Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy az extrovertál...

Mit tegyek hogy az extrovertált családom megértse/ elfogadja hogy introvertált vagyok?

Figyelt kérdés

Mikor visszautasítok egy programot (ami nyilván nem egy erdőben történő séta lenne ahol kevés az ember) akkor anyukám például hozzám vágja hogy “akkor ne gyere el, legyél egész nap a szobában!” (Csak kicsit durvábban)

A 8 éves öcsém aki azt se tudja mi történik rá akar beszélni

Nevelőapám pedig szintén próbál rábeszélni csak ő tovább és jobban erőlteti mint öcsém


Ma ugyan ez történt de az utóbbitól megkérdeztem tudja e mit jelent az introvertált szó

Terelte a témát ezért megkérdeztem mégegyszer aztán el is mondtam mit jelent

Viszont nem értette meg és újból visszatért a rábeszélésre


Ez ellen lehet valamit tenni vagy lehetetlen?



2022. jún. 25. 21:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
16%
Remélem ilyen ember soha nem talál társát magának, mint te. Nem kell senkit mélyre húzni. Utálom az embereket mondat. Ha majd pár év múlva senki se nyit rád ajtót. Akkor is itt fogsz nyafogni.
2022. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
93%
Meg kéne próbálnod ebből kimászni, mert nagyon nem jó. Magamról tudom. Itt vagyok 30 éves, és ha arra gondolok, hogy ha kicsit többet jártam volna el, akkor talán több, jobb barátom lenne, akkor átkozom magam, mert anno inkább lemondtam programokat, befarcoltam a hülye introvertáltság miatt. Ez nem jó, hidd el. És ki tudja, talán megszeretsz új dolgokat, ha kimászol a csigaházadból. Amúgy ezt megmagyarázni nem lehet, mert senki nem érti.
2022. jún. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
84%

Akkor viszont, Kérdező, nem introvertált vagy, hanem a szorongásod már az életminőségedet rontja (ki akarsz menni, de nem tudsz, nincsenek barátaid...), így persze, hogy aggódnak érted, és nem hagyják, hogy egy életre megbénítsd magad.

Köszönd meg nekik, hogy foglalkoznak veled. Majd, ha tényleg békén hagynak, megnézheted magad. Egy idő után a postaládához sem mersz majd kimenni.

2022. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
3%
Ezen nem kell és nagyon nem is lehet "segíteni", van, aki ilyen és kész. Amúgy meg sokkal jobban jársz, mint azok, akik elcseszik az életüket a mindenféle hülye programmal, szerinted Leonardo vagy Einstein naponta kirándult, vagy naponta otthon ült és alkotott?
2022. jún. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, de ezt fejezzétek be, hogy “te nem introvertált vagy”. De, simán lehet introvertált IS és mellette lehet valamilyen problémája IS ami akár szociális fóbia, akár szorongásos zavar, akár borderline stb. Ezt viszont nem az interneten keresztül kell diagnosztizálni, ahogyan megoldási javaslatokat sem nektek kell találni rá, ez szakemberek dolga.
2022. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
83%
NEM introvertált, Szociális fóbiás. Az introvertált elvan, a szociális fóbiás nem bírja az embereket. Magyarán orvosi segítségre szorul hogy ne menjen tönkre az egész élete. Tudom, mert ezzel küzdök. Amiről a kérdező beszél, az már az életét teheti tönkre.
2022. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
97%
Esetleg javasolj más programot amit te szívesen csinálnál. Az introvertált sem ül egész nap a szobájában, ha ezt teszik szóvá akkor az jogos. Inkább mondd el hogy te nem egy nyüzsgő vidámparkba vágysz hanem egy erdei túrára vagy hogy egy kis faluban nyaraljatok, ne egy zsúfolt tengerparton.
2022. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
16%
Akkor olvass utána, mert ez nem így működik.
2022. jún. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
83%

Introvertáltként szívesen megyek moziba, sétálok, egy fagyizás meg vegképp nem merít le, ahogy az emberek láványa sem. Vannak barátaim, van edzőstársam, meg két nagyon mély barátságom, járok nyaralni, és van, akivel havonta találkozom és éttermezünk, piknikezünk, filmezünk együtt. Bulizni meg tűzijátékozni meg virágkarneválra tényleg nem járok, meg van, amikor hétvégén 2 napot kuckózom, mert előző hét fárasztó volt.

Szerintem ez lenne az egeszséges, ha csak introvertált lennél, nálad valami más probléma van.

2022. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
97%

Lehet a gyerekek és a felnőttek kedvelt programjai, érdeklődési köre nagyban eltérnek egymástól. Pl.: jobban szeretek vízparton békésen pecázni, természetben lenni, mint a 40 fokban a város utcáit járni. Vagy az egyik vendéglátóipari egységben az asztal előtt ülni 1-2 órán keresztül és nézni a nagy semmit.


Testvéred velük tart az egy dolog. Neked más terveid vannak. Ezért jó ha van biciklid, hobbid, motorod, autó, talán 1-2 barát, ha piszkál a család letudsz lépni otthonról.

2022. jún. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!