Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki, mikor és mi alapján...

Ki, mikor és mi alapján határozta azt meg hogy 18. betöltött év után felnőtt az ember? Tudom hogy sok más országban nem ennyi de ez az átlag. Mitől felnőttebb egy 18éves, mint egy 17?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is mindig ezen gondolkodok :D
2011. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
85%
nekem meg az jutott eszembe, hogy a postásoknak tutira tök izmos a segge a sok biciklizéstől..
2011. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Másodiknál a pont!
2011. ápr. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Semmitől sem felnőttebb. A kornak nincs köze ahhoz, hogy ki mennyire érett, csak ezt sokan elfelejtik. Emiatt is fordul elő az, hogy egy 60 éves férfi csupán a kora miatt érettebbnek és okosabbnak hiszi magát egy 18-20 éveshez képest, miközben lehet, hogy a fiatalbb sokkal több mindenen ment keresztül az életbe. A felnőtté válást elősegítik a tragédiák, azok feldolgozása, azokhoz való hozzáállás. Továbbá a kötelességtudat célirányos használata, a komolyság és elhivatottság.

Én sajnos 13 éves koromban már felnőtté kellett válnom, mert édesanyám súlyosan lebetegedett, s azóta nap mint nap én fürdetem, öltöztetem, teszem rendbe. A 18 = felnőtt dolog azért van, hogy legyen viszonyítási alap, mert kell egy évszám amitől kezdődően mondhassuk azt, hogy valaki felnőtté vált.

Igazából felnőtté akkor válsz (ha semmi tragédia/esemény nem tett azzá), ha már önellátó vagy, munkád van vagy ha már tudsz úgy állni az élet kérdéseihez, mint egy komoly, érett ember.

2011. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a "felnőttség" nem kortól függ. Lehet valaki nagyon komoly gondolkodású már 15 évesen is...(persze az ilyenek nagyon ritkák) és lehet valaki nagyon gyerekes 30-on felül is...-.-" sajnos az ilyenből viszont egyre több van
2011. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Kései Sirató ***** válasza:
22%

Egy 18 éves szerintem alkalmasabb a munkára, arra, h eltartsa magát, mint egy 17 éves.

Amúgy sztem a gépkocsivezetésre is.. ezért nem is értem, h ott mért nem a 18 év a határ és miért a 17?

2011. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Valószínű, hogy a középiskola befejezéséhez igazították. A felsőoktatásban már felnőttként kezelik a diákokat, illetve az nem is kötelező, hanem választható iskola.

Valahol meg kellett húzni a határt, gondolom régebben még gyakoribb volt, hogy érettségi után már munkába álltak az emberek. Azóta többen diplomáznak, de már nem sok értelme lenne huszonéves korig kitolni a hivatalos felnőtté válást.

2011. ápr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha iskolához igazítanánk a felnőtté válást, akkor nyugodtan ki lehetne tolni 21 éves korra.

Ami másik, hogy: 17 évesnek nem adnék semmiképpen jogsit, mert akkor még a törvény szerint is egy gyereket bízok mások életére. 21 éves korhoz kellene szerintem pl a jogsit is kötni, s kivételt akkor lehetne adni, ha mondjuk elengedhetetlen a a kocsi. Pl. valakinek a nagymamája igényli heti rendszerességgel az orvost, s az unokája tud csak segíteni, akkor neki lehetne adni engedélyt...

2011. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

ma 22:22 ott a ponty

off: Hunyadi Mátyás király lett 15 évesen.

2011. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Valami viszonyítási alap kell, hogy megvédjék a gyerekeket meg a minden által befolyásolható, szeszélyesebb tiniket... pl. ital, cigi... meg azért az sem árt, hogy mondjuk egy tízéves ne tudjon szavazni (persze, vannak tízéves szintjén álló flenőttek is, de aki tapasztaltabb, azért nagy általánosságban jobban át tudja gondolni az ilyen dolgokat). Meg gondolom, azért ez már vmilyen szinten fizikai érettséget is jelent.
2011. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!