Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha unokatestvérek összeházasod...

Ha unokatestvérek összeházasodnak, abban ki a hibás?

Figyelt kérdés
Miért?

2021. aug. 20. 19:19
A kérdező szavazást indított:
A fiú.
A lány.
A fiú anyja.
A fiú apja.
A lány anyja.
A lány apja.
A fiúnak az a szülője, aki részéről unokatestvér a két fiatal.
A lánynak az a szülője, aki részéről unokatestvér a két fiatal.
A törvény, amely megengedi.
Senki sem hibás.
123 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Honnan veszed hogy ez hiba? Nekem személy szerint nem tetszik, de az én nézetem nem általános, nem változtat hibává semmit.
2021. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
a gyakoris aki hülyeséget kérdez.
2021. aug. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Tudtommal unokatestvérek nem házasodhatnak, csak talán harmadunokatestvérségtől vagy hogy :D

Amúgy ha nekik jólesik és felnőttek, hát a fene ne egye meg, nem az én unokatestvérem, majd ők leszámolnak a lelkiismeretükkel meg a családdal :D

2021. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
2.Főleg aki szavazást csinál ebben és ki is emeli.
2021. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De, házasodhatnak a magyar törvények szerint.
2021. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%

Én nem tudom, hogy ez hiba-e vagy nem. Ebben nem foglalnék állást. De HA hiba, AKKOR felmerül egy kérdés. Tudtak-e a fiatalok az esküvő előtt a rokonságról?

- Ha tudtak róla, akkor egyenlő részben hibás a fiú, a lány, és a törvény, amely ezt megengedi.

- Ha nem tudtak róla, akkor pedig azok a szülők hibásak, akik titkolták a rokonságot.

Amúgy a magyar törvények megengedik az első unokatestvérek házasságát, sőt, amióta új PTK van, talán 6-8 éve, azóta a nagynéni-unokaöcs, nagybácsi-unokahúg házasságot is. Közelebbi rokonok házasságát nem.

2021. aug. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6%
Mink unokatesvírek vagyunk, oszt meg merted ezt csinálni?
2021. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a magyar törvények megengedik az első unokatestvérek házasságát, sőt, amióta új PTK van, talán 6-8 éve, azóta a nagynéni-unokaöcs, nagybácsi-unokahúg házasságot is. "


Ez NEM CSAK a magyar törvények szerint van így, hanem rengeteg fejlettt államban, ott ugyanis ismert, hogy ilyen esetben nincs észrevehetöen magasabb genetikai kockázat, mint egyéb emberek esetében. A gond akkor lehet csak, ha valamilyen örökletes elváltozás eleve van a családban, de az meg akkor úgyis ismert.

(A Habsburgokra meg nem érdemes hivatkozni, mert ott évszáuadokon keresztül mindig csak a legközelebbi rokonságon belül házasodtak, azaz halmozottan fordult elö mindenkinél minden probléma!)

2021. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ámor nyila a hibás!
2021. aug. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Én olyan undorítónak találom, hogy csak azért dughatsz az unokatestvéreddel, a ROKONODDAL mert nincs "genetikai kockázat", az mondjuk még undorítóbb, hogy még a testVÉRED lányát(!) is megdughatod. De hálistennek azért még van annyi értelem meg gerinc a legtöbb emberben, hogy ez ne legyen túl szokványos, bár már így is többször fordul elő, mint kéne.
2021. aug. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!