Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy ilyen jellegű...

Szerintetek egy ilyen jellegű kapcsolatból az anyámmal mifog későbbiekben kialakulni velem?17f

Figyelt kérdés

Jó estét és napot\reggelt aki esetleg tud erre a sok szarra értelmes magyarázatot alkotni:

Nemrég elkeztem tovább filozofálni magamon miken kéne hogy változzak és észre vettem magamon, hogy főleg az saját anyámmal képtelen vagyok értelmesen komunikálni és viselkedni sőt legtöbbször mint egy extrém értelmifogyatékos, szinte olyan feeling mintha be lennék drogozva, annyit elmondok róla hogy kettőnk közt még egy idegen az idegenhez se hasonlitható a kapsolatunk, rengeteg gyerekkori traumát okozott és folyamatosan manipulálja érzelmileg a környezetét beleérte engem is, amióta elkeztem önmagam felismerni és a neten ezzel kapcsolatos témákat tanulni azóta rájöttem, hogy ez már baromira rég nem normális amit mink ketten művelünk egymással nap mint nap , meg se tudnám öszesen számolni hányszor alázott meg a volt osztályom előtt, hányszor fenyegetett meg hogy öngyilkos lesz, ha nem teszem ezt meg azt amire neki szükséeg van,

és mostanában néha elkezd velem úgy viselkedni "mint ha a kicsi fia" lennék akivel gyerekkora óta remek kapcsolata van stb. A gond csak hogy én többé képtelen vagyok őt szeretni, sőt én magam se emlékszem hogy valaha megöleltem volna vagy "viszonoztam volna" az ő "nagy szeretetét" egyszerűen gyűlölöm őt, több stroke-ja is volt már, de folyton csak a kifogásokat keres miért nem megy el segitséget kérni, én pedig ezt válaszoltam szó szerint(csak az olvassa el akinek erős az idegzete!)

én:Leszarom ha megdögglesz ha csak rinyálgatsz ahelyett hogy bármit is tennél hogy jobb legyen, folton másokat hibáztatsz amikor nem jön össze valami és már kurvára elegem van az idiótaságodból hülye fasz)Csak így írásban estek le a szavak súllyaji, élőben mikor így beszélgetünk nem érzek ekkora súllyt ezekben a mondatokban. De ez még semmi gyerekként nagyon agreszív gyerek voltam(próbálok szépen fogalmazni), szinte megse tudom számolni hányszor bántottuk egymást akár fizikailag, mára szerencsére az fizikai bántalmazásra nem lennék képes, sajnos 13 éves koromig azt hiszem nem volt egy kicsi agysejtem se jelen a fejemben vagy én nem tudom megmondani, hogy ez normális emberi reakció az ilyen jellegű viselkedésre egy szülőtől, vagy ez egy betegség tünete?

Szerintetek van esélyem lelkileg ezen kivül miliónyi traumából?

Járok pszichológushoz, de eddig csak az szociális szorongásom kezeljük, ami jelenleg cseppet se javult, ezen a héten rettentően szarul éreztem magam, több öngyilkssági kisérletem volt egyenlőre alkohollal próbálom nyugatni magam(Nem vagyok alkoholfügő se az ize se a hatása nem igazán jön be, de vannak olyan pillanatokat amikor teljesen kiborulok és csak igy tudok "megnyugodni". anyámról még annyit hogy egyedül "nevel" 2 éves korom óta elvileg akkor hagyott el az "apám"


Rettenetesen fáj és fék hogy soha nem leszek képes felnőtt férfivá válni és családot alapítani sőt belese merek gondolni ha már most egy barátom sincs akik voltak elhagytak és kihasználtak még egy normális emberi kapcsolatra is képtelen vagyok, sajnos beleszerettem egy nálam 2 évvel idősebb lányba, ilyen álapottban nem is mernék és nem is akarnék felé közeledni, csak sajnos képeten vagyok rá nem gondolni(már 6. hónapja tart nálam ez)


2022. szept. 1. 23:48
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
az első pár mondatomat nagyon idióta módon fogalmaztam, amiért csak így voltam képes jelenleg, külön azért amennyire erős szavakat használok az írásomban is, sajnos élőben mikor kiborulok ez még csak pár bemelegitő mondat szokott lenni, szóval külön elnézést mégegyszer akinek már ez tú lépte a határát, még külön kérem az trollkodó és nem problémaértő embereket mégcsak else kezdejenek gondolkodni hogy mit válaszoljanak mert, ami már van vagy mégcsak nincs és nem is lesz válaszokra nem vagyok kíváncsi, jobban viselem ha inkább akkor senki se válaszoljon köszönöm
2022. szept. 1. 23:57
 2/44 A kérdező kommentje:
És az fogalmazási problémáim szintúgy sajnálom, pontosan nem tudom mennyire lehetek értelmifogyatékos, de szerintem jobban mint tik képzelitek.
2022. szept. 1. 23:58
 3/44 A kérdező kommentje:
Jah és sajnos rengetegszer fordul elő hogy kifelejtek pár fontos mondatot az mondatomból, ezért szeretném a ti véleményeteket kikérni, hogy nálam milyen mentális betegség lehet jelen?Viszont annyit vegyetek figyelmbe, hogy elkeztem tudatosabban gondolkozni és tisztában vagyok azzal hogy vannak és lesznek dolgok amikent ha felismerek változtatni kée rajtuk.
2022. szept. 2. 00:02
 4/44 A kérdező kommentje:
Én saját magamról azt gondolom hogy Bordeline zavaros lehetek vagy autista nagyvalószinűleg, de néha értelmifogyatékosnak is gondolom magam, szinte a komunikációm miat és a viselkedésem miat is gondolkoztam már azon hogy akár skizoid, csak nálam 15 éves korom vége fele óta megvan ez a vággy hogy szerezzek egy társat barátokat stb ezért egyrészt ezt kizárnám, habár másszemel lehet pont az lennék, de persze I'm not szakember, ezért is érdekelne külön a ti véleményetek tudom nagyrész tik se vagytok szakemberek, de gondolom vannak köztetek sokkal értelmesebb, tájékoztatabb emberek mint én.
2022. szept. 2. 00:09
 5/44 anonim ***** válasza:
90%

Írod, hogy pszichológushoz jársz.

Az írásodból az derül ki, összetett, bonyolult a problémád, tehát hosszan tartó kezelésre van szükséged. A kérdéseidre csak ő fog tudni válaszolni.

Tarts ki!

Egyet felelősséggel javasolhatok: semmiképpen se igyál alkoholt. Nagyon veszélyes, elmélyíti a problémákat, nem oldja.

Tarts ki!

Ha mérgező a kapcsolatod anyáddal, megoldás lehet, hogy elköltözöl, ugyanis a napi feszültség fennmaradása akadályozza a gyógyulásodat. Van-e munkád, munkahelyed? Meg tudod-e oldani munkásszálláson, lakásbérletben, hogy elköltözz?

2022. szept. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%

Én is azt tudom javasolni mint előző hozzászóló.

0 alkohol, kapcsolattartás megszűntetése (ha lehetséges) és pszichológusnál megoldani a problémákat.

2022. szept. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
51%
A leírtak alapján egyikőtök sem teljesen épeszű, úgyhogy kezet foghattok.
2022. szept. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

7/7-es

Köszönöm hogy újra felvilágosítottal hogy nem vagyok komplex én ezzel tisztában is vagyok a kérdésem viszont az volt hogy hogyan változtathatnék, tegnap este alkohol volt bennem és elég ciki most az egészet viszaolvasnom, de legalább őszintén leírtam a problémám, igaz eléggé bután, de remélhetőleg érthetően.☺

2022. szept. 2. 08:07
 9/44 A kérdező kommentje:

5/8-as jelenleg most lettem másodikos középsulin,

rendes munkahelyre míg nem töltöm be a 18-at és nem végzem el a sulit nem hinném hogy bevennének, júliusban jártam brigádozni, de ez nen elég és van egy közepes családi tartozásunk ami míg ki nem fizetődik addig itthon kell hogy szenvedjek.

Még annyi hogy a pszichológusomnak egyenlőre nem mertem elmondani a többi problémám hisz rettegek hogy diliházba zárat stb. ezért itt szeretnék egy értelmes választ kapni hogy valójában mi is lehet a problémám tudom hülyén hangzik és végleg diagnosztizálni igý online nem célszerű, csak a véleményetekre voltam kíváncsi trollkodás nékül.

2022. szept. 2. 08:19
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a többi problémádat is, mert csak úgy tud segíteni.

Ő nem "zárat" sehova, jelzést is csak akkor tesz bizonyos irányba, ha ön vagy közveszélyes vagy, esetleg azonnali hirtelen beavatkozásra van szükség stb.

2022. szept. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!