Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős, demens nagymamám nehezen...

Idős, demens nagymamám nehezen viseli az idősotthont. Ez mennyire jellemző?

Figyelt kérdés

94 éves, 2-3 éve küzd a demenciával, az állapota súlyosbodott folyamatosan. Minket sem ismert meg már legalább egy éve, az utóbbi hetekben enni sem akart, egyáltalán.

Néhány napja elvittük egy otthonba, nagyon jó helyen van. Ma beszéltünk egy ápolóval és azt mondja, hogy csak bolyong, nem találja a helyét, nem akar fürdeni, enni, semmit... Édesanyám ki van borulva, hogy ilyen nehéz eset a nagyi (mi persze tudtuk, mert otthon is ugyanez volt és elmondtuk) és szégyelli, amiért ezt a terhet tette az ápolókra.

Mondtam, hogy ne aggódjon, ez nem egyedi eset, biztos, hogy rengeteg hasonló állapotú idős ember van. És ők tudják, hogy ilyen helyzetben mit kell/lehet tenni. Ha mást nem, nyugtatót fog kapni, gondolom.


2022. júl. 16. 14:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

Dolgoztam ilyen intézményben nagyon jó fizuért, rengeteg szabad idővel és kb.0 melóval, de nem bírta a lelkem és ott hagytam

Éjszakai műszakban mindenki alszik , ha nem hiszed csörögj oda


Nem jelentem ki, hogy mindenhol ez van de eltudom képzelni

2022. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Érthető hogy most ez angyon de angyon fura neki.
2022. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Katona Dius ***** válasza:
93%
Az én mamám nem otthonban volt,kórházban. De tény,sok rosszat hallottam az otthonokról. 10es,sajnos szerintem igen,ott már sok jó nem fog történni.
2022. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj meg kérdező, de te mit vártál? Néhány napja vittétek be, hát adj már neki néhány hónapot hogy megszokja. Azt gondoltad hogy egy tök ismeretlen helyen, tök ismeretlen emberek közt, egy teljesen új rendszerben ma bemegy és holnap minden happy? Gondolj bele egy kicsit te mit érzel ha költöznöd kell. Csak gondolkodj.
2022. júl. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Néha azt mondják, hogy demens betegeknél jobb ha ismerős módon rendezik be akár az idősek otthonát is, mivel nem a jelenre emlékszik vissza, hanem a múltban van...
2022. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Normális, de inkább ott bolyongjon, mint az utcán, mert kiszökik tőletek - vagy felgyújtja a házat, etc.
2022. júl. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Már az is csoda, hogy 90 alatt nem volt demens.

Egyébként ennyi idősen sokkal problémásabb betegek is vannak, akiket hetente kell lekötözni, mert megszöknek.

Mamám 84. szülinapja előtt épült le szellemileg, azt se tudta, hol van, a gyerekeit se ismerte fel, utána kB 1 hónapig volt kataton állapotban és el is hunyt 84 évesen.

2022. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam ilyen intézményben nagyon jó fizuért, rengeteg szabad idővel és kb.0 melóval, de nem bírta a lelkem és ott hagytam


Éjszakai műszakban mindenki alszik , ha nem hiszed csörögj oda


Hol van ez a hely?:D Én is otthonban dolgozom. De a frizura azt mondani, hogy "nagyon jó", az erős túlzás, a rengeteg szabadidő szintén, a 0 meló szintén, főleg, hogy olyan ember hiány van, hogy napközben már egyedül kell dolgoznunk.

Éjszaka pedig nem bírok aludni.

2022. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!