Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, akinek éppen...

Van olyan, akinek éppen valamelyik gyermekvállalásra buzdító propaganda vette el a kedvét attól, hogy családja legyen?

Figyelt kérdés
Ha igen, mi volt az?

2022. júl. 1. 00:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Nekem tököm tele van ezzel a propagandával, miközben a gyerekeink nincsenek megvédve. Pedofília 500 ezer forintos pénzbírságot, és a TEK védelmet jelent. Egyház eltussolja és börtönbe juttatja azokat az embereket, akik számonkérik őket hogy miért voltak molesztálva. Egyébként a nagybátyámat is molesztálta egy pap, miközben a nagymutert egy olyan pap döngette, akinek az ÁEH-ban (ma az épület a fidesz székház a hősök tere mellett) saját irodája volt, és az első antall és Orbán kormányban egyházügyi tanácsadó volt, 2012ben pedig lovagkeresztet kapott. Emellett a gyerek és családvállalás ellehetetlenítése teljesen kiverte nálam a biztosítékot, úgyhogy én költözök idén külföldre, és vissza se nézek.
2022. júl. 1. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
73%
Szülnék 41F
2022. júl. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
74%

én ezért nem vállalok gyereket:


1. saját gyerekkori sérülések meggóygyítása csak saját zsebre történik és lassan...

2. a másik nemben is zömében lelkisérültekkel találkozom, ami nem csoda hiszen könnyű volt nagyon káros környezetben felnőni

3. rabszolgatartás van. kötelező ebédszünetet tartva és utazgatva 10.5 óra is rámehet a napból a munkára, túlórát rendelhetnek el...

4. most meg pláne rosszabbak a kilátások, hogy nem oldják meg a tanárok fizetésének kérdését (és még ki tudja milyen válság is lesz)

5. az élelmiszerek minősége olyan mértékben rossz, hogy az autoimmun betegségek ma már szinte "alap"-nak számítanak, nem beszélve a mentális problémákról.


szóval én hiába kívánok gyereket vállalni, a gyerekvállalást mégis a fiókba kellett eltennem, mert azt érzem sajnos jobb megoldásnak

2022. júl. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
38%

Alapból nem volt kedvem. Ezek csak megutáltatták velem a nagycsaládosokat. Főleg a nőket.

Nő létemre elég nőgyűlölő lettem. Nem tudok egy több gyerekes csok királynőre emberként tekinteni. Nekem ő csak egy "csatakanca", "inkubátor", ösztönlény.

2022. júl. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
86%
2 gyereket szerettünk volna, meg is lett. Pici lakasban lakunk, gyűjtünk a nagyobbra, de még évek, mire összegyűlik. Anyósomék szokták nyomatni, hogy legyen harmadik gyerek, mert az csomó pénz, csok meg minden. Csak röhögünk. Nem is megyünk már hozzájuk. Leszarom a pénzt, nem vagyok hülye, hogy pénz miatt szüljek.
2022. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
39%
14, 15 pont jó példa rá, sokan nem a csok miatt szülnek 3at, hanem mert szerették volna, nem kéne ilyen undorító módon általánosítani...
2022. júl. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
69%

Én alapból se akartam sose gyereket és szerencsére a párom is ezen a véleményen van . A 14-hez hasonlóan én is szánalmasnak tartom azokat a nőket, akik Csak ezért nyomjk a puját, hogy kapjanak jó kis hiteleket. És amúgy van ilyen ismerősöm aki ki is jelentette, hogy emiatt szült hármat.. Szóval gratulálni tudok csak.

24/n

2022. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
89%
17, az szánalmas, aki tényleg csak azért csinálja, de én ha 3at akarok akkor ne nézzenek már engem is gondolkodás nélkül olyannak, mint ő...
2022. júl. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
74%
18, persze egyértelmű, hogy vannak olyan családok is, ahol tényleg 3 gyereket terveznek a szülők, mert ennyit el tudnak tartani, nagy családot akarnak stb de mivel mindenhonnan ez a propaganda folyik , hogy 3-4 gyerek után mennyi hitel, kedvezmény jut ezért akaratlanul is már ez jut az ember eszébe, ha meglát egy nagycsaládot, hogy na ennek is csokra kellett.
2022. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
82%
Én pl azt a mintát látom a családból, hogy teljesen általános és normális, hogy 3at vállalnak, mi is 3an vagyunk testvérek, unokatesómnál is ennyi van, keresztanyám, stb. Sosem halottam a csokról, nem tudom mióta van, de nálunk egyik sem azért vállalt ennyit. Csak rosszul esik az általánosítás, hiába próbálom leszarni érted...
2022. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!