Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tul sok kovetelmeny a...

Kolosi robert kérdése:

Ez tul sok kovetelmeny a nagyszuloktol? 3 es 1 eves fiaink vannak. Anyosomek segitenek, de mi hianyoljuk, hogy hetvegere nem vallalnak el csak a nagyobbat.

Figyelt kérdés
Jonnek ha a parommal elmegyunk szorakozni,es ejfel utan erunk haza.Volt mar,hogy kivettek szabadsagot mert mi nem tudtunk otthon maradni veluk.Viszont ott alvos hetvegere nem vallaljak a kicsit.Azzal haritjak el,hogy anyosom 255 orat dolgozik havonta es 60 even tul mar nehezere esik felkelni ejszaka.
2010. szept. 23. 08:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
igen, túl sok. Rengeteget segítenek, szabadságot vesznek ki a gyerekek miatt, stb. Sok szülőnek feleennyit sem segítenek. Talán ne akarjátok az egész karjukat. Havi 255 óra rengeteg, én is elfáradnék benne. Ha annyira fontos, hogy egy-egy éjszakára más vigyázzon a gyerekre, kérd meg a te szüleid, esetleg időnként egy babysittert.
2010. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
97%
Ha ez követelmény a nagyszülőkkel szemben, az nagy baj. Ha nem akarja, ne vállalja, semmi szemrehányást nem lehet tenni neki ezért, inkább örülni kell, hogy segítenek, ha tudnak. Még nem is nyugdíjas, és képes hiányozni a munkahelyéről az unoka miatt, ez nagyon szép tőle.
2010. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Most nem leszek népszerű, de igazuk van. A nagyszülőknek nem kötelességük az unokákra vigyázni. Persze az jó, ha segítenek és elvállalják az unokák felügyeletét, de meg lehet érteni azt is, hogy fáradtak, illetve nekik is meg van a saját életük.
2010. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Hát én a két kezemet összetenném, ha ennyi segtséget kapnék.. A szüleimmel élünk együtt, 1 16 hónapos lányunk van. Én takarítok, főzök, vasalok, gyereket nevelek, stb. most beteg vagyok, mégsem segít senki, jó dolgoznak, de mikor hazaérnek annyira sem figyelnek rá, míg elmegyek pisilni vagy valami. Kettesben egyszer voltunk moziban, e akkor is könyörögnöm kellett, h vigyázzanak rá, mert évfordulónk volt...

Szóval örülj, hogy ennyi segítséget kapsz!

2010. szept. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Te gyereket szültél másnak a nyakára?

Nem akarnád esetleg, hogy mindig náluk legyenek, te meg csak néha -ha kedved van- meglátogatod őket?

2010. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

Örülj neki, hogy egyáltalán van lehetőséged szórakozni és addig elvállalják. Ez is eleve nagy segítség, én ugrálnék örömömben ha csak egy estére is elmehetnék valahova.

Megértelek téged is, hogy jó lenne egy kis szabadság, de amint írtad anyósod még dolgozik, valószínűleg ő is pihenni akar, nem gyerekre vigyázni.

2010. szept. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%
Egyet kell értenem az előttem szólókkal, már így is túl sokat segítenek.
2010. szept. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
96%

Hát szerintem is sok. Mi nem jártunk szórakozni, csak akkor vittük anyumhoz őket, ha már féltünk, hogy kirúgnak a munkahelyről, annyit betegeskedtek a gyerekek, pedig anyum nem is dolgozott, otthon volt. Anyósomtól annyit sem kérhettem, hogy etesse meg a 2 évest, mert nem merte.

Türelem, hamar felnőnek és akkor újra mehettek kettesben szórakozni, már csak pár év.

2010. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
96%
Örülj neki, hogy ennyit segitenek. Te kissé átestél a ló túloldalára... Egy éves gyereket egész hétvégére lepasszolnál a nagyira, aki dolgozik mellesleg??? Nem semmi. Neki is szüksége lenne valamikor pihenésre, nem csak neked és ezek mégiscsak a te gyerekeid... tehát elsősorban neked kell gondoskodni róluk. Szép dolog, hogy ennyit segitenek, nekem nem ilyen az anyám sajnos, pedig veled ellentétben egy 4 éves és két másfél évest nevelek. Jó, ha a nagy 3-szor ott aludt életében (szó szerint csak alvás: este oda, reggel vissza...)
2010. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Két ilyen pici gyerekre nem könnyű vigyázni,főleg ha még hisztisek is! Anyósod nagyon sokat dolgozik,örüljetek,ha ennyit is segít! Vidd el az egyik gyereket a te anyukádhoz, a másikat akkor talán elvállalja az anyósod! Vagy fogadj bébiszittert,vagy maradjatok otthon!

Aki gyerekeket vállal,annak erre számítania kell!

2010. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!