Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülinapra meghívni az unokate...

Szülinapra meghívni az unokatestvérem párját is? Csak szerintem lenne túlzás?

Figyelt kérdés

Barátnők is vagyunk, igazából együtt nőttünk fel (ő 20, én 17 leszek jövő héten). Olyan nekem, mint egy testvér.

Már 3 hete meghívtam a szülinapomra, ami csajbuli lesz. Senki nem hozza a barátját, az enyém sem lesz ott. Erre ma közli, hogy ő biztos nem fog jönni, mert hogy nekik a péntek a "randinap" és amúgyis, a barátját nem hívtam meg.

1. Mint írtam, senki nem hozza a párját, mit csinálna ott 12 lány között?

2. Nem szimpatikus. Se nekem, se a családnak, se az unokatesóm baráti körének. Korlátozza, manipulálja, az unokatesóm meg nem lát a szerelemtől.


Meg ez a randinap is olyan, hogy minden héten ugyanazt csinálják pénteken. Semmi különleges, vagy extra. Elmennek vacsorázni, utána moziba, majd haza. Meg egész héten együtt vannak, nagynéném is mondja, hogy alig tud az unokatesómról, elérni is lehetetlen.


Szerintetek mit csináljak? Anyukám szerint hagyjam, ne foglalkozzak vele. Majd amikor szakítanak, rá fog jönni, mennyi mindent elszúrt a fiú miatt.

Az apám szerint meg mondjam meg neki a véleményem és hogy ezzel mennyire megbánt. Mert tényleg rosszul esik, hogy 1 estét nem tud eltölteni a barátja nélkül, meg hogy mi az, hogy pénteken lesz a bulim, mikor szerinte tudnom kéne, hogy a péntek este náluk "szent".



2022. ápr. 26. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
93%
Mindkét szülődnek igaza van. Apud jó tanácsot adott, hogy mondd el neki őszintén, de szinte borítékolható, hogy sértődés lesz, ha ennyire manipulálja a srác. Utólag fog rájönni, hogy hülye volt, ahogy anyud mondja.
2022. ápr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak lanybuli, akkor nem megy a pasi, ez egyértelmű. Ha emiatt az unokatesod se megy, akkor úgy járt.


Az meg már az ő legteljesebb magánügye és egyéni döntése, ha ő a pénteket randi napnak tartja és ahhoz sincs az égvilágon senkinek semmi köze, hogy azon a napon csak otthon fekszenek, vacsorázni mennek vagy elutaznak a Holdra.

2022. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

Persze, magánügy, de nonstop a sráccal van. Mert hogy a srác rosszul érzi magát, hogyha nincsenek együtt, meg hogy az előző barátnője megcsalta, ezért féltékeny, ha nincs vele az unokatestvérem.

És nem csak a péntek a közös nap, hanem minden nap. Velem nem találkozott majdnem egy hónapja, mert bármikor találkoztunk volna, vagy az volt, hogy mégsem jó neki, vagy hogy jönne a barátja is, reméli nem baj (de, baj). Karácsonyra a nagynénéméktől utazást kaptam, vele mentem volna kettesben. Megbeszéltük, hogy akkor a tavaszi szünetben megyünk. Már megvolt a program, minden, mire közli, hogy hát jönne a barátja is velünk, de nem leszek harmadik kerék, ne aggódjak. És mikor mondtam, hogy köszi, én így nem szeretnék menni, akkor is meg volt sértődve, hogy de miért nem?

2022. ápr. 26. 18:07
 4/62 anonim ***** válasza:
13%
Es? Hagy legyen vele. Az ő élete. Neki így jó. Fogadd el, hogy neki a barátja az első és ez bizony így van jól.
2022. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
64%
A borderline-ok ilyen ragacsok, közben elvadítják a partnerüket a családtól-barátoktól.
2022. ápr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
96%
Hamar egymásra fognak így unni. Az unokatestvéred igazán kibírhatna egy napot a srác nélkül. Nyugodtan mondd meg neki a véleményedet. Meg mi az hogy tudhatnád hogy a péntek náluk szent nap? Miért, igazítsd a te életed is hozzájuk? Kicsit sokat képzel magukról a csaj. Mondd meg neki, hogy neked pénteken van a bulid, ha tiszteletben tartja, akkor őt szívesen látod, ha nem, akkor így járt. Tudom milyen rossz érzés, de ha ilyen, és elveszíted, nem is baj.
2022. ápr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Nem az első neki, hanem az egyetlen lassan. Nem találkozik már a barátnőivel sem, velem sem, a szüleihez is ritkán megy haza.

Közben ilyeneket mesél, ha nagyritkán beszélünk, hogy a barátja nem engedi sminkelni, meg ha vele van, kihangosítva veheti fel a telefont. Egy hatalmas red flag a srác. Nehogy ez legyen már az a helyzet, ami "így van jól".

2022. ápr. 26. 18:20
 8/62 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan ez jutott eszembe. Red flag.

Ez nem normális kapcsolat. Engem a hideg kiráz, hogy uralja az unokatesódat.

Hagyd a fenébe, úgysem fogja fel a csaj, hogy mennyire gáz ez a pali. Szerelmes és gondolom áldozat tipus.

Remelhetőleg minél hamarabb rájön, hogy ez nem kapcsolat, hanem thriller.

2022. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
37%
Még mindig az ő magánügye.
2022. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
96%

Jesszusom. Ha valaki ennek a töredékét elkezdené felvázolni nekem, akkor már menekülnék.

Sajnos ha nem nyitott mások véleményére, akkor nem fogtok tudni neki segíteni. A meghívás nem azt jelenti, hogy kötelező eljönnie és követelnie, hogy mást is vihessen magával. A meghívás azt jelenti, hogy ha szívesen menne, akkor el lehet fogadni és amúgy szívesség.

Ez esetben az ő válasza felér egy elutasítással. Én a helyedben nyugtáznám, hogy örülnék neki, ha eljönne, de én nem vagyok olyan, mint a barátja, hogy megmondjam, mit tegyen és mit nem, így elfogadnám a nemleges döntését. Nem erőszak a disznótor.

2022. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!