Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a páromma...

Hogyan győzhetném le a párommal szembeni irigységem?

Figyelt kérdés

Nagyon irigykedem a páromra, tényleg sárgulok néha az irigységtől, mondok példákat:

Olyan helyzetben vagyunk, hogy ő szinte minden téren sikeresebb. Pl. egyetemi tanulmányaiban, de még egy egyszerű játékban is.


Most nekem a felvételi miatt tanulnom kell sokat, egész évben tanultam, hogy biztosan felvegyenek, így én nem mehettem bulizni, amíg ő folyamatosan eljárt. Örülnöm kellene, hogy ő jól érzi magát az egyetemen és jól szórakozik (rendesen hazajárt minden hétvégén hozzám), de mégis szörnyen irigykedem :S És ha buliról beszél akkor mindig rosszul érzem magam, mert az jut eszembe, hogy nekem mennyire rossz otthon a könyv előtt:S


Amikor az ő magyar érettségije (tavaly) sokkal jobb lett mint az enyém, pedig szinte semmit nem tanult, én viszont különtanárhoz is jártam. Egyszerűen képtelen voltam örülni, hogy ennyire jól sikerült az érettségije :S


Hétfőn van az utolsó vizsgája, utána ő szabad, nekem még június 14-ig tanulnom kell. Amikor azt mondja, hogy ő majd ide meg oda megy a haverjával, borzalmasan érzem magam, mert eszembe jut, hogy én nem mehetek sehova, miközben ő remekül szórakozik:S


Ez egyszerűen borzalmas, és nem tudom mit tegyek:S

Lehet valamit? Vagy ezek az érzések mindig megmaradak? Más is van így ezzel?


2011. jún. 5. 18:02
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

21 éves lány vagyok, a barátom 19 éves

2 éve vagyunk boldog kapcsolatban, az egyetemi év kezdetével összeköltözünk egy albérletbe

2011. jún. 5. 18:05
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem két lehetőség van:

1. alapvetően irigy természet vagy, ami ellen meg kell tanulnod küzdeni

2. éretlen vagy még egy szerelmi kapcsolatra. A partner nem lehet a riválisod, ilyen szinten semmi esetre sem.


Sajnálom a párodat, és sajnállak téged is. Bocs az őszinte véleményért.

2011. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

omg. nálam is sokkal okosabb a barátom, mégsem irigykedek rá, hanem büszke vagyok, h jó egyetemre jár, olyan szakra, amivel elboldogul az életben.


az a bajod, h fiatalabb nálad, és mégis sikeresebb mint te?

2011. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 napietus ***** válasza:
100%
írtam egy másik kérdésre, hogy egy jó kapcsolatban (és jó barátságban is!) meg kell bocsátanunk a másik bukásait, és elviselni a sikereit. van, akinek az első a nehezebb, Neked úgy tűnik, a második. de ezt kezelned kell. gondolj bele: jobb lenne, ha egy csődtömeg lenne és égnél vele?
2011. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy, nem a kor miatt.

Ha például elmeséli, hogy a karijátékok aztadehudemennyiredurvánbaró volt, akkor nekem az jut eszembe, hogy amíg ő mennyirejól szórakozott, addig én a könyv előtt izzadtam a vérem:S

vagy így az érettséginél, hogy ő lazán az utolsó héten készült, mégis sokkal jobb lett az eredménye, és magamat szerencsétlennek éreztem, hogy hogy lehetek ennyire lemaradva:S

2011. jún. 5. 18:15
 6/33 anonim ***** válasza:
66%
Elég gyerekes is vagy 21 éves létedre,nem csak eléggé irigy..:O
2011. jún. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem gyerekesség:)

Ha az lenne, kinőhetném:D

Ezek érzések, amiket nem tudom, hogy miért vannak bennem. És hogyan győzhetném le őket.

2011. jún. 5. 18:23
 8/33 anonim ***** válasza:
Itt csak az az egy a probléma, hogy nem szereted őt.
2011. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Nem vagytok összhangban és nem szeretitek egymást a másikhoz mérten megfelelően.

Ragaszkodtok egymás ezéhez, azához, szerettek egymásban ezt meg azt, de egymást nem szeretitek.

Ez nem baj, a korral kialakuló bölcsesség meghozza majd ezt is.

Most mindenesetre akkor is úgy tűnik, tovább kéne keresgélnetek, nektek más az utatok, nem erősítitek egymást, hanem gyengítitek. Ezt pedig kár erőltetni, később lesznek újabb problémák.

Ha összeköltöztök, akkor megint rájössz majd, hogy másban is jobb nálad, könnyebben csinál ezt, azt.

A babátok is jobban fogja magát érezni talán az ő kezében - na ekkor mit csinálsz majd?


Szereted őt? Mit szeretsz benne?

Amit szeretsz benne, az fontos neked?

2011. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Ez sem lehet a valódi ok:S

hogy nem szeretem

voltam már szerelmes, de ez a szenvedély, amit iránta érzek semmihez sem hasonlítható. szerelem. épp ezért nem értem, hogy miért vannak ilyen negatív érzéseim

2011. jún. 5. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!