Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni a szülők...

Hogy lehet leküzdeni a szülők iránt érzett irigységet, főleg ha ők is hajlamosak az orrunk alá dörgölni hogy ők jobban állnak anyagilag?

Figyelt kérdés

A párommal a 30-hoz közelítünk. Mindkettőnknek van valami végzettsége, dolgozunk, abszolút nem keresünk rosszul, tudunk félretenni, de hát sajnos sok mindenre nem elég a pénzünk.

Pl saját otthonunk valószínűleg soha nem lesz, új autónk se, stb.


Mindkettőnk szülei elég jól élnek anyagilag mostanra. Saját házuk már akkor volt amikor annyi idősek voltak mint mi most, azóta meg fejlődtek is tovább.


Őszintén szólva bármennyire próbálom elnyomni, folyton irigységet érzek. Nekik ennyi idősen már saját ingatlanjuk volt, új(szerű) autójuk, ott tartottak hogy jöhetnek a gyerekek, stb.

(Pedig 30 környékén még mindkettőnk szüleinek csak érettségije volt, szóval nem csilliárdos fizetésű űrmérnökök voltak ekkoriban.)


A legjobban az fáj mikor leszólják ami nekünk van. Pl a pici, felújításra szoruló lakást ahol élünk. Vagy az autónkat. Vagy a vakációnkat. Ezekre mindig megjegyzéseket tesznek, hogy mennyire "gagyi", meg hulladék, meg hogy sokkal jobb is lehetne. (Ja, ha annyi pénzünk lenne.)



Érzett már így valaki? Hogy nyomhatnám el az irigységet magamban?

Illetve hogy lehetne nekik megmagyarázni, hogy manapság nem tudunk csak úgy pikkpakk egy szép lakást venni pl.???


2022. aug. 16. 14:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
84%

Én két dolgot látok:


Régen könnyebb volt nagy lakáshoz, családi házhoz jutni, átlag dolgozó ember is építhetett elég nagy házat.


Másrészt a nagypofájúak a fele sztorit sosem mesélik el. Mint apám. Nem mesélik, hogy oké, hogy 30 évesen háza volt, de otthon lakott és az anyja főzött rá, vagy hogy a fél rokonság odajött építeni két kezével és nem kellett külön szakembert hívni, cserébe lekötelezettjei lettek sokaknak egy életre.


Ráadásul sosem értem, hogy ha ennyire jól megy nekik, akkor hogyhogy a gyereket nem sikerült támogatni az életben.

2022. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
93%
Nálam egyszer szólná le bárki a munkám, anyagi helyzetem, lakásom, autóm, azzal abban a pillanatban megszakítanám a kapcsolatot. Tettem is már ilyet, a fél rokonsággal egyszerűen nem beszélek, azt se tudom élnek-e. Nem is érdekelnek.
2022. aug. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
79%
Mindenesetre vicces család vagytok. A szüleid lenéznek téged, te irigyled őket, kíváncsi lennék, az unokák majd mivel küzdenek. :)
2022. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is gazdagabb nálam jóval, anyám.

Egyik legjobb tulajdonságom a sok rossz mellett persze, hogy nem vagyok irigy szinte soha. Nem kéne rokonokkal versenyezni. Így nem tudok tanácsot adni abban, hogyan győzd le. Ne légy érzelgős, talán az segítene.

2022. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
67%
Amugy nem si verseny ez a ki a gazdagabb dolog.
2022. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

#33

Nem lesznek unokák, szóval semmivel.

2022. aug. 17. 07:21
 37/38 anonim ***** válasza:
32%
Legalább ez megoldódik.
2022. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
30# Vallalkozokent aki nem keres meg min havi 1 millát az miért vállalkozik? :D 46 evesen azért nem ártana kicsit rámenni a pénzre, ha mar idotok nincs a vállalkozás mukodtetese miatt.
2023. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!