Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig maradhat boldog egy...

Meddig maradhat boldog egy házasság szex nélkül?

Figyelt kérdés
8 év együttélés, 2,5 év házasság után, 8 hónapos gyerekkel a "hátunk mögött" sajnos mi is beleestünk a szokásos csapdába: a gyereknevelés, a mindennapok, a hajsza és a rutin szinte megsemmisítette a szexuális életünket. Annyiból még menthető a dolog, hogy ezt mindketten felismertük, tudunk is beszélni róla, és azt is, hogy változtatni kell, de a tettekig mégse jutunk el. Pedig (szerencsére) még az érzelmek megvannak, a kommunikációval sincs baj, és a "simogatós-masszírozós" összebújás is megvan még, de valahogy a libidó ettől sem szárnyal- egyik részről se.. Próbálkoztunk már praktikákkal (szexi fehérnemű, erotikus film, korai lefekvés-romantika, stb), mégis ezek csak egy-egy alkalomkor hatásosak. Mit tehetnénk, hogy ne kelljen állandóan "segítség" ehhez? És mi van, ha az életünk megváltozása miatt egyszerűen boldogok vagyunk a havi egy szexel is? Létezik ilyen, s ha igen, ez meddig tartható? Van valakinek ötlete, tapasztalata, javaslata? (30 éves nő, a férjem 39)
2010. szept. 20. 14:44
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Én speciel szex nélkül 2 napig bírok boldog maradni.
2013. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Miért pontoztok le minden egyes válaszolót, aki használható és reális véleményt ír? Nevetséges...

Kedves kérdező! Havi 1 szex nagyon kevés.. Ez nem azt jelenti, hogy nem szeretitek már egymást, de valami megváltozott, valami, aminek pedig elég nagy szerepe van egy párkapcsolatban. Ezt lehet tagadni, el lehet fogadni, a szex egy fontos tényező. Az én véleményem is az, hogy egy felnőtt, egészséges férfi vágyik a testi kapcsolatra és biztos nem ilyen ritkán. Valaki írta, hogy "miért kéne egy férfinek szexmániásnak lennie?" a havi 1 alkalom nagyon kevés, de ha még 2 heti 1-ről beszélnénk akkor sem nevezhetnénk közel sem szexmániának. Az viszont nagyon jó, hogy tudtok róla beszélni, így megvan a lehetőségetek arra is, hogy feltárjátok az okokat. Mert biztos, hogy van... Sok sikert!

2013. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam, újra aktuálissá teszem a témát, elmesélem dióhéjban, mi történt azóta:

Az akkori helyzet nagyjából a Kisfiúnk másfél éves kora körül normalizálódott, több odafigyeléssel, a gyermekünk cseperedésével. Ennek + "következménye" egy kisöcsi, aki ma már fél éves.:) DE. A helyzet most talán rosszabb, mint anno volt, mert két gyerek mellett ezt sokkal nehezebb helyreállítani. A nagyobb már 3 éves múlt (még itthon), aki nem alszik semmit napközben, a Pici pedig este nagyon későn alszik el (legtöbbször 11 után), és hajnalban is kel 1x. Ebből egyenesen arányosan az következett, hogy még kevesebb időnk/energiánk van egymásra, és most már az alvás is irtó kevés, nemhogy a szex... A megoldást egyébként abban látom, hogy "túl kell élni" ezt a kisgyermekes időszakot, és szeretettel, türelemmel kivárni, mikor áll be újra a normális életvitelünk.

2013. márc. 9. 15:30
 34/39 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőtöknek megfelel és nem betegség áll a háttérben nem baj.

Nálunk sajnos ez nem mondható el...A férjemnek merevedési gondjai vannak,de nem akar orvoshoz menni,sőt szerinte "nincs azzal semmi baj,működik az".Ja igen...2 hetente 5-10 percig fél óra "állítgatás" utánn...:-/

Én pedig normálisan szeretnék szexelni,nem azon izgulni,hogy most egyáltalán fel fog-e állni vagy sem,ha nagynehezen ráveszem havi 1-2x.:-(

2013. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnálom, hogy nálatok ez a helyzet!:( Nálunk nem mondom, hogy ez így most olyan szuper állapot, de ha össze tudjuk hozni, akkor legalább minden jól működik. Én inkább úgy összességében az életvitelünkkel nem vagyok kibékülve. Neked viszont azt javaslom - ha van rá mód, idő és pénz, akkor valahogy mindenképp próbáld rávenni a párod, hogy kérjetek külső segítséget, fel kell ismernie, hogy ez nem jó!
2013. márc. 10. 18:58
 36/39 anonim ***** válasza:

34. valaszolonak

Nem kerdezted, es nevvagyok szexologus vagy ilyesmi, de nekem ebböl ugy tünik, hogy nem egyformak az igenyeitek, neki ritkabban lenne jobb. Lehet, h igaza van, es valoban minden rendben van nala, csak tul sürünek erzi, es sertene a hiusagat, ha ezt beismerne, ugyanakkor megfelelni akar, es ez okozhatja. Nehez ügy, mert ha Te kenyszeritened ki belöle, hogy elismerje,

1. akkor sem valtozna az igenye, igenyeitek közti különbseg,

2. ez visszavetne önbizalmat, szexualis ezzel megnagyobb szexualis problemat okozva...

Tehat sztem itt dönteni kell, vagy elfogadom igy, vagy...


23.

2013. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

Szia!

34-es vagyok.Na igen,de 10 éve vagyunk együtt és eddig nem volt gond...Szóval én ezért szervi okra gyanakszom.Ha nagyon eltérőek lennének az igények,azért az ennyi idő alatt kiderült volna nem?Ő amúgy 43 éves...én 35.

2013. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:

23/37 anonim ***** válaszára:


Teljesen egyet tudok érteni veled, mert egy kis gyereket nem lehet felelőtlen emberekre bízni, nálunk is mindkét nagyszülő(özvegyasszony), de nem nagyon fáradnak a gyerekekkel kapcsolatban kisegíteni bennünket. Az élet megpróbáltatásai, a családi segítségnyújtás hiánya elhidegítette a kapcsolatunkat, házasságban élek 17 éve, de már kb 5 éve szenvedek a házasságunkban lévő szeretet űrtől, a szex is random néha része az életünknek, még ha havonta lett volna része annak is lehetett volna őrülni, de itt évente 1-2 alkalmat leszámítva, semmi, ha túl voltunk rajta, akkor felhánytorgatás, ez így szörnyű. Az asszony elvan intimitás nélkül, én nem, amikor beszélek róla akkor megkapom, hogy biztos csak a szexet akarom, nem a szeretet vezérel, stb. Már megfogalmazódott bennem, hogy mi értelme van így az egésznek, 2 gyerekünk van, szeretem őket, de már a válás felé kacsingatok, egy életet feláldozni a boldogtalanságért, nagyon nem tudok így élni!

2021. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:

26/38 anonim ***** válaszára:

"miért ne lehetne elég havi 1 szex? mindenkinek mások az igényei, máshogy szeretik...ha nektek így jó, teljesen rendben van! azért mert ma mindenhol csak a szex-szex-szex megy minden percben, ez nem jelenti azt, hogy csak az a normális! például nálunk sincs több havi 2 alkalomnál...pedig én 25, a férjem 27 és gyerekünk sincs... nekünk ennyi az igényünk és teljesen elégedettek és boldogok vagyunk... :)"


Ez két ember megegyezésének a kérdése a házasságban, ha mind a két fél elvan, akkor ok, de ha az egyik fél szenved ettől akkor egyeztetni kell az igényeket, mert lehet itt akármit írni, az intimitás hiánya legalább annyira nem normális egy kapcsolatban, ha szenvednek emiatt, a gyerekvállalás egy időre hátraszoríthatja, de ha évekre úgy marad a kapcsolatunk nem tér vissza a régi kerékvágásba akkor boldogtalan házasság lesz legalább az egyik fél számára aki, érzi, hogy ez így nem jó. Először havi 1 X, majd szép fokozatosan évi 1X-re kopik, majd semmire! Ha az egyik fél szenved egy ilyen házasságban az felér egy megcsalással!

2021. szept. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!