Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig maradhat boldog egy...

Meddig maradhat boldog egy házasság szex nélkül?

Figyelt kérdés
8 év együttélés, 2,5 év házasság után, 8 hónapos gyerekkel a "hátunk mögött" sajnos mi is beleestünk a szokásos csapdába: a gyereknevelés, a mindennapok, a hajsza és a rutin szinte megsemmisítette a szexuális életünket. Annyiból még menthető a dolog, hogy ezt mindketten felismertük, tudunk is beszélni róla, és azt is, hogy változtatni kell, de a tettekig mégse jutunk el. Pedig (szerencsére) még az érzelmek megvannak, a kommunikációval sincs baj, és a "simogatós-masszírozós" összebújás is megvan még, de valahogy a libidó ettől sem szárnyal- egyik részről se.. Próbálkoztunk már praktikákkal (szexi fehérnemű, erotikus film, korai lefekvés-romantika, stb), mégis ezek csak egy-egy alkalomkor hatásosak. Mit tehetnénk, hogy ne kelljen állandóan "segítség" ehhez? És mi van, ha az életünk megváltozása miatt egyszerűen boldogok vagyunk a havi egy szexel is? Létezik ilyen, s ha igen, ez meddig tartható? Van valakinek ötlete, tapasztalata, javaslata? (30 éves nő, a férjem 39)
2010. szept. 20. 14:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyik legjobb módszert még nem próbáltátok : szerepjáték. Ez az, ami az embereket legjobban kizökkenti a mindennapokból... Írj neki egy emailt úgy, mintha nem ismernéd... Hívd el egy randira.. Legyél kacér, szexi, megkaphatatlan". A többit rád bízom.
2010. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük vevő az ilyesmikre, mert ha nem, zavaros is lehet a szitu...
2010. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez már 4 év után jelentkezett. Én ugye reggel 8-ra megyek a melóba(6-kor kelek, 7-kor indulok otthonról), és este 6-ra érek haza. Vacsorázom, beszélgetünk, 7-kor fürdetés, majd én zuhanyzom, 8-ra beesek az ágyba. Semmi kedvem a szexhez, mert egyszerűen csak arra marad erőm, hogy átöleljem a párom és elaludjak.

A párom hasonlóan van vele. Akkor kel fel, amikor én, és onnantól folyamatosan megy a házimunka, ahogy a gyerek engedi. Ha sír, akkor nonstop kell foglalkozni vele, és persze etetni, pelenkázni is kell, és a játékot sem lehet hanyagolni. Amire én hazaérek, ő is olyan állapotban van, mint én. Mi marad? A hétvége.

Hétvégén én veszem át a takarítást-főzést, ő addig vigyáz a gyerekre. Ekkor lehet besuvasztani valahová a szexet, de sokszor csak legyintünk rá, mert érezzük, egyikünk se kívánja az egészet. Tudjuk, hogy ez nem jó, de ha ilyenkor próbálkozunk, annak rendszerint "katasztrófa" a vége, vagy szimplán elröhögjük.

Szerencsére ez egyáltalán nem viseli meg a kapcsolatunkat, mert tudjuk, mind a kettőnknek egy csomó áldozatot kell hoznia a gyerekért (is), és az összebújás, csókolózás, ölelkezve elalvás nem marad el sosem.

Mi már csak ilyen fura pár vagyunk.

2010. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
47%

Neked a kisbaba és esetleg szoptatás miatt jelenleg nem a normál szintű a libidód és az igényed.

A párodnak viszont elvileg illene akarnia a szexet, ha nem akarja, akkor ott gond van.


Nálunk ezt a pici gyerekes időszakot mindig úgy oldottuk meg, hogy ha nekem nem volt igényem a szexre, de a páromnak igen, akkor én is segitettem neki, igy ő is örült, nekem se volt nagy fáradság és nem is akart melléjárni... Ha meg én is akartam, boldogan állt rendelkezésre :-)

Mikor picit nagyobb lesz a gyerek, akkor te elvileg visszaállsz majd a normál igényre, mint a gyerek előtt volt, addig meg simán át lehet igy hidalni a dolgot.


Az a kérdés, hogy a párodnak miért kisebb az igénye, mert ez viszont aggasztó.

- Vagy testi oka van, és tényleg kisebb az igénye (ekkor orvos),

- vagy csak RÁD nincs igénye (ekkor ciki...),

- vagy van igénye, de máshol éli ki (ez a legcikibb...). Más variációt még sose láttam, tehát ne hidd, hogy nem ezek közül az egyik igaz rá!

2010. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

3 év ismeretséggel és egy 6 hónapos kisbabával a hátunk mögött mondhatom, hogy az jó, ami nektek jó. A havi 1 is elég lehet, ha nektek így a jó.


Hogy mi hogyan csináltuk? Egyszerűen elhatároztuk, hogy a szex fontos része a házasságunknak, és hogy mindig fogunk rá időt és energiát szánni. Ez mostanában heti egy alkalom. Ennyi pillanatnyilag elég is mindkettőnknek. De nem hagyjuk, hogy fáradtság vagy időhiány vagy gyerek vagy bármi más elveyge tőle a kedvünket, erőnket, akaratunkat. És amikor már benne vagyuznk, sose bánjuk meg. :-) Nem kell hozzá se szexi fehérnemű, se izgi filmek, se semilyen segédeszköz.

2010. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Evés közben jön meg az étvágy!
2010. szept. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
20%
Hát ez valahogy így nem normális dolog.Menjetek el orvoshoz kivizsgálásra vagy házassági tanácsadóhoz esetleg szexuál terapeutához vagy pszicho dokihoz.Valami akadálya lehet ennek csak nem jöttetek még rá.Józan paraszti ésszel gondolkodj nem izgultok fel egymásra??Ha mesztelenül elmész elötte vagy megfogod a szerszámát semmi nem történik?????Szexfilm sem segít???Mindkettőtökre jellemző ez vagy csak egyikötökre????
2010. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
44%
Egy házasságban a szex - mint általában minden a pénzen kívül - nőn múlik. A férfi mindig gerjed az olyan nőre, aki legalább minimális szinten nedvesedik a közeledésre, simogatásra. A baj akkor van, ha a nő abszolute nem tud már gerjedni / több hónapon át mondjuk/ a pasira. Na ekkor egy férfi / FÉRFI/ végleg visszavonul a szextől.
2010. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Úgy látom ez az örök téma sokakat érint és érdekel. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Valószínű, hogy nálam a hormonok játéka is közrejátszik, a páromnál meg voltak egészségügyi gondok mostanában. Mi is úgy hisszük, hogy amíg nekünk jó, addig nincs baj, csak azért ijeszőnek tűnik, hogy mi lesz, ha ez a "statisztika" tovább romlik. Reméljük, azért idővel visszaáll a normálisnak mondható állapot. Kaptam pár hasznos hozzászólást, lehet kiragadok belőle egy-kettőt.:)
2010. szept. 20. 15:23
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene egy férfinek feltétlen szexmániásnak lennie? Sokkal több nő kommentjét olvasom,akik keveslik a szexet!

Ha egy pár szereti egymást,és nem CSAK a szex tartja öket össze,akkor egyik sem csalja meg a másikat!

Írod,hogy van egy pici babátok!

Talán ott a probléma oka!

A mai anyukák azt hiszik,hogy a gyereknek szüksége van arra,hogy az anyuja állandóan vele legyen,ha sír,azonnal felvegye,éjjel is etesse,játsszon állandóan vele,ezért egyiküknek sincs soha nyugodt nappala és éjjele.

Hagyni kell a babát egyedül játszani a nap nagyobb részében,éjjel pedig nem kell etetni. Ez a babának is jobb. Ha egyedül játszhat,attól fejlődik a kreativitása. Ha átalussza az éjszakát,akkor nappal is vidámabb.

Az anyukának pedig van mindenre ideje napközben. Az apukával is tud este beszélgetni,és akkor a szex is jobban működik.

Megkellene érteni,hogy a kisbaba nem jelent rabszolgaságot! Kell vele foglalkozni,szeretni,gondozni,de nem a nap 24 órájában!

Amikor még nem volt Gyes,akkor az anyukáknak sokkal kevesebb ideje jutott a gyerekekre. Még sem lett senkiből lelkisérült felnőtt! Ha hagyják,akkor a kicsik remekül eltudják szórakoztatni sajátmagukat!

Gondoljátok végig,hogy mi lehet zavaró a mindennapjaitokban. A babát néhányszor adjátok oda- éjjelre is- a mamáknak. Menjetek el esténként együtt sétálni,moziba,vagy másmilyen programra. Töltsetek egy-egy hétvégét a kicsi nélkül kettesben.

Ha több szabadidőt szántok egymásra, akkor jobban kívánjátok majd a szexet is.

4 gyerekes, 30 éve boldog házasságban élő nő.

2010. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!