Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Mi az, amit...

Külföldön élők! Mi az, amit sosem fogsz megszokni az országban, ahol élsz? Hol laksz? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én amerikai születésű svéd vagyok, Angliába jártam egyetemre, ahol megismerkedtem a férjemmel, aki magyar.

Az egyetem után költöztünk ide.

A magyar nyelvet eleinte nagyon utáltam, mert nem ment. Aztán szép lassan belejöttem és most már imádom.

Eleinte nagyon fura volt a magyar konyha minden körítésével együtt.

A sok piac, hogy mindent nyersen szerzek be, ez az USA-ban nagyon ritka. A másik a disznóvágás. Először kicsit barbárnak tűnt, de aztán megtetszett.

Újra meg kellett tanulnom vezetni, most már jobban szeretem a manuális váltós autót, mint az automatát.

És persze az ország. Nagyon szép, nagyon sok érdekes hely van.

Egy dolog hiányzik, de az nagyon, a szüleim.

2010. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó! ez nem komoly, h ilyen jól tudsz már magyarul??? hihetetlen!! :D

jó, persze, lehet, h én is ilyen szépen meg tudnék fogalmazni egy szöveget angolul, de az mégiscsak egy könnyebb nyelv :D

2010. szept. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

AZ egyáltalán nem igaz, hogy nem lehet rendesen megtanulni a magyart, annyira nem nehéz, ezt csak Magyaroszágon tartják az emberek.

Én német vagyok, de már majdnem 20 éve élek Magyarországon (ide jöttem férjhez), nekem sokkal könnyebb volt ezt megtanulni, mint rendesen angulul (nme csak éppen hogy megértsenek), a francia nyelvröl meg nem is akarok beszélni, az ezerszer nehezebb, mint a magyar.

Ha valaki komolyan akarja és elég sok munkát fektet bele, akkor meg tudja tanulni, legalább is irásban - a kiejtésemen még ma is van, ahol érzödik akcentus, vannak hangok, amiket nem tudok egész tisztán ejteni.

2010. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Franciaország.

Sosem fogom megszokni, hogy egy ebéd/vacsora alkalmával órákig ücsörögnek az asztalnál és a semmiről beszélgetnek vagy politikáról. Azt sem, hogy 4-5 féle kaját kell enni egymás után (már megszokták, hogy nálam ez ki van zárva, örülök ha 2 féle befér)

A boltok déltől 4-ig zárva vannak.

Vasárnap teljesen kihalt minden.

Pestről jöttem (és szeretnék is mihamarabb visszamenni), úgyhogy nekem ezek eléggé szokatlanok, nem vagyok oda ezért az életért, nekem mindig kell valamit csinálni, valahova menni, mert a 4 fal között megőrülök.

25/N

2010. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, a kenyér kérdést kifelejtettem, már undorodom a baugett-től, hiányzik a rendes kenyér.

És még az is eszembe jutott, hogy a fiatalok itt nagyon primitívek. Otthon ezekhez képest a fiatalok angyalok.

2010. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A fiatalok itt Wales-ben is gázosak. Mindenki szüli a gyerekeket halomra, már 17-18 évesen, sokat isznak, drogoznak, nagyon sok a buta, sokkal idôsebbnek tûnnek, mint Magyarországon, de viszont nem kötekednek.
2010. szept. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!