Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos neked/nektek az,...

Miért fontos neked/nektek az, hogy egy családtagról nevezzétek el a gyerekeiteket? (akár második névnek adtad, akár elsőnek, akár magatokról, akár közeli- vagy távoli családtagról nevezted el)

Figyelt kérdés

Miért volt fontos nektek?

Hogy működik nálatok ez a hegyomány: hogy különböztetitek meg a másikat? A második, harmadik, ikszedik gyereknek mi lett a neve? Őt is családtagról neveztétek el, vagy nekik a családban egyedi nevük van? Nem volt féltékenykedés akár a részükről, akár más részéről, hogy például ha az egyik gyerek anyja után kapta a nevét, a másik nem? Vagy ha a másodikat is rokon után neveztétek el, akkor nem volt abból probléma akár tesók között, akár unokatesók között? Nem voltak félreértések?



#elnevezés #név #család #hagyomány #családi hagyomány
2022. szept. 6. 17:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%
A legnagyobb hülyeség és kicseszés a világon. Soha nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami már van a családban, elég volt nekem úgy felnőni, hogy anyám nevét kaptam és mindig én voltam a "...ka", gyűlöltem.
2022. szept. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Metionin ***** válasza:
69%
Én nem akarok gyereket de a szülő nevének adását mindig hülyeségnek tartottam. Annyi név van, miért kell 3-4 Kati meg Józsi ugyanabba a családba? Nálunk is van rá példa úgy a fél családban, anyám meg apám meg egyenesen játszmáztak azon, hogy ki válasszon nekem nevet, kinek az akarata érvényesüljön, mint az ovisok, komolyan.
2022. szept. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
71%

Nálam is kizáró ok a névadásnál az ha van már a családban.

Nagyon értelmetlen szokásnak tartom. Hiába mondják rá sokan hogy milyen szép szokás, hát gyönyörű lehet a 20. Katikának lenni :D

Alapból azokat a válaszokat is értelmetlennek találom hogy 'tiszteletből, szeretetből'

Nálam ezek nem a név adásnál kezdődnek. Főleg akkor jó ez az eset ha a szeretetből adott Pityuka nem beszél a családdal.

Emléket őriz? Ugyan már, nem az 5. ugyanolyan név miatt fog emlékezni valaki mondjuk a dédnagyszülőkre, hanem a velük közös emlékek miatt.

2022. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%

13 nem ezen (névadás) múlik a tisztelet és szeretet, csak ezt mindenki máshogy fejezi ki, valaki így.

Azon is szokott vita menni, hogy most kötőjeles legyen-e a gyerek neve, mert vigye tovább mindkét nevet. Ugyanaz a probléma, csak modern köntösben, nemde? :)

2022. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a vezetéknév más dolog, azt megértem, hogyha mindketten adni akarják. Én támogatom a duplakeresztnevek. Nekem olyan fura, hogy apa nincsen, csak anyám. Mi vagyunk egy család plusz a macska, de más a vezetéknevünk. 🙄


A párom az apja nevét kapta. Ők 28 évig éltek együtt, állandóan fel lett bontva a levele pld, mert nem tudták, hogy az öreghez vagy hozzátartozik.

2022. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Hát pedig ez a vezetéknév duplázás legfeljebb egy generáció erejéig oldja meg ezt a problémát :P

Utána majd veszekedhethetnek a kotojeles majdani fiatalok, hogy milyen kombinációt viseljen a gyerek! Majd jövünk 10-15 év múlva jól lepontozni őket hogy bezzeg a miidőnkbe'!!:D

2022. szept. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12%
Az én családomban szokás második keresztnévnek az anya nevét adni,èn is megkaptam az édesanyámét,ő a nagymamámét,én is adtam a fiamnak második keresztnévnek az apja nevét,szerintem nincs ezzel semmi gond.
2022. nov. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!