Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik a gyerekneveles szepsegei?...

Mik a gyerekneveles szepsegei? Mert en csak a hatranyat erzem?

Figyelt kérdés
A parom gyereke hozzank kerult. A parom sokat dolgozik igy szinte egyedul nevelem a gyereket,mindenfele szuloi tapasztalat nelkul. Nem tudom hogy a gyerek nevelese vagy szemelyisege miatt ilyen de semmi nem jo neki, tudom en hogy dackorszakba van meg hogy az anyja elhagyta, pszichologushoz jar. De en semmi jot nem erzek ebben, annyi nehezseggel jar. Ti hogy kezelnetek ezt a nehez helyzetet? Hogy lattnatok meg ebben a gyereknevelesben a szepseget?
2014. dec. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
ennek a gyereknek nagy szüksége van egy anyára. Jelen esetben rád. A törődésed meg fogja hozni a gyümölcsét. Sokat beszélgess vele. Biztosan nehéz, és azért nem látod benne a szépséget, mert nem a tied a gyerek, ez szerintem normális. Mennyi idős a gyerek?
2014. dec. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 eves. Tudom hogy neki is rossz helyzet ez es foglalkozok is vele, csak nem tudom hogy lesz ebben valtozas?
2014. dec. 14. 09:53
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
biztosan lesz, de idővel. Még nagyon kicsi. el kell, hogy érje azt a zintet amikor megszokta a dolgot és bízik benned. Főleg, hogy biztosan mély nyomot hagyott benne az anyja lelépése.
2014. dec. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Sok türelem és szeretet kell hozzá. Annyiból szerencséd van, hogy még elég pici ahhoz, hogy téged tekintsen anyjának (feltéve, ha Te is ezt szeretnéd). Nekem három kisiskolás gyermekem lett egyik napról a másikra, és nagyon jó kapcsolatunk lett, igazi, harmonikus család lettünk. Legyél következetes, legyenek szabályok, de játssz is vele, vedd az öledbe és olvass meséket neki, tanítsd, neveld, foglalkozz vele. És ne legyél hangulatfüggő. Nagyon aranyosak és ragaszkodók lesz, ha szeretettel közeledsz felé. Az öröm akkor jön, amikor látod az eredményét a kitartó fáradozásodnak, amikor szófogadó, illemtudó, jó tanuló lesz, és büszke leszel majd rá, hogy ezt neked köszönheti. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de millió kedves emlék jut eszembe ilyenkor. Talán másképp kellene szemlélned, másképp kell hozzáállni a gyerekneveléshez.
2014. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Lesz változás, ha türelmes vagy, és főleg ha a pszichológussal te is és a férjed is együttműködtök. Ő sokat tud segíteni, ha közösen dolgoztok azon, hogy a gyereknek jó legyen.

De arra is nagy szükség lenne, hogy a párod, mint apuka, kicsit odategye magát. Értem én, hogy sokat dolgozik, de amikor nem, akkor nagyon fontos, hogy időt szakítson a gyerekére.

2014. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos, más az, ha te szülsz, vagy nevelsz pici kora óta egy gyereket, és más, ha kézhez kapsz egy (érthető okokból) problémás ovist.


Próbálj lazán hozzáállni, mintha bébiszittelnél. Ne görcsölj feleslegesen, attól nem lesz jobb.


Játssz vele, nézzetek mesét, menjetek ki, stb. valamit csak szeret csinálni. Ha meg mindenre ellenkezik, akkor beszélj az apjával.

2014. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Így van. Teljesen más, ha a sajátod és más, ha kapsz egy gyereket, akiről gondoskodnod kell. Ettől függetlenül elég pici még ahhoz, hogy kedvetekre neveljétek és szegénynek így is van éppen elég baja, érthető, hogy miért problémás. Szeresd és adj meg neki mindent, amit egy kisgyereknek meg kell. Mostmár a te gyereked is, nem úgy kell nevelned, ahogy az másnak jó, hanem ahogy nektek.
2014. dec. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Én más gyerekét biztosan nem nevelném! Le lehet pontozni!

De én azt egy plussz feladatnak tartanám amit rám kényszerítenek.

Eleve olyan emberrel nem kötném össze az életemet hogy astán egy halom gyereket mind az én nyakamba varrná.

Ő meg élne mint hal a vízben.

Más gyereke az más gyereke.

Én felnevelném, aztán jönne az anyja hogy kéri vissza....

Aztán el lennék felejtve.

Más gyereke nem az én vérem lenne ezért nem is tudnék úgy viselkedni vele.

Szépség csak akkor lenne ebben a gyereknevelésben ha a gyerek viszonozná valamikor a sok törődést amit ráfordítottál, ráfordítasz.

2014. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Akkor fogod majd meglátni,ha elkezd ragaszkodni hozzád és először megölel magától és azt mondja,h szeret.

Az addig vezető út elég nehéz, sok kitartás kell,főleg,ha szegényt ennyi sokk érte.

Egy váratlan pillanatban majd átértékeled az egészet.

Addig kitartás kérdező!

2014. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez egy igazi kihívás az élettől. Ennek meg kell felelni!

Pusztán már ez is széppé teszi a dolgot. Képzeld csak el, hány ember tengeti az életét és semmi sem történik vele. Neked meg ez az öledbe pottyan! Megadatik, hogy egy élet kerül a közeledbe, amiről gondoskodhatsz, nevelheted, úgy hogy nincs a zsigeredbe, hogy ez a kötelességed, hiszen a te gyereked.

Piszokszép feladat!

Irigyellek!

2014. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!