Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megszakítsam a...

Szerintetek megszakítsam a családommal a kapcsolatot a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Egyszerűen úgy érzem hogy nincs szükségem családra, mert nem ismernek engem, és sok mindent nem tudnak rólam. Az a baj, hogy mikor velük beszélek, akkor különféle álarcokat húzok magamra, valahogy azért hogy megfeleljek nekik, pedig mind idióta, és ezekkel az emberekkel nem igazán tudom megérteni magam, teljesen más az életfilozófiánk, és az élethez való hozzáállásunk, meg úgy minden, és én nem igazán szeretem őket, persze ők szeretnek, de én meg nem tudom nekik viszonozni, mert nem tudom értékelni azt a semmit amit adtak nekem minden téren, egy félős szar alakká neveltek engem a sok szeretetükkel és törődésükkel. Ezt nem tudom megbocsájtani nekik, olyan volt hogy egész 8. osztályos koromig kísérgettek az iskolába meg mindig mondták hogy ezt csináljam meg azt mert ez így jó (persze ez csak nekik volt jó, nekem nem, hiába tiltakoztam)... Most miért nem vettek akkor egy bábut és azzal játszanak minthogy engem "nevelgessenek"? Most meg persze hibáztatnak, hogy ilyen semmirekellő idióta vagyok, mikor többek között ők neveltek ilyenné...

19/f


2014. máj. 26. 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni egy bizonyos korig tudnak, utána már a te sarad, hogy milyen leszel. Ha feléred ésszel, hogy ez nem jó, akkor tudsz változtatni a dolgon.
2014. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátaid, a haverjaid, a szomszéd , a boltos, soha de soha senki nem fog ismerni igazán. Még te is csak kemény munka árán fogod megismerni saját magad, egyszer, talán... Ez nem kifogás arra, ha nem tudod normális módon kezelni az emberi kapcsolataid. Lehet futni, messzire, csak nincs értelme. Csak rajtad áll, hogy mit kezdesz velük, de szerintem gyávaság nem kezelni a problémát, hanem úgy tenni, mint ha nem is létezne.
2014. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szülők egy tényező a sokból... mindenkinek a szülei hibáznak nevelésnél senki sem tökéletes.

A megoldás nem a gyűlölet táplálása és a megad iránt érzett megvetés kivetítése a szüleidre, hanem a megbocsátás a megbékélés.


Engem is kísérgettek volt, hogy középsuliban is, mégsem lettem önállótlan.

Egy pontig hibáztathatod a szüleid... de csak egy pontig. Ha úgy érzed valami nem működik tenni kell ellene! Fejlődni. Mert lehet.

2014. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a későbbiekben? Úgy érted évek múlva? Mert akkor ráérsz majd akkor ezen gondolkozni.

Ha meg úgy érzed, nem jól neveltek fel, ideje felnevelned magad olyannak, amilyennek szeretnéd. Még nagyon fiatal vagy, nem késtél el vele.

2014. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd, meg fogod bánni, fel fogsz nõni
2014. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. máj. 26. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden szülő követ el hibákat a nevelés során, de nem szándékosan, általában tényleg jót akarnak! Az én szememben a szándék fontosabb, így, ha tudom, hogy jót akartak, akkor nem haragszom. Ez is egy tapasztalat a számodra. Pl: te már nem követed el ugyanezt a hibát, amikor a saját gyerekedet neveled ( te majd más hibába esel bele..:) Amúgy meg ennyi idősen igazán átnevelhetnéd magad, ha valami nem tetszik, ilyenkor már kár a szülőkre mutogatni.
2014. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne tedd. Ha tényleg szeretettel neveltek téged, és ez volt a legnagyobb hibájuk, hogy kicsit félős lettél, ne bántsd meg őket ilyesmivel. Később, ha ők már nem lesznek, neked fog legjobban fájni, amiket mondtál. Ezt tényleg csak jóindulatból mondom, hidd el.
2014. máj. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Most meg persze hibáztatnak, hogy ilyen semmirekellő idióta vagyok"

Te meg őket hibáztatod, hogy ilyen vagy, pedig most már felnőtt ember vagy, változtathatsz bármin, amit rossznak gondolsz. Tudom, hogy kényelmesebb ellenni az önsajnálattal és másokat hibáztatni mindenért, mint magadon változtatni, de ne ess ebbe a hibába. Nagyon fiatal vagy még és tudod, hogy miken kéne változtatni, ha akarod, akkor túl fogsz tudni lépni ezeken.

2014. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, már nincs semmi bajom velük, csak tegnap elöntött az ideg és muszáj volt kiírnom magamból
2014. máj. 27. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!