Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komplexus-os lány hogyan...

Komplexus-os lány hogyan győzze le a gátlásait?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve.. 19 éves vagyok, főiskolára járok, de mégis.. annyi-de annyi komplexussal küzdök. Nem szeretek közönség előtt beszélni, általában beremeg a hangom, pedig kommunikáció és média szakos vagyok és most, hogy másodéves lettem, egyre többször kell prezentációkat tartanunk, de egyszerűen rettegek, hogyha én kerülök sorra. Ugyanígy vagyok azzal, hogy órán nem merek megszólalni, mert általában mindig elhallgatnak az emberek és 50 fej néz felém és ilyenkor csak habogok. Ha a véleményemet kérdezik egy szövegről, akkor először nem tudom mit mondhatnék, aztán ha mások elkezdik mondani, akkor a fejemben megfordul az, hogy igen, én is mondhattam volna ezt. Úgy érzem, hogy nem elég magas az intelligenciám, szeretnék több szakirodalmat olvasni, de az iskolában igen kevés szakirodalmat adnak meg. Azért is szeretnék több ilyet olvasni, mert már másodéves vagyok és fogalmam sincs, hogy miből írjam majd a szakdolgozatomat, amivel akár már most elkezdenék foglalkozni. Olyan tehetetlennek érzem magam. 0,3-del csúsztam le arról, hogy átvegyenek államira és most magamat ostorozom.

Tudnátok segíteni tanácsokkal, hogy legyőzzem a gátlásaimat és ne legyek végre ennyire tehetetlennek tűnő, aki még egy saját célt sem tud kitűzni maga elé?


2010. szept. 21. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Van valami konkrét oka a gátlásosságodnak? A legjobb mód hogy elmúljon ha bedobod magad a mélyvízbe, ismerkedsz odamész ismeretlenekhez, sokat beszélgetsz, igyekszel kifejezni magad. Egy ókori bölcs azt mondta a fiatal költő, miért rettegsz, képzeld azt hogy akik hallgatnak téged csak káposztafejek. Egyébként szerintem teljesen másmilyennek látod magad mint az emberek téged.
2010. szept. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha általánosságokról van szó, akkor nincs baj, hiszen nyáron hostesskedtem, bizonyos árucikket kellett ajánlanom az embereknek, ott simán odamentem másokhoz.

Viszont ha az intelligenciámról vagy a tudásomról van szó, akkor lefagyok.

Kicsit.. maximalista vagyok azt hiszem.. de késői maximalista.. ha megvan az eredmény, utána mindig rosszul érzem magam, mert hát "jobban is csinálhattam volna".

2010. szept. 21. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy régi tanárom azt tanácsolta, hogy képzeljem azt hogy csupa debil tökfej ől ott akik valójában nem is meberek hanem csak tökök, és nekik kell elmagyarűzni mindent, hogy felfogják..
2010. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdemes olyan célokat kitűzni magad elé, amik nem távoli célok, hanem csak egészen közeliek. Ha prezentációra készülsz, akkor nagyon is fontos a közönségeddel való kommunikáció. Káposztfejekkel pedig nem lehet mit kezdeni... Fontos a szemükbe nézni, és próbáld úhy előadni magad, hogy érdekessé tedd, azt amiről beszélsz. (Tulajdonképpen ki kell provokálni a figyelmet). És fontos, hogy lásd, hogy a közönséged figyeli-e azt, amit mondasz. A véleményük pedig igenis fontos, még akkor is, ha negatív, mert abból tanulsz. Sőt, nézz meg másokat, jegyezd fel, hogy mi az, ami tetszett neked, hogyan keltette a fel a figyelmet,stb. és kérdezhetsz is tőle. Kétlem, hogy elszaladnának előled.
2010. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"intelligenciámról vagy a tudásomról van szó, akkor lefagyok."


Önértékelési problémáid vannak, gyerekkorodban nem támasztottak különösen nagy elvárásokat véletlenül?

2010. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban sokszor lehülyéztek, és nem engedték, hogy magamtól csináljam a dolgokat.. pedig én úgy szeretek rájönni a dolgokra, hogy próbálkozzak, de általában mindig elvették tőlem.
2010. szept. 24. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!