Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy az extrovertál...

Mit tegyek hogy az extrovertált családom megértse/ elfogadja hogy introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

Mikor visszautasítok egy programot (ami nyilván nem egy erdőben történő séta lenne ahol kevés az ember) akkor anyukám például hozzám vágja hogy “akkor ne gyere el, legyél egész nap a szobában!” (Csak kicsit durvábban)

A 8 éves öcsém aki azt se tudja mi történik rá akar beszélni

Nevelőapám pedig szintén próbál rábeszélni csak ő tovább és jobban erőlteti mint öcsém


Ma ugyan ez történt de az utóbbitól megkérdeztem tudja e mit jelent az introvertált szó

Terelte a témát ezért megkérdeztem mégegyszer aztán el is mondtam mit jelent

Viszont nem értette meg és újból visszatért a rábeszélésre


Ez ellen lehet valamit tenni vagy lehetetlen?



2022. jún. 25. 21:12
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
100%
Szia! Ne csak azt mondd el, mit jelent az introvertált. Mondd el, hogy érzed magad az ilyen programok alatt, esetleg javasolj másfajta közös programot, ezzel kifejezve, hogy nem ő velük lenne a problémád. Arról beszéljy azt hangsúlyozd, hogy téged hogy érintenek ezek a dolgok és hogy te milyen vagy. Ne egy általános meghatározással próbálj célozgatni nekik. Hajrá :)
2022. jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%

Hasonlo cipőben jartam en is, es nagyon idegesito tudott lenni. Kisebb koromban anyam allandoan elrangatott a debreceni viragkarnevalra, az augusztus 20.-ai tuzijatekra, mohacsi busojarasra, stb... Egyszeruen nem ertette, hogy nem vagyok oda az emberekert, a tomeget pedig egyenesen gyulolom. Masfelol engem a kulturalis programok sem erdekeltek soha, nem tudom, hogy ezzel hogy vagy. Amikor nagyobb lettem nem érdekelt mit mondott, egyszeruen nem mentem el es pont. Elrangatni meg nyilván nem tudott. Most amikor megyek hozzajuk kizárólag keves embert tartalmazo természetbe, vagy sehova nem megyek veluk.

Mar megertettek... (Ugy 15 ev kellett hozza). En azt tanacsolom, hogy azt tedd ami neked a legjobb, allj ellent, ne menj el, hatha egyszer megertik. De ha esetleg nem, az sem a te gondod. Miert is csinalnal olyan fakultativ dolgot amit nem akarsz?...

2022. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%
töltsd ki velük a mbti személyiségtesztet, és töltsd ki te is, és mutasd meg nekik, hogy te nem olyan vagy, mint ők
2022. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó voltam:

Vagy amit az egyes irt, a mas program ajanlasa, az is egy jo otlet lehet.:)

2022. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha olyan helyre vinnének, ahol ismerkedni és csevegni kell, mint egy házibuliban, akkor szintén introvertáltként megértelek. Ha viszont olyan mint egy fagyizás, ahol vannak mások is a cukrászdában, de velük semmilyen interakciótok nincs, csak éppen ők is ott VANNAK, akkor nem értelek meg. Remélem nem azért az erdei sétát hoztad példának, mert ennyire az emberek látványát sem bírod. És remélem nem azért mondja anyád passzív agresszívan, hogy "akkor legyél egész nap a szobában", mert tényleg örökké oda vagy begubózva, és kb. soha nem mozdulsz ki. Az introvertáltság nem egyenlő a barlanglakó jetiséggel. Ha pedig hetekre begubózol a szobádba, az nem normális és nem is tesz jót, csak annál jobban fogsz szorongani odakint, mert elszoksz tőle.
2022. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

4-es vagyok:

Tehat azota irtak valaszt, szoval a 2-es es 4-es tartozik egybe :D

2022. jún. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg nem. Legyél határozottabb, majd megszokják. Vagy elköltözöl.
2022. jún. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
5%
Mondjuk én sem értek ilyen kamu idegen szavakat.
2022. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

#8 mi idegen ezen?


introvertált: befelé forduló = egyedül szeret lenni

extrovertált: kifelé irányuló = emberekkel szeret lenni

2022. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
24%

[link]


töltsétek ki


Exxx = extrovertált

Ixxx = intorvertált

2022. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!