Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Máris kezd tönkremenni a...

Máris kezd tönkremenni a házasságunk?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 hónapja házasodtunk össze, ő tavaly végzett az egyetemmel, nekem pedig ez az utolsó évem.

Mérnökként dolgozik, nemrég talált munkát és azóta azt hallgatom, hogy én semmit nem csinálok egész nap, ő meg széjjel dolgozza magát, hogy legyen miből megélnünk és nem érti meg, hogy nekem most az a legfontosabb, hogy befejezzem ezt az évemet, utána pedig természetesen én is ugyanúgy dolgoznék. Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy semmit nem csinálok, mert mindig én takarítok, főzök stb, amit szívesen megcsinálok, de ő semmit nem segít, csak hazajön, hogy ő fáradt, majd később, és 1 órára rá ugyanúgy nem csinál semmit. Ha normálisan kérem meg rá, elkezd lehordani mindenféle semmirekellő idiótának, nem hiszi el, hogy ilyen felesége van, igaza volt a barátainak, hogy a házasság túl korai volt. (Előtte 4 évig együtt voltunk)

Ha pedig megkérdezem tőle, hogy miért ilyen frusztrált, történt-e valami a munkahelyén, csak annyit mond, hogy semmi közöm hozzá, nem kéne mindenbe beleütni az orromat.

Ezelőtt egyáltalán nem ilyen volt, eszébe nem jutott volna így beszélni, de egyszerűen nem tudom kiszedni belőle, hogy mi a baja. Nem egy beszélgetésünk végződött úgy, hogy elég durván veszekedtünk.

Valamikor komolyan elkezdtünk beszélgetni a gyerek dolgon is, mindenképpen szerettünk volna egyet, de mostanában ha feljön ez a téma, folyton arra a következtetésre jut, hogy hülyeségnek találja, mert csak a gond van vele, ha pedig lány lesz ő biztos nem fog vele foglalkozni. Erre mondtam neki, hogy ez elég gyerekes gondolkodás, és megint én voltam a rossz.


2015. márc. 16. 01:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg igaza volt a barátainak, túl korai volt a házasság. Egyáltalán éltetek együtt előtte? Mondják, lakva ismerszik meg az ember. Ő most megmutatta milyen is valójában. Talán majd beleszokik az új élethelyzetbe és megváltozik, de sokkal valószínűbb hogy nem. Hát tanulópénznek kicsit sok, de talán majd legközelebb sikerül jobbat választani. Ez így leírva tipikusan az a pasi aki hozzávágja a párhónapos gyerekkel otthonlévő anyukának, hogy ingyenélő, eltartott senki...
2015. márc. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Hát, nagyon úgy tűnik, hogy igen.

A férjednek vagy nagyon agyára ment valami, vagy eddig is ilyen volt, csak nem vetted észre a rózsaszín ködtől.

Nem gondolom, hogy négy év együttlét után korai volna a házasság, sőt!

Egy ilyen emberrel nemhogy két hónapig, de másfél óráig sem tudnék együtt élni.

2015. márc. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Én nem gondolom hogy korai volt a házasság. Nem ez a baj. A férjed viselkedése sokkal inkább a személyiségére utal. Nekem nagyon úgy tűnik hogy most el van szállva magától, úgy érzi már kialakíthatja a szerepeiteket - számodra előnytelen felosztásban. Kezd kialakulni az igazi énje, amit SZERINTEM a házasság váltott ki, de tudod az ilyen embereknek tök mindegy hogy mikor házasodnak, ilyen bunkók és önzőek lesznek. Ez sokszor csak házasságkötés után bukik ki, nem egy példa van rá sajnos. Most Úrnak érzi magát és a jelek szerint az ő szemében ez az ideális felállás. Azért az hogy teljes mértékben semmibe veszi a munkádat és elvárja hogy kuss legyen a neved, már nem az elfogadható kategória. Csak rosszabb lesz. Mi a férjemmel 7 év után házasodtunk össze, ennek lassan egy éve, tehát 8. éve vagyunk együtt. Ő most 25 éves. Én kevesebb. Bármennyire is összevesztünk ez idő alatt (és vesztünk már össze csúnyán) SOHA (!!!) nem becsmérelte vagy szólta le a teljesítményemet, pedig jelentősen alatta vagyok még. Persze ilyenkor a hibáinkat ezerszer is csúnyán a másikhoz vágjuk, de ami működik, az működik és nincs helye lekicsinyítésnek. Férjem is mindenben segít és elismeri azt amit megcsinálok, jól csinálok. Én a helyedben nagyon komolyan elbeszélgetnék vele és ha csak ígéreteket kapnék, elválnék még mielőtt Mr. Hisztéria 2 gyerek után gondol egyet és lelép valami mondvacsinált indokkal. Most még könnyebb lesz tőle megszabadulni és hidd el, te sem akarod hogy a gyerekeid egy téged állandóan semmibe néző diktátor mellett nőjének fel, aki csak saját magát tartja valamire.
2015. márc. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Ennek előbb utóbb válás lesz a vége...
2015. márc. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2%
Itt miundenki a férjet hibáztatja. De te is olyan hibás vagy. Neked is észre kellett volna venned hogy ő milyen. Ha nem ismerted meg te is , nem ismerted ki , hibás vagy te is. Csak te is az a tipikus sokadik nő vagy aki csak azzal törődik hogy FÉRJHEZ menjen. !!! Aztán mint írod még tanulsz , de azon töröd a fejed hogy gyereket csinálni. Nem a munka, nem az előbbre jutás . Csak az hogy "felcsináltatod" magad és nem kell dolgozni. Nem rosszabb a férjed mint te. Persze ennek úgyis válás lesz a vége.
2015. márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

valoban tul korai volt.


Az egyetemen vegig foglalt volt, nem tudod csajozni, most meg kikerult az eletbe, rajott hogy a vilagban rengeteg facer csaj van, akit mind meg lehetne donteni. O pedig nem fogja mert hulye fejjel fiatalon hazasodott.


Amin veszekszik veled az csak az urugy, a helyzetevel nincs megelegedve.


Sajnalom, a tapasztalatom szerint a nagy egyetemi szerelmek 90%-a szakitassal vegzodik az iskola utan.

2015. márc. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Korai volt, de nem a 4 ev miatt, mert az eleg hosszu ido, hanem azert, mert nem ismerted ki ot teljesen. Nekem ugy tunik, hogy ellenkezo iranyba halad az eletetek. O mintha most szeretne kielvezni, hogy keres, van sajat keresete es elni akarja kicsit az eletet, te meg csaladalapitason gondolkozol. Mondjuk az nagyon csunya hozzaallas, hogy ha lany gyereketek lesz, akkor ra ne szamits... Nagyon csunyan beszel veled, olyan, mintha nem becsulne teged. Sajnalom, hogy ilyen rossz oldalat hozta ki a munka, vagy az elet (nem tudom, mitol alakult igy) de szerintem legy turelemmel vele. Hasonlo heyzetben voltam en is, amikor parom meg tanult. Akkor en is eleg gonosz tudtam lenni :( en is ugy gondoltam, hogy nekem milyen sz*r, hogy szetmelozom magam, a parom meg csak tanul es eltartatja magat velem. Sajnos addig nalunk is mentek a balhek, amig a parom el nem kezdett dolgozni, de azert az teljesen mas teszta, amikor a no tartja el a ferfit es nem is csoda, hogy feszultseg volt koztunk, hiszen a parom onbecsulese is serult az altal, hogy en hordtam a nadragot es nem o. Egy normalis ferfias felfogas szerint most a parodnak buszkenek kellene lennie arra, hogy o a csaladfenntarto... De megint csak oda tudok visszakanyarodni, hogy szerintem o kicsit ki akarja elvezni, hogy a sajat talpara allt. Hagyd egy kicsit, elvezze a munkaja gyumolcset, aztan majd kesobb visszatertek a gyerek temara. Addig is te tanulj, vidd a haztartast es hagyd egy picit hiunak lenni ot. Mond neki, hogy milyen nagyra tartod, hogy dolgozik, felnezel ra, stb. Nekem erre volt szuksegem anno. Ezt akartam hallani, azt akartam, hogy elismerjen engem, amiert dolgozok, amiert "felnott lettem".
2015. márc. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mostmár mindegy, hogy korai volt-e vagy sem. Idiótának nevez, az még érthető, hogy egyelőre nem akar gyereket, de ha lánya lesz, kijelenti, hogy nem foglalkozik vele..szerintem nem normális a pasi. Ha van rá lehetőséged, szerintem lépj le, fejezd be nélküle az egyetemet. Amíg ő sem dolgozott, miből éltetek?
2015. márc. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még most váljatok el, később csak egyre nehezebb lesz.
2015. márc. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan emberek, akik házasság után bezizzennek, és semmi sem lesz jó, még akkor sem, ha te mindent megteszel. Ha tervben van egy gyerek, akkor a normális ember úgy van vele, hogy mindegy, milyen nemű lesz, csak egészséges legyen. Én inkább elválnék még most, mert tönkre fogsz menni idegileg, ami kihat az államvizsga eredményre is.

Mindegy már, hogy korai volt vagy sem, csak előre nézz.

2015. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!