Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól számít...

Hány éves kortól számít valaki agglegénynek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 25. 01:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
40
2022. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem kor, hanem családi állapot.
2022. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%
45 éves férfi vagyok! Sohasem nősültem meg. De még barátnőm sem volt. Sőt ha fogalmazhatók így akkor nem csak hogy agglegény vagyok, de szűz is.
2022. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi 33 évesek vagyunk és házasok. Mikor a férjem a szüleimmel, nagyszüleimmel beszélget a baráti köréről, beszél arról, hogy kik azok akik már szintén megnősültek, vagy tartós kapcsolatuk van, az egyedülállókra pedig már pár éve használja az agglegény szót. Az ő esetében leginkább olyat ért alatta, akinél az esélyét sem nagyon látja a közeljövőben a megállapodásnak, mert vagy folyamatosan tiszavirág-életű kapcsolatai vannak, vagy évek óta semmilyen, és nehezen is ismerkedik.

Jó kérdés egyébként, hogy egyáltalán mit értünk agglegény alatt. Azt manapság jóformán semmilyen korban nem jelenthetjük ki senkiről, hogy már lejárt az ideje, és sosem fog maga mellé találni senkit. A házasodás átlagos ideje is sokkal tágabb, huszonegynéhány éves kortól 35-40-ig, nem úgy mint régen, hogy 20-25 között "el kellett kelni", mert aki lemaradt, annak annyi, és agglegény, vénlány.

Szerintem igazából a szó elvesztette a definícióját a régi idők elmúltával. Mi személy szerint olyat értünk alatta, aki komolyabb, hosszabb párkapcsolat nélkül marad, annak ellenére, hogy az ő korában az már általánosnak mondható. Főleg, ha igénye egyébként lenne rá. Tényleg nem szitokszóként használjuk, hanem élethelyzetre, amit sokszor inkább kicsit sajnálunk, és nem is igazán az "agglegény" hibája a dolog, csak így alakult. És nem is véglegesnek tekintjük az állapotot, csak hosszantartónak.

2022. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%
Ezt igy ki jelenteni nem lehet, hogy hány éves kortól agglegény egy férfi. A felnőtt korhatár Magyarországon 18 éves kor. Tehát az a 18 éves férfi, aki nem nősül meg azonnal a (18.) tizennyolcadik születésnapján, az már a tizennyolcadik születésnapját követő napon, akár már agglegénynek is nevezhető. De általában az agglegény szót az olyan (30.) harmincadik élet évét betöltött felnőtt férfiakra mondják, akik harminc éves korukig nem nősülnek meg. - De az interneten a következőket találtam az agglegény szó értelmezésére: - "agglegény" főnév - "A nősülési koron (jóval) túl levő nőtlen férfi." - "Az agglegény olyan idősebb férfi, aki még nem házasodott meg. Azokat a férfiakat, akik korábban már voltak házasok, inkább az elvált vagy özvegy szóval jelölik." -
2022. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!