Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigyek lennétek annyira mint...

Irigyek lennétek annyira mint én? Mit tegyek az irigységemmel?

Figyelt kérdés

az egyetemre nem vettek fel (orvosi, s rettegek, hogy idén sem vesznek fel (külföld, nem MO)), így egy másik szakon kezdtem az egyetemen (utáltak a csoporttársaim , kiközösítettek és nagyon flegmák voltak velem), de otthagytam. Az összes barátom álmai szakmáját tanulja, beszámolóznak a sikeres vizsgákról, a jó közösségről, amibe kerültek, az új barátokról. Én pedig hallgatom őket, s ha nem gratulálok azonnal akkor már megsértődnek.Távkapcsolatban élek a barátommal , s a barátaim előttem nyalják-falják egymást a szerelmükkel , s ha egy napig nem látják egymást , akkor már a halál szélén vannak (nekem több hónapig kell kibírnom nélküle), s ha azt mondom ki lehet bírni, akkor lehurrognak .Szeretem őket, és szeretnék a sikereiknek örülni, de nem tudok az irigységem miatt, s ezért már alig találkozom velük. Van megoldás a viselkedésemre?

köszi


2011. febr. 6. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normális, én is irigy lennék :D

Am nem kell mindent komolyan venni, én is szoktam lódítani a sikereimről olyanoknak, akikkel ritkán találkozom.

Egy kicsit próbáldd meg elnyomni magadban hátha segít, vagy mi még jobb keress olyan programokat, amit egyedül a legjobb csinálni és egy időre vondd ki magad a társaságból és "gondold át az életed" :D

2011. febr. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy ilyen pesszimista. Arra törekedj, hogy vegyenek fel az egyetemre, csak ez a cél lebegjen most előtted. Az sem kizárt, hogy nekik is vannak problémáik, de a borzasztó nagy egójukkal inkább hazudnak, minthogy elmondanának neked egy-egy igaz dolgot amik velük megtörténik. Nézzél át a dicsekedésükön. Az nevet, aki utoljára nevet, lebegjen előtted ez a közmondás.
2011. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Valahol mélyen biztos irigy lennék, de nem ennyire, hogy ezért világfájdalmam legyen. Teljesen úgy jön le, hogy egyáltalán nem tudsz más örömének örülni attól, amennyire meg vagy már keseredve.. és hány éves is vagy? Ez nem jó...

Biztos nem hiába kapod Te ezt a sorstól, és remélhetőleg lesz egyszer olyan, amikor végre felhőtlenül boldog lehetsz...

2011. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. Ugyanezt éltem/élem át, mint te, ráadásul engem kétszer nem vettek fel.


Az a baj, hogy azok, akiket felvettek, el se tudják képzelni, hogy mit érzünk. Persze, most is sokan le fogják írni, hogy lehetne ennél nagyobb bajunk is, de az embernek mindig az aktuális problémája a legnagyobb.


Nem hiszem, hogy ezt az irigységet, és a kisördögöt, aki azt a kérdést szajkózza, hogy "Őket miért vették fel, és engem miért nem?" le lehetne győzni.

2011. febr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! hát igen, ez azért nem olyan kemény, amit ne lehetne kibírni, csak a hangulatom mindig változik, valamikor érzem, hogy minden sikerülni fog és felvesznek az egyetemre, és együtt lehetek a párommal, máskor pedig annyira pesszimista vagyok, hogy múltkor pl. a könyvek felett bőgtem, mert előjött az érzés, hogy nem vesznek fel.

18/L

2011. febr. 6. 19:55
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Én alapból nem kívántam beilleszkedni a csoportba az egyetemen, úgyhogy emiatt nem vagyok kiborulva, pasim sincs, (totál aszociális vagyok) de nekem így jó. Viszont a hideg ráz ki az olyan irigy emberektől, mint te. Nem csoda, hogy kiközösítettek. Az egyik unokatestvérem is az orvosira készült anno, de mivel sík hülye a csaj nem vették fel.:D (csak a szorgalma van meg) Viszont annál irigyebb, nagyképűbb és hazug. Utálom is mint a Sz@rt.
2011. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

z, hogy egy egész csoport kollektívan kiközösít, benned nem kelt gyanút, hogy esetleg benned van a hiba? ez a görcsös megfelelni akarás, hogy felvegyenek (oké, ez érthető bizonyos szinten), legyen jó életed, melód, haverok, párod is veld legyen stb nem egészséges. magadnak vonzod be a rosszat, ha folyton ezen kattog az agyad. próbálj először te magad megváltozni. csak a jóra koncentrálj, arra, amit már elértél, és adj hálát minden nap többször is valamiért. pl hogy egyáltalán felvetődött, hogy mehetsz egyetemre, hogy külföldre is mehetsz, hogy van pasid, hogy egészsséges vagy, megvan kezed, lábad.

így fokozatosan kialakul benned egy pozitív gondolkodás, és meglátod, hogy a világot is szebbnek fogod látni. aztán léphetsz a köv. szintre. vizualizáld magadnak, hogy felvettek az egyetemre, népszerű vagy, de nem azért, mert másokon keresztül gázoltál, hanem mert szeretnek azért, aki vagy. pasid is esetleg ott lehet veled gyakrabban.

ezeket erősen kell akarni, hinni benne, és legfőképpen éld bele magad, mintha már meglenne. képzeld el az örömöt amit okoz, és ami vele jár.


nézd meg a TITOK c. filmet, sokat segít a problémáidban.

amúgy a fenti tecnika neve: agykontroll. ennek is nézz utána.

22/L

2011. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem hiba az ha így érzel.Az emberek többsége így reagálna :)

Másrészről meg a barátaiddal el kellene beszélgetned,hogy neked ez rosszul esik.Kérd,hogy fogják vissza magukat(pl ne előtted nyalják-falják egymást).


21/L

2011. febr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én meg tudlak érteni, sajnos én is hajlamos vagyok irigységre. Én most egy nagyon rossz időszakon vagyok túl: nincs munkám, anyagi gondjaim voltak, ráadásul álmaim pasijáról kiderült, hogy menyasszonya van. Ezek eléggé betettek lelkileg. Ezzel ellentétben a legjobb barátnőm ( akit egyébként nagyon szeretek) kapott egy nagyon jó, jól fizető munkát, lett egy barátja, aki imádja, és bizony őszintém bevallom nem kicsit voltam féltékeny. Folyton az járt a fejemben, hogy persze örülök neki, de nekem mindez miért nem adatik meg? Ma már szerencsére másképp állok hozzá, mert ugyan nehéz, de nekem is rosszul esne, ha nem örülne a sikereimnek. Szerintem csak pozitívan kell hozzáállni, és észrevenni a jót a te éltedben. Pl. engem felvettek álmaim szakjára egy jó egyetemre, erre még neked is van esélyed. Neked-ha messze is, de-van barátod, míg aki nekem kéne, soha nem lehet az enyém. Minden nézőpont kérdése.
2011. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

tegnap 20:06! tudod nem a személyiségem miatt közösítettek ki, hanem azért mert magyar vagyok, ebben a ... országban még egy szót sem szólhatok az anyanyelvemen anélkül, hogy furcsán ne néznének rám ill. le ne köpnének. Szóval csak tudd. De te is gondolkozz el magadról, mert te be sem akartál illeszkedni, én pedig igen. Tudod ez a különbség köztünk, de te is olyan szemét vagy,mint én.

2011. febr. 7. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!