriról (amennyiben igaz), ugyanaz a véleményem, mint az #1 válaszolónak. Te ne vállalj gyereket, és a továbbiakban ne vállalj ingyen bébicsőszködést. Ennyi. Ha nem tetszik, amit csinálnak, akkor mondd meg nekik, szemtől szemben. Ne a hátuk mögött acsarkodj és beszéld ki őket.

2022. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Ha lenne sajátod, azt nem éreznéd akkora nyűgnek mint másét. Persze, a gyerek mindig sok lemondás, nagy kiadás stb. De vannak pozitív oldalai is, nem is kevés. Amellett, hogy a saját gyerekedhez (ha lenne) egyedi szeretet fűz (ami más gyerekével szemben nincs meg), amellett te neveled, és amit a másik úgy gondolják hogy neki úgy a megfelelő nevelés, az neked nem az. Viszont te a saját értékrended szerint neveled, így a nyűg amit érzel más gyerekével szemben, az is kisebb.

Persze nem vagyunk egyformák, van aki nem szeretne, van aki szeretne akár többet is, de abban egyet értek, hogy ezt a kérdést erősen befolyásolja az is, hogy milyen a párja az adott illetőnek. Én se vágynék gyerekre egy nem olyan jól működő kapcsolatban. (Nem azt mondom hogy nincs jó kapcsolatod, jó kapcsolat mellett is érezheti úgy valaki hogy akkor sem, csak szerintem ez erősen befolyásolhatja ezt általánosságban)

2022. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#8 igen, romániában élünk. Nem tudom, hogy itt kötelező-e az oltás, de tény, hogy valóban előfordulnak mumpsz és himlő járványok az ovikban és iskolákban.
2022. jún. 25. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!