Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Többi lent

Mit tennétek? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jártam egy férfivel. Anno azt mondta h leszokott a drogokról 4 éve, csak tiszta füvet szív. Egyetlen vágya h családja legyen. Belementem, nem jött össze. Sajnos kezdett elég labilis lenni számomra, hangulat ingadizásai, remegések, hazudozásokat vettem észre. Úgy vettem észre h nem csak tiszta fűről van szó. Kijátszottam h menjünk szét, majd azt hazudtam h ne keressen többet, h összejöttem valakivel, persze ő valósan is összejött mással. 3 hónapja vagyunk külön, nem beszélünk, 60km-re lakik így nem is látjuk egymást, de 4 hónapos kismama vagyok tőle. Eddig minden rendben, bár félek h apja miatt lesz valami akár gyermek korban. Van hol laknom, sok pénzem van félretéve, családomra is számíthatok, magam is megteszek mindent h rendben nőljön föl a kicsi. Ráadásul ő nekem is egy ajándék. De nemtudom h elmondjam e az apjának h gyereke lesz. Félek h nem jó ötlet, hisz ő függőbeteg, s drogozónak számít.

Nem tudom a gyereknek jobb lenne ha nem is tudna majd az apjáról, vagy h apjára milyen hatással lenne h apa lesz...

Kérdésem az lenne h járt már valaki így? Hogyan döntött?


38N



2022. aug. 5. 13:46
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen, rajta kívül nem feküdtem le senkivel
2022. aug. 5. 18:07
 12/29 A kérdező kommentje:
Azaz nem csaltam meg.
2022. aug. 5. 18:09
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
3 hónapja vagytok külön és 4 hónapos terhes vagy. Semmi jele nem volt, hogy különmentek?
2022. aug. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
31%
DNS teszt erre a megoldás
2022. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Tudod ha valakit szeretsz, de olyat tesz ami nem tetszik, attól még szereted, ezáltal le is fekszel vele. Mellesleg nem jött össze amikor próbálkoztunk, úgy gondoltuk nem is fog, de csak összejött.

Nyílván DNS teszt mindent bizonyít.


S semmiképp nem szeretném rossz embernek feltűntetni, mert nem az. Magam sem, mert én sem vagyok az.


Csak feltettem egy kérdést kíváncsiságból.

2022. aug. 5. 19:57
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek viszont joga van tudni, hogy ki az apja.
2022. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem neked inkább csak ketyegett a biológiai órád..

Nem akarom elhinni, hogy ez a kapcsolat olyan sokáig tartott volna, olyan mély és szilárd pilléreken állt volna akár egy percre is, hogy egy normális nő gyereket akarjon vállalni egy ilyen embernek..

2022. aug. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Senior Séf ***** válasza:
90%
Szóval 38 évesen még hiszel a mesékben.
2022. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben, viszont nekem is volt függő párom, szóval értem a dilemmádat. Az egyikük alkoholista volt. Amikor összejöttünk (akkor 31 volt), azon volt, hogy letegye az alkoholt véglegesen. Jó pár hónapig hozzá se nyúlt, járt AA meetingre, járt pszichiáterhez és pszichoterápiás csoportba. Gyógyszereit szedte rendszeresen. Szépen és gyorsan építkezett (talált egy nem rossz munkahelyet, igényes munkásszállót, sokat edzett...), de egyszer elkezdett alkohol mentes söröket inni (figyelmeztettem, hogy ez így nem lesz rossz), aztán nyaraláskor „csak egy üveg”, amiből már pár hét elteltével 4-6 lett. Szakítottam Vele. Rá kb. 1,5 évre felhívott, hogy végigcsinálta a minnesota programot. Egyébként nagyon vágyott családra, saját gyerekre. Imádta a gyerekeket, Ő nevelte fel a kishúgát, a nővérének a gyerekére is rengeteget vigyázott, sőt, az ex bnőjének a kisfiát is támogatta (anyagilag is). Egyszer sem volt olyan, hogy bármelyik gyereket is bántotta volna (akár verbálisan) még ittasan sem (a családja is alátámasztotta ezt).


A másik exem kb. 15 éves kora óta drogozott, de amikor egyetem utolsó évébe ért teljesen letett mindent. Aztán a kapcsolatunk megromlott, és sztem a cucc hiánya miatt (kompenzációból) egyre deviánsabbá vált szexuális értelemben, amit már nem tudtam tolerálni, és szétmentünk. Mai napig normális emberek módjára tudunk beszélgetni, elfogadtuk hogy mindegyikünknek megvan a maga keresztje. Most is szokott inni/még mindig betegül perverz, de már lassan kezében a PhD, és egy jól menő vállalatnál dolgozik Bp-n rengeteg megtakarítással.


Ebből azt akartam kihozni, hogy hiába van vkinek függősége, attól még Ő is ember, van neki ettől függetlenül is egy normális/szép személyisége (ahogy mindenkinek vannak rossz tulajdonságai vagy szimplán rossz jelleme), és felesleges ez miatt haragot tartani. Lehet ugyanolyan normális viszonyban maradni, főleg ha nem a tipikus drámaian vitázós szakítási mintát vesszük alapul. Ez miatt olyan nehéz ebben a kérdésben döntést hozni. Mert amit sokan írtak, ha egyszer elfajulna Nála a drog/totál bekattanna, akkor benne van a pakliban, hogy a kérdező v a gyerek issza meg a levét.


Ha mégis elmondaná az exnek, normális társalgás keretein belül, amikor józan, le lehetne fektetni szabályokat- esetleg még szerződésbe foglalni azokat. Tehát ilyenre gondolok, mint láthatás, gyerektartás stb... Meg esetleg azt, hogy ha vmit nem tart be a megállapodásban foglalt pontok közül, akkor nincs semmi joga többé a gyerekhez és ha megszegi még azt is, akkor távolságtartási végzés. Most ez lehet butaságnak tűnik, de ilyen időkben meg szituációkban szerintem egyáltalán nem hülyeség, ha vki bevédi magát jogilag is. Nem beszélve arról, hogy lehet vmi mentális betegsége is lesz, és akkor Ő meg ki tudja játszani a fogyi kártyát, főleg egy jó jogászzal+ovossal. Ezt meg rohadtul meg szivhatja a kérdező is, meg majdan a gyerek is.

Ha meg minden klappol, és ezt a gyerektémát kezdettől fogva komolyan veszi (még a feltételekkel is), akkor legalább a gyerek nem nő fel apa nélkül, és lát egy másféle modellt is, és ami fontos, szeretetet (amiből már amúgy is kevés van).



Azon meg kár most agyalni, hogy mivé fog válni a gyermek. Szerintem Magyarországon kevés olyan ember van, akinek makulátlanak a génjei, h se szülő se nagyszülő stb között nem volt legalább egy alkoholista/láncdohányos, és mégis vannak jópáran akik nem élnek addiktív szerekkel és nem küzdenek mentális betegségekkel. Majd ahogy kifejlődik a személyisége, a gyerekből is egy individuális lény lesz, saját döntésekkel. Nem csak a szülőn, és a géneken múlik. Mentális betegséget, pszichés retardációt a mai világban bármi kiválthatja, elég csak az élelmiszereken elgondolkodni...

2022. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
19! Köszönöm szépen 🙂
2022. aug. 6. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!