Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságunk végülis milyenne...

A házasságunk végülis milyennek minősíthető?

Figyelt kérdés

Legszívesebben érvényteleníttetném....


A férjem 1994-ben elvett egy nőt feleségül, akivel együtt éltek házasságban 2014-ig, a házasságuknak a feleség halála vetett véget. Lett egy közös gyerekük.

Velem 2015-ben ismerkedett meg, rábeszélt, végülis nem láttam akadályát annak, hogy megismerkedésünk után alig egy évvel házasodjunk össze. Én szerettem és szeretem őt (sajnos a férjem 2 hónapja hirtelen meghalt).


Gyakran emlegette a férjem a volt feleségét, és persze gyakran szóba került a családján belül is. Valahol megértem, hiszen 21 évig éltek együtt, lett közös gyerekük is.

Sajnos a volt feleség egészségi állapota 1994-től fokozatosan romlott egy ritka vérképzési betegség miatt, ami miatt halála előtt (2014. év) évekkel korábban lebénult, tolószékbe került, beszélni sem tudott. A férjem elmondása szerint ez a lassú leépülése a feleségének lelkileg megviselte a férjemet (megértem). De azt már nem igazán, hogy a mi házasságkötésünk után miért kellett mindig rá hivatkozni, hogy így-úgy a Julika, bár ha annyira szerette, ahogy állította, még a halála előtt miért randizgatott más nőkkel és velem is így ismerkedett meg, igaz, a volt feleség halála (2014. év) után ismerkedtünk meg.

Amíg udvarolt nekem, semmi nyoma nem látszott letargiának, amire hivatkozott gyakran a házasságkötésünk után.

Ha annyira szerette, mint állította, még a halála előtt miért kezdett ismerkedni nőkkel, velem is megismerkedett és végül velem házasodott össze....???

Ha én nagyon szeretek valakit, nem kezdek a halála után azonnal ismerkedni és nem házasodok meg a halála után egy évvel.


Voltak régi barátok, ismerősök még az első feleség idejéből. Egyik ilyen régi barátnak és annak a lányának egy alkalommal úgy írt a férjem levelet, hogy a Juli (első feleség) halála után egyes szám első személyben írt, az eltelt évekről, rólam egy szót sem ejtett.


Most pedig a férjem családja eltemettette a volt felesége mellé a férjemet, engem meg sem kérdeztek, hogy mint a jelenlegi feleség és egyben legközelebbi hozzátartozó, mit szólok ehhez?


Szerintem egy hatalmas nagy baklövés volt a házasságom a férjemmel.


Én soha nem "siránkoztam" az exemre, mert akár házastárs volt, akár élettárs, az új kapcsolatban nem tartom helyénvalónak, hogy gyakran a volt párjával kapcsolatban "siránkozzon" aki új párkapcsolatban él.

Lehet róla beszélni, pláne egy 21 év nem kevés idő és van közös gyerek is, de tudni kellett volna, hol a határ.


Én nem fogok a férjem halála után ismerkedésbe kezdeni és én tényleg szerettem, ezért mentem feleségül hozzá.


A férjem annak ellenére, hogy gyakran emlegette a volt feleségét, a sírjához soha nem ment ki, soha virágot nem vitt neki.


2022. szept. 13. 14:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyszerűen egy képmutató gyökér volt
2022. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha tudtad miylen ember végig, és mégis ennyi idö eltelt...
2022. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%

☆☆ Rebeecca, ébredj Rebeecca!☆☆


A musicalt dobta fel neked véletlen a youtube, vagy a filmet nézted meg? Netán a könyvet olvastad úja? A Hithcock-féle változatot nézted? A Netflixes 💩 volt.

2022. szept. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%

Érvénytelenítés?

Sok volt a romcsi film?

2022. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Most pedig a férjem családja eltemettette a volt felesége mellé a férjemet, engem meg sem kérdeztek, hogy mint a jelenlegi feleség és egyben legközelebbi hozzátartozó, mit szólok ehhez?


Azt, hogy igazuk van. Nyilván szeretnék, ha a szülők egy helyen nyugodnának.

2022. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
93%

Olyan kérdésekre keresed a válaszokat, amit a férjed tudott volna megválaszolni. Most már mindegy,lépj tovább, a múltat megváltoztatni már nem tudod.

Ha így vélekedsz róla, akkor örülj neki, hogy nem melletted fog nyugodni, a rokonok szívességet tettek neked ezzel.

2022. szept. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%

A férjed talán a letargiából akart ezzel a házassággal kitörni, s noha bár szeretett téged valamilyen szinten, az előző nőt nem feledte. Sokkal több ideig volt a másik nő szerelme, mint a tiéd, a család a közös gyermek miatt is hozta azt a döntést amit hozott. El kell fogadnod a helyzetet, ne keress jelzőket, válaszokat, életed az a része már lezárult. Felesleges önmagad és az érzéseid újra és újra felülbírálni, ha ez kételyeket ébreszt benned, hogy igazán szerettek-e.

Erőt kell merítened a folytatáshoz, várhat még rád igaz érzelem.

2022. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%

Van valami különösebb oka annak, hogy ezeket a kérdéseket miért nem a férjednek tetted fel, amikor még lehetett?


Látom más nőknél is, és nagyon nem tudom elfogadni, hogy csak a férjük halála után, amikor ő már nem tudja megvédeni magát, kezdik el terjeszteni, mennyire rossz volt...

2022. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Amikor halálos beteg a szeretted, és épül le évek alatt, már sokkal hamarabb elgyászolod valójában, mint a halála. És az is természetes hogy egy tartósan beteg, leépülő házastárs mellett ismerkedik az ember, de emellett ápolja, szereti.
2022. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
14%

Valóban a volt felesége mellett van a helye. Nem elváltak, hanem meghalt, vele van közös gyereke, vele alkotott igazi családot.


Nem tudta feldolgozni a felesége halálát, és azt hitte, ha hirtelen ketít maga mellé egy új feleséget, akkor sikerüld, de nem sikerült. Te amolyan pótlék voltál.

2022. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!