Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tul sok kovetelmeny a...

Kolosi robert kérdése:

Ez tul sok kovetelmeny a nagyszuloktol? 3 es 1 eves fiaink vannak. Anyosomek segitenek, de mi hianyoljuk, hogy hetvegere nem vallalnak el csak a nagyobbat.

Figyelt kérdés
Jonnek ha a parommal elmegyunk szorakozni,es ejfel utan erunk haza.Volt mar,hogy kivettek szabadsagot mert mi nem tudtunk otthon maradni veluk.Viszont ott alvos hetvegere nem vallaljak a kicsit.Azzal haritjak el,hogy anyosom 255 orat dolgozik havonta es 60 even tul mar nehezere esik felkelni ejszaka.
2010. szept. 23. 08:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Hát, kedves kérdező, szerintem irreálisan sokat vársz el az anyósodéktól. Hanyagolhatnátok egy kicsit a hétvégi dorbézolásokat, végül is magatoknak szültétek az a két gyereket. Ha az öregek leesnek a lábukról, akkor rohanni fogsz hozzájuk istápolni őket? Akár hétvégére, ottalvósra is?!
2010. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
70%
Bocs de kemény lezsek kinek szültél a nagyszülöknek,tudod nem bulizni éjszakázni kéne hanem a gyerekeddel lenni néha egy egy buli belefér de állandóan lepasszolni,aztán itt nyígni,hogy nem akarják a lusta nagyszülök,fordítva ültök a paripán sajnos.Amúgy minek szültél ha még nem élted ki magad buli szórakozás stb.A gyerekeket sajnálom.
2010. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Nem ír vissza a kérdező, persze, hogy kamu a kérdés.
2010. szept. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igazuk van a nagyszülőknek, egy 1 éves kisgyerek nem 60 éveseknek való. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az én szüleim is a nagyszüleimmel éltek amikor mi kicsik voltunk, de egyszer sem jutott eszükbe kimaradni éjszakára, főleg ameddig ilyen kicsik a gyerekek.
2010. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
74%
Rokonom szülész egyszer nagyon leosztotta a saját lányát aki otthon hagyta a szopos gyerekét ránk mert ő neki menni e kellett bulizni...
2010. szept. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Ez nem követelmény kérdése... ha segít valaki segít ha nem nem. Mindenki magának szüli a gyerekeket.


2 éves és 4 hónapos gyerkőcök anyukája

2010. szept. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Kedves ismeretlenek!Egyesek azt irtak kamu amit irtam.Hat nem!!!Viszont valamit toredelmesen be kell vallanom( nagyon sajnalom,hogy rossz neven fogjatok venni)en egy anyos vagyok aki elkeseredesemben cselhez fojamodtam a level irasakor.Most,hogy elolvastam a valaszaitokat sirva fakadtam.Nagyon sok meselni valom van,szukseges,hogy jobban lassatok a helyzetemet.Ugy erzem,hogy erdekel benneteket.Menyem szulei sajnos nem eltek meg az elso unoka megszuleteset sem.Edesanyja halalakor megfogadtam,hogy amennyit tudok segitsegere leszek a lanyanak.Mar csak azert is,mert amikor az enyemek kicsik voltak,en pedig nagyon beteg,nekunk egyaltalan nem volt semmilyen segitseg.Annyit sem,hogy a haz elott neha tologassak a babakocsit.(az en szuleim akkor mar nem eltek)A levelemben kihagytam,hogy amikor meg csak 1 gyermekuk volt a fiameknak,elmentek 1 hetre kulfoldre,mi szabin voltunk az unokaval.Menyem 2 diplomas gyogypedagogus,most keszul a doktoratusra.MAR NEM SIROK!Legyetek elnezoek hozzam,a csalasert.udvozlettel Zsuzsa nagyi
2010. szept. 24. 14:13
 28/31 anonim ***** válasza:

Kedves Zsuzsa nagyi!

Ne vedd a szívedre a válaszokat, mindenki csak arra reagált amit feljebb látott.

Minden jót neked!

R.

2010. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Kedves Mindnyajan!

Most orulnom kene,mert a valaszaitok engem igazoltak,hogy jo uton jarunk a nagypapaval egyutt.Azt viszont meg most sem tudom,hogy fogom rendezni a helyzetet.

2010. szept. 24. 21:01
 30/31 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom továbbra is, hogy ez nagyon sok segítség!

Én nagyon boldog lennék, ha akár tizedennyi segítségem lenne, de 4 éves a nagyobbik fiam és soha nem volt egy órás segítségem sem.Nem panaszkodtam, elvégre magamnak szültem.De amikor ilyeneket olvas az ember, akkor elgondolkozik, hogy egyeseknek mi nem kéne még.

Szerintem bőven sokat segítesz, kár azon gondolkozni, hogy elég-e, nem kellene-e többet nyújtanod.Erre csak te fogsz rámenni, a kedves menyedék pedig mindig többet-többet akarnak majd, hisz már olyan természetesnek veszik.

Ha te majd nem leszel mit csinálnak a gyerekeikkel???

Egyszerűen nem fognak tudni mit kezdeni a helyzettel, hisz ugye könnyű a jót megszokni.Aztán vagy a gyerekeket hanyagolják el vagy meg a házasságuk megy rá, mert hirtelen úgy érzik majd h ez túl nagy teher nekik.

Csodálatos anyós vagy, ritka az ilyen, de ne hagyd magad teljesen kizsigerelni.Ha a szép szóból nem értenek arról már nem te tehetsz, ne legyen lelkifurdalásod, ha úgy érzed sok és neked is pihenned kell.Te már végigdolgoztál egy életet, ne felejtsd el!Vigyázz magadra, az egészségedre és szeresd így továbbra is az unokákat, a fiadat, a menyedet, de húzz egy határt.További jó egészséget neked és sok örömet az unokákban:)

Nika

2010. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!