Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnátok ha ilyen...

Mit gondolnátok ha ilyen kapcsolatban lenne a gyereked?

Figyelt kérdés

A lányomnak már 7 éve nem volt kapcsolata. A vőlegénye fiatalon meghalt motorbalesetben, azóta senki felé nem nyitott. Viszont kb.1,5 hónapja boldogan újságolta, hogy megismerkedett valakivel. Örültem neki, hogy végre egyenesbe jön, a hétvégén el is hozta bemutatni. Szó se róla, megnyerő fiatalember, viszont amikor belépett én megborzongtam, mert hasonlít az elhunyt vejemre...27 éves, ő is ennyi idős volt mikor meghalt. Magasság, testalkat, haj-szemszín, mindenben hasonlít. Hobbija a salakmotorozás...És ezt nemcsak én látom bele, hanem a férjem és a fiam is látta a hasonlóságot. (Természetesen a lányomnak nem mondtunk erről semmit, kedvesen fogadtuk a párját, jól sikerült az este, és nem is áll szándékunkban megfúrni a kapcsolatukat).

De aggódom, hogy ezzel most nem tovább lépett a lányom, csak a régi sebeket tépi fel magának. Nem tudom, hogy mennyire volt tudatos ez a választás, de nem hiszem hogy ő nem látja a párhuzamot a két férfi között.



2022. szept. 26. 17:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Szólni nem szólnék, de persze én sem tudnám eldönteni, vajon tényleg véletlen ez a hasonlóság és, ahogy mások is írták, ez a zsánere, vagy tudatosan vagy tudatalatt tényleg nem lépett túl az elhunyt vőlegényén, és az új pasi is csak egyfajta pótlék.

Mivel sok idő telt el, és közben nem ismerkedett senkivel, én is tartanék tőle, hogy ez utóbbi a helyzet.


Viszont ezt az idő fogja eldönteni. Sajnos ha ez lenne a helyzet, valószínűleg túl nagy tagadásban lenne a lányod ahhoz, hogy elismerje ezt.


Remélni kell, hogy jól alakulnak a dolgai.

2022. szept. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Ki a fnét érdekel, hogy a csaj túl lépett-e avagy sem ?!


A lényeg, hogy most boldog és sikerült találnia egy olyat, aki mindenben az esete és aki pótolhatja az elvesztett szerelmét!


A kérdezőnek örülnie kellene inkább és nem itt aggódnia!


Majd ráér akkor aggódni, ha tényleg baj lesz.

2022. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Az is lehet, hogy az új pasit az elhunyt szerelme küldte kárpótlásul! :)
2022. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Örülj annak, hogy egy tisztességes, kedves embert talált magának. Undorító, hogy amikor 7 év után végre van valakije a lányodnak, akkor is a kifogást keresed benne.
2022. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát nekem 4 exemből 3-nak ugyanaz volt a vezetékneve, de hidd el nem direkt így kerestem :D

Összejön néha érdekesen a dolog, nem kell bele többet gondolni. Végre boldog a lányod, örülj neki.

2022. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
71%
Nekem kissé kísérteties, de természetesen hagynám.
2022. szept. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

Eléggé gyanús. De még simán lehet az is, hogy az ilyen pasik vonzzák, ha volt traumája az életben, ha nem.


Viszont ha hamar szakítanak, akkor érdemes lenne elzavarni pszichológus szakemberhez, mert ezt a traumát fel kell dolgoznia végre... nem mehet el ezen az élete... de ezzel ki kell várni.

2022. szept. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!