Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérjem meg az unokatestvé...

Hogy kérjem meg az unokatestvéremet, hogy az egyetemen ne akarjon ennyire barátkozni velem? Megbántani sem akarom, de kínos kicsit

Figyelt kérdés

Most jelentkezett át egy másik egyetemről, évfolyamtársak vagyunk. Vannak közös óráink is, vagyis konkrétan rákérdezett tárgyfelvételkor, hogy én mit hová vettem fel, mert akkor ő is oda veszi fel az óráit. Ez kettőnél sikerült, a többinél már betelt a limit.

Tudom róla, hogy sosem volt a tanárok kedvence, sem általános iskolában, sem középiskolában és a régi egyetemén sem. Nem rossz szándékú, de van benne egy alap flegmaság/proliság, ami sokszor kiütközik. Nekem ez sok, mert mellé nagyon csúnyán is beszél, olyan egyszerű képet mutat pillanatokon belül.


Nem akarom megbántani, de én nem akarok vele lógni pl. minden nap, vagy vele ebédelni órák között, elmenni vele erre-arra. Tegnap is kérdezte, hogy nem megyünk-e el moziba, mondtam oké, végülis ott nem beszélgetünk úgysem, csak ülünk egymás mellett, aztán meg húzok haza. Mozi után kérdezte, hogy nincs-e kedvem beülni vacsorázni valahová, mondtam, hogy áhh rohanok, mert még ezer a dolgom... Hát de akkor legalább a lakásáig kísérjem el, még nem is voltam fent nála. Meg mikor mondom, hogy sietek, sok a dolgom, akkor mindig rákérdez, hogy micsoda?, meg hogy miért sietek, kivel találkozom? Nekem meg ez annyira elszámoltatás jellegű... 3 éve egyedül élek, magam osztom be az időmet, társaságomat. Nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy magyarázkodjak, kibúvókat keressek, mert nem akarok valakivel együtt lógni délután 4-től este 10-ig, teszem azt.

Ha sima évfolyamtárs lenne, akkor könnyebben menne a lekoptatása. De így, hogy rokonok vagyunk, kínosnak érezném, ha csak úgy felszívódnék.


2022. szept. 7. 14:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Pl. ma volt közös óránk és egy online átküldött táblázatot kellett megnyitnunk/magunkkal vinnünk kinyomtatva. Ő ezt nem találta sehol, ezért az én táblagépemet nézte, és erre mondta a tanárunk, hogy a többi alkalomnál figyeljünk oda, hogy vagy vigyük magunkkal elektronikus formában vagy óra előtt nyomtassuk ki az anyagokat, amiket küld. Unokatesóm meg erre mondta neki, hogy ő kinyomtatta volna, de nem találta meg... A tanár meg erre elkezdte mondani, hogy "Ja annyira felkészült az órára, hogy még meg sem sikerült találni, amit el kellett volna hozni, értem...". A többiek meg közben próbáltak neki segíteni és mondták, hogy merre keresse ezeket a fájlokat, de tényleg csak segítő szándékkal. Óra után én még a suli előtt cigiztem pár barátnőmmel, ő meg kirontott és elkezdte szidni hangosan azokat, akik próbáltak neki segíteni, hogy "az a három okostojás nyomoronc is minek szól bele ebbe", meg hogy "az sem igaz, hogy a a g--cis tanárnak sincs jobb dolga, mint azt nézni, hogy ő kinyomtatta-e, amiket küldött". A tanárunk pedig pont akkor jött ki és ezt hallotta is...

És szerintem nagyon igaz az, hogy "madarat tolláról, embert barátjáról". Nem akarom, hogy általa ítéljenek meg.

2022. szept. 7. 14:49
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom, hogy kit sajnáljak jobban. Téged, amiért egy primitív unokatesód van, vagy unokatesódat, amiért egy beképzelt, lekezelő unokatesója van?
2022. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

A rokonokra nem vonatkozik az "embert barátjáról" ....a te esetedben azt fogja hinni a tanár, hogy segítesz annak a "nyomoroncnak" .

Nehéz ügy 🙃

2022. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nyugodtan lehetsz egyenes.

Elmondhatod, hogy most egyedül lennél, átgondolnád az aznapot az egyetemen, vagy egyszerűen van valami megszokott rutinod.

Elmondhatod, hogy ha valamilyen konkrét viselkedés nem tetszik, és terhessé teszi a társaságát.


Neki kell megértenie, nem neked elmagyaráznod, mit miért teszel.

2022. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerintem lehet beszélgetést folytatni anélkül, hogy minden harmadik mondatunkba beleszúrnánk azt, hogy "g..ci", "hallod ba_szdmeg" és társaik. Ha emiatt beképzelt vagyok, hát legyen.


Nem ugyanaz a vezetéknevünk, édesanyáink is csak féltestvérek, szóval itt senki nem tudja, hogy rokonok vagyunk.

2022. szept. 7. 15:01
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Amikor káromkodik mond neki hogy "ne gec.zz mar" pl., vagy amikor számonkér hogy hoga mész mond hogy anyádba. Majd leszokik róla. Vagy keress neki egy pasit akivel elfoglalhatja magát.
2022. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod neki így egyenesen, sokkal tisztább mint keverni kavarni.
2022. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy otthon mennyire tartjátok a rokonságot? Összejártok?
2022. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Kedves Pista, beszélnünk kell. Az a helyzet, hogy zavar, hogy ennyire rám tapasz, mert én már kialakítottam a magam életritmusát és baráti körét, veled viszont nem érzem, hogy sok kapcsolódási pontunk lenne. Attól, hogy rokonok vagyunk és egy egyetemre járunk, nem muszáj barátkoznunk, én nem is szeretnék. Találj új barátokat, akikkel több a közös bernnetek!
2022. szept. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Ekkora tuskót milyen karra vettek fel?

Koptasd csak le nyugodtan. Nem rokonod ez neked.

2022. szept. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!