Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi (volt) az a családodra...

Mi (volt) az a családodra jellemző dolog, amire gyermekkorban azt hitted, hogy normális, aztán később kiderült, hogy nem az, hogy máshol nem úgy van?

Figyelt kérdés

2022. febr. 24. 17:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/144 anonim ***** válasza:
98%
Az én szüleim alkeszok és nagyon szegények is voltak. Ennek megfelelően igénytelenek is. Én gyerekkoromban totál azt hittem, hogy a felnőttek már alapból büdösek. Hogy mire az ember felnő, addigra lesz egy alap szaga is és hogy a büdös láb és zokni tök normális.
2022. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/144 anonim ***** válasza:
97%

Hogy sose beszélek meg velük semmit, sőt kényelmetlennek érzem/éreztem ha valami gondomat meg kell/kellett osztanom velük..

Mamám párjának a lánya meg még a nőgyógyászati gondjairol is szolt a szüleinek gyerekkorában, ez nekem olyan abnormális és beteg valamiért..fura de elvileg ez a normális

2022. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/144 anonim ***** válasza:
100%
Hogy veszekednek ordítoznak aztán hirtelen tök másról beszélgetnek pl "a kv finom?" Aztan folytatódik a kiabálás és hogy ez tök normális:'DDDDD
2022. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/144 anonim ***** válasza:
97%

Leginkább a szegénység és a relatív nélkülözés. Úgy volt felépítve, mintha ez lenne a természetes állapot és hozzánk képest mindenki jómódú meg "pénzes".


Holott nem mi voltunk az átlag, hanem mi voltunk bőven az átlag alatt.

2022. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/144 anonim ***** válasza:
97%

Én azt hittem, hogy családon belül csipkelődni, egymást b...szogatni, egymáson ironizálni teljesen normális dolog, és belefér.

Nálunk otthon mindig az egymáson való ironozálás ment, (megjegyzem elég keményen és szemét módon), ha pedig az alany a lelkére vette, akkor "jaj, nem érted a viccet" és hasonló megnyilvánulások.

Amikor bekerültem a férjem családjába, akkor láttam, hogy baromira nem normális dolog.

Amikor a férjemmel hazamentem egy családi ebédre, és persze szüleim kiécéztek engem megint, apám kezdte, anyám folytatta, utána pedig röhögtek, és még várták volna, hogy férjem is együtt röhögjön velük (a káromra), akkor a férjem (egy nagyon higgadt pasi) ránézett előbb apámra, mélyen a szemébe, komoly arccal, aztán az anyámra. Akkor befejezték.

SOHA nem felejtem el neki,hogy ilyen nyugodt, de határozott módon kiállt értem.

A mostani családomban SOHA, SENKIN nem gúnyolódunk még viccből sem, mert kurvára nem jópofa dolog.

2022. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/144 anonim ***** válasza:
100%

A másik ami eszembe jutott az a másik fél folyamatos szívatása, megalázása.


Ez úgy jól meg is alapozta a jövőmet, mert sokáig én is farok módon viselkedtem, "vicceskedtem" az emberekkel ami nyilván nem segítette elő az amúgy sem fejlett kapcsolatépítési képességeimet.


Apám olyanokkal szórakozott, hogy odajött és ráfingott a fejünkre, vagy ha WC-re mentem és látta, hogy jövök ki azonnal elkezdett hangoskodni, hogy "fúj de büdös" "de büdöset szartál" nyilván testvérem vagy épp aki mellette volt az is jókat nevetve fintorgott. Rohadt megalázó volt, főleg hogy csak kis dolgom volt és normális családban amúgy sem kürtölik világgá, hogy "XY most szart".

2022. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/144 anonim ***** válasza:
87%
Szolgálati lakásban laktunk anyukámmal és nagyanyámmal és nagyapámmal. A lakás 145 négyzetméteres volt. A nagyszüleim 4 éves koromban meghaltak. Így volt 3 szoba ahova 1 évben egyszer mentünk be. Nem értettem gyerekként, hogy mások miért laknak többen egy szobában. Nem értem a mai napig, hogy lehet úgy felnőni egy egy szobás lakásban a szüleiddel, hogy még van egy ellenkező nemű és egy pár évvel idősebb/fiatalabb testvéred. Nem is tartottam sokáig életnek azt amikor állandóan alkalmazkodni kell a többiekhez és nulla az intim zónád.
2022. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/144 anonim ***** válasza:
94%

#5 Úgy látom pontosan egyről beszélünk, csak neked jobban sikerült megfogni a lényegét. Nálunk is egyszerűen ez ment.


És felnőttként, már a saját káromon is saját időm terhére tanultam meg, hogy nem abból áll az élet, hogy másokat b..szogatunk és másokból viccet csinálunk és alapból az egész nincsen rendben.

2022. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/144 anonim ***** válasza:
97%

Én csonka családban nőttem fel. Kikaptam azért ha őszinte voltam, és azért is ha hazudtam. Így megtanultam befogni a számat, és az érzéseinkről sem beszéltünk soha. Apám érzelemmentes volt, szigorúan fogott és rettegtem tőle. Nekem ez volt a normális. Mikor huszonéves lettem és komoly barátom lett, értetlenül álltam hogy mennyire más az ő családja pozitív értelemben. Az anyuka szeretgette őket, főzött-sütött rájuk, soha nem emelt hangot és nagyon kedves volt. Volt hogy otthon sírtam, hogy nekem miért nincs ilyen boldog családom.


Idén leszek 34 éves, de még mindig kínosnak érzem ha az érzelmeimről kell beszélnem, és nem tudok bízni a férfiakban.

2022. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/144 anonim ***** válasza:
97%

Én sokáig azt hittem, mindenki csak akkor szokott fogat mosni, mielőtt fogorvoshoz megy.

Illetve mindkét szülőm csak évi 2x találkozott a testvérével (karácsony, húsvét), és azt gondoltam, ez teljesen normális, hogy mire az ember felnő, már csak muszájból találkozik a tesójával és alig várja, hogy elmenjen.

2022. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!