Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tul sok kovetelmeny a...

Kolosi robert kérdése:

Ez tul sok kovetelmeny a nagyszuloktol? 3 es 1 eves fiaink vannak. Anyosomek segitenek, de mi hianyoljuk, hogy hetvegere nem vallalnak el csak a nagyobbat.

Figyelt kérdés
Jonnek ha a parommal elmegyunk szorakozni,es ejfel utan erunk haza.Volt mar,hogy kivettek szabadsagot mert mi nem tudtunk otthon maradni veluk.Viszont ott alvos hetvegere nem vallaljak a kicsit.Azzal haritjak el,hogy anyosom 255 orat dolgozik havonta es 60 even tul mar nehezere esik felkelni ejszaka.
2010. szept. 23. 08:28
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
95%
az az igazság,hogy anyósodék már így is erejükön felül segítenek.sokan összetennék a kezüket ha ilyen nagyszülei lennének.
2010. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%
Most őszintén kinek a gyerekei???A tiéd vagy a nagyszülőké??Örülj neki hogy ennyit is segítenek.Meg amúgy is 2 gyerek mellett szerinted másnak mennyi ideje van szórakozásra ?? És igenis a nagymamának szüksége van a pihenésre ennyi munka után.Egy 60 éves szervezete már nem úgy reagál dolgokra mint egy fiatalé.Az ilyen minek szül gyereket?????
2010. szept. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

Csatlakozok az előttem szólókhoz.

Nekem már nem élnek a szüleim és úgy alakult, h anyóséktól 150 km-re költöztünk, még ismerősünk se volt, akire rá lehetett volna bízni a fiamat.

Most 4 éves, közben anyósékhoz költöztünk egy fél évre és állandóan hangoztatják milyen nagy segítség nekünk, hogy vigyáznak néha a gyerekre.Nos, nem értem miről beszélnek, szó szerint a boltba is csak akkor merek kimenni, ha alszik a gyerek, mert 10 percre se lehet otthagyni náluk.

Fiatalok vagyunk, 27 évesek, de még ha hivatalos ügyet kell is intéznünk visszük magunkkal a kicsit,szórakozni ezer éve nem voltunk.(Az, hogy éjjel menjünk el valahova kb fél évente egyszer ha sikerül).

Pedig anyósom 50 éves, ott van apósom is szintén annyi, életerősek, napi 8 órát dolgoznak és még ott a férjem öccse, aki 20 éves, egy 4 éves gyereket sztem lazán őrá is rá lehetne bízni 1-2 órára legalább havonta egyszer.De nem.Amikor otthon vagyok meg mindenki otthon van csak a férjem dolgozik pl akkor is 2 percre nem fekhetek le (veszélyeztetett terhes vagyok a kisebbel) mert 3 másik felnőtt képtelen akár negyedórát is foglalkozni vele segítségképpen.

Most kórházban vagyok sajnos 2 hete, mert bármikor megszülethet a kicsi, férjem már annyi szabit kivett, amennyit tudott (a nagy még nem jár oviba)és így is azt hallgatom h mekkora gond nem tudják hova tenni a gyereket.Még én érzem magam szarul, h befektettek a kórházba.Szal én összetenném a kezem ha ennyi segítségem lenne mint neked...

2010. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik rokonom csinálta ezt. Aztán csodálkozott mikor szegény nagymama infarktust kapott és meghalt. Persze, hiszen ha nem dolgozott, unokákra vigyázott szegény. Soha nem pihent, mert szerette a gyerekeket. Ha erre hajtasz, akkor nyugodtan költöztesd oda őket.

nálunk már úgy működik a dolog, hogy mi segítjük idős szüleinket.Eleget segítettek azzal, hogy felneveltek.

Édesanyámra eddig maximum 5 órára hagytam a gyerekeket, anyósomra pedig eddig még csak úgy hogy mi is a házban voltunk. 1,5 éves és 4éves gyerekek.

2010. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Hu, en meg sosem tudtam a gyerek mellol elmenni, pedig mar nem picike, szoval amirol irsz, hogy mindig elvallaljak, nekem alom marad orokre. Nem akarlak leszolni, mert tok jo, hogy kisegitenek meg biztos, neked sem konnyu ket kicsivel, de gondolj bele abba, hogy egy 3 eves orokmozgoval sok szempontbol meg nehezebb is, mint egy pici babaval. Egy 60 eves mar nem birja azt a tempot. De egyebkent csak anyosodekrol irsz, tehat a gyereket csak ok vallaljak, a te szuleid nem vagy hogy van ez? Csak vele szemben van elvaras, mert o az anyos?
2010. szept. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem segítenek semmit a nagyszülők..ha megkérem se..ők is élik az életüket..te még jó helyzetben vagy!!!
2010. szept. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
Szégyeld magad, hogy ennyi segítség után még mindig többet akarsz.Teljesen kizsigerelnéd az anyosodat.Ez nem szeretet, hanem a másik kihasználása. Nem kellett volna két gyereket szülni, hogy szórakozni tudjál menni éjszakákon keresztül.
2010. szept. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kamu kérdés és a tűréshatárunkra kiváncsi...
2010. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, gondolom nem ilyen válaszokra számítottál? Havi 255 óra tudod milyen sok. Amikor túlóráztam minden szombaton az csak 192 óra összesen, az is kimerített pedig 25 vagyok, nem 60.
2010. szept. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
17%

9.43-asnak.

Ti is minek szülöd a másodikat, ha nem bírsz az elsővel sem.

Persze, pont egy 20 éves fog vigyázni a gyerekedre, mert neki szerinted ez is belefér, mért ne?

És te minek vagy? Gyereket szülni és rásózni másra?

Ha nem megy akkor meg megsértődni?

2010. szept. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!