Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok? Mit tennétek...

Ti mit gondoltok? Mit tennétek? Betegségek, függőségek a többi lejebb

Figyelt kérdés

Jelenleg 24 éves vagyok, próbálok oda figyelni, hogy helyes és érthetően írjak, de tele vagyok xanaxal és félig részeg is vagyok.

Gyerekkoromról röviden: Apám meg csalta anyámat, hosszú éveken keresztül, rettegtem mikor ér haza apa, folyton veszekedés volt köztük, nagyon gyakran előfrdoult, hogy apám verte anyámat, volt, hogy én álltam közéjük és persze én húztam a rövidebbet...kicsi voltam. Sokszor ütötte, verte, egy alkalommal késsel is rá támadtam. Nem volt sem alkoholista, sem gyógyszer függő sem drogos, csupán megcsalta ami részletenként folyton kiderült és napi szinten ebből volt a veszekedés, verés.

Röviden ennyit a gyerekkoromról. Visszahuzodó voltam mindig..későn érő típus.

21 évesen lettem elöszőr igaziból szerelmes egy nálam idősebb nőbe akinek élettársa volt. 1 évig voltunk együtt...vége fele házasságról volt szó, végül nem hagyta el az élettársát, mert anyagilag güffőt tőle és a gyereke miatt is. Akit vállaltam volna annó. Számomra ez a vég nagy trauma volt. 2 héten keresztül napi szinten olyan részeg voltam, miután vége lett, drogoztam, nyugtatót szedtem (fekete piac, akkor meg voltak a kapcsolatiam) annyira szét csaptam magam 2 hétig, hogy beszélni, járni alig tudtam. Végül 2 hét után öngyilkossági kísérletem volt. Nem sikerült, pszichiátriára kerültem.

Kevert szorongásos és depressziós zavar, Anorexia nervosa (62kg voltam akkor) éd érzelmilrh labilis személyiség zavar. Frl írt gyógyszerek, scippa, xanax, peritrol. Peritrol régen abba hagytam. Reménytelennek éreztem mindent. Pedig csak családra vágytam. Aztán xanax függő lettem (mai napig), alkoholista (mai napig) drogoztam (legalább vagy több, mint fél éve abba hagytam)....

NEm volt több érzelem, bizalom semmi...mégis jött egy lány akit meg szerettem, sőt elérte, hogy szerelmes legyek belé....másfél évig voltunk együtt, nem tetszett neki az életmódóm, próbált segíteni, de nem tudott. Nem ez miatt lett vége.Végül elfogadta, de nem tetszett neki, viszont ő feledtette velem a gondjaimat. Boldog voltam mellette. 1 hónap múlva 24 leszek. Amióta szakítottam azzal a csajjal, folyton részeg vagyok, nyugtató 6-7-8 mg naponta...Mert ha józan lennék jönne az öngyilkosság kísérlet...

Össze vesztünk, pár hónap múlva kibékültünk végül kiderült megcsalt....aztán ezzel végleg vége is lett, de képtelen vagyok túllépni rajta. Azóta is mindennap off vagyok.

2 éve járok pszichitéárhez....gyógyszer miatt, hogy el nyomjam magamban a fájdalmat. Ma beszéltem őszíntén elöszőr az orvosommal. A volt drog fogyasztás, a jelenlegi alkoholizmus, gyóygszer függőség....gyógyszereimet ki írta, sőt többet, mint amit szokott. Ajánlott egy pszichiátria és rehab kórházat, bentfekvős..messze az otthonomtól. Nem akarok bele menni, nem is kötelező. sose voltam koleszos. 1-2 napnál tovább nem bírok távol maradni az otthonomtól. Egyyszer dolgoztam külföldön, jó volt a meló a pénz is, de 1 hét után össze omlottam és haza akartam jönni. Rengeteget zokogtam. Orvosom szerint régóta fent állnak ezek a betegségek (2 éve) és rosszabodott az állapotom. Viszont én nem akarok bent fekvős helyre menni, főleg ilyen messze nem. Tudtok valami más alternatívát? Más módszert, hogy megyógyuljak? Aki nem volt ebben a helyzetben, nem érti, nem érzi át...olyan, mint a pokol és folyton a démonaimmal közdük. Ha valaki többet akar tudni írjon privátban. Nem akarok be feküdni, ez ma derült ki délután. Más megoldás van? vagy ennek ennyi vol? Mit tehetek? Nagyon nehéz minden, a függőségek is, viszont, ha nem vagyok részeg, tele nyugtatóval vagy be állva, tiszta vagyok teljesen a betegségem el uralkodik rajtam, suicid gondolatok, tettek, próbálkozások. Valaki? Valamit?


2020. jan. 28. 23:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy a második szerelmemen mai napig nem léptem túl, és van pár közös ismerős akik infóznak nekem, bár nem kéne, mert ettől csak rosszubbul érzem magam. Nagyon le adta..sose gondoltam róla...állítólag egy 21 éves gyerekkel van együtt..aki nemi beteg és már voltak együtt, pedit előtte szűz volt...nekem ígérte a szűzességét...és hát...másfél év után beszélgettünk a közös jövőről, gyerekről, házasságról. Én komolyan gondoltam mindent, talán ettől rosszabb...van csajom most is, folyamatossan van, de csak arra a célra. Érzelem semmi. Képtelen vagyok túllépni, főleg így, hogy közös ismerősők folyton mondanak dolgokat róla, amitől annyira rosszul érzem magam, hogy egyből szét kell csapnom magam, hogy ne gondolkozzak és ne legyenek hülye gondolataim. Aludni se tudok. Csak iszok, tolom a gyógyszereket..egyedül a drogokról sikerült le állno, másról nem. De az iránt is egyre nagyobb a vágy. Így próbálok menekülni a valóság elől.
2020. jan. 28. 23:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezen tényleg csak a kórházi befekvés segíthet. Hidd el, általában nem olyan rossz hely azt, mint a legtöbben gondolják. Én sokszor voltam már benn, az első pár nap általában elég borzasztó, de utána kezded megismerni a szobatársakat és a többieket. Hidd el, nem mindenki elmebeteg, aki ott van, sokukkal jól el lehet beszélgetni, sétálgatni az udvaron, én volt, akivel kint is sokáig tartottam a kapcsolatot.

Próbálj megbékélni a befekvés gondolatával, mert máshogy nem csak nem fogsz tudni lejönni erről az egészről, hanem egyre rosszabb lesz. előbb-utóbb a mentő fog bevinni, kár lenne ezt megvárni.

2020. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kár volt elcseszni a második lányt... Én még addig se viseltelek volna el... Ha akkor nem változtál miatta akkor most miért tennéd? Nem csak neked nehéz az életed gyerek koromban molesztáltak, otthon nálunk is szar volt a helyzet így korán költöznöm kellett és a saját lábamra állni... 30 éves koromban egy kórházi fertőzés miatt szülés után meghalt a fiam... Volt karrier összeomlás mindent a nulláról kellett kezdenem... Még sem vagyok alkesz és nem szedtem soha nyugtatókat... Vagy abbahogyod magad, befejezed az önsajnáltatást, két lábra állsz és végre úgy viselkedsz mint egy férfi vagy ha nem vagy rá képes akkor tényleg söpörjön el az élet... Bocsi lehet hogy ez így kemény... De ha rendesen dolgoznod kéne és eltartani magad akkor nem lenne se pénzed se lehetőséged hogy állandóan igyálj meg gyógyszerelj... Szégyeld magad... Ilyen életvitel mellett ne várd hogy családod legyen
2020. febr. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó...igen, kár volt el cseszni a második lányt...mai napig bánom és bánt és sokat gondolok rá, pedig azóta új barátnőm van...igaz őt nem tudom szerelmből szeretni, de együtt vagyunk, pedig én nem akartam, de ő nagyon. Nem kemény nyugi, söpörjön el az élet nyugodtan....lehet ez a sorsom. 7:20 van én meg már most be vagyok állva és részeg is vagyok. Viszont egyébként én a pénzről hol beszéltem? Én nem mondtam, hogy nincs pénzem, sőt én magamat tartom el....különben nem tudnám fedezni a drog, alkohol, vagy épp gyógyszereimet....mert hamar el fogy és a fekete piacon a gyógyszer egy dobozzal 6-7ezer ez változó...De én magam csinálom a pénzemet. Amúgy nem, nem szégyellem magam. Felvállalom, hogy ilyen vagyok, van pénzem sőt többször be segítek anyámnak is, apával nem tartom a kapcsolatot. És nem is várom, hogy csoda legyen ilyen életmód mellett. A Kérdés ennél mélyebb volt és nem az ilyen felszínes dolgokra utalt. Soha nem voltam olyan rossz ember egyébként, sőt sajnálom is azt ami veled történt, nem szabadna ilyennek megtörténnie. Tényleg sajnálom és én azt is elismerem, hogy van akinek sokkal roszabb a sorsa, de én gyengébb vagyok ebbe találtam menedéket, most meg minden úgy tűnik el van veszve és le állni sem tudok már. A kórház meg nekem nem pálya. Nem rég voltam beteg, magas láz, fájdalmak, mandulla gyulladás, hasmenés stb....2 héten keresztül, egyszer nem gondoltam arra, hogy orvoshoz megyek. NEm hogy még be fekódjek egy kórházba, mikor a házi orvosomat is jó, ha 1 évbe egyszer meglátogatom. Én nem ítélek el senkit, de látom, te igen..De nem zavar :) Kívánom legyen boldog és hosszú életed!
2020. febr. 10. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!