Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a házasság...

Mit gondoltok a házasság intézményéről?

Figyelt kérdés

Inkább ide írtam, hátha itt többen nyilatkoznak értelmesen, mint a szerelem rovatban.


Én most 22 éves lány vagyok, és engem riaszt az egész. Bár az is igaz, hogy sajnos nem volt még olyan komolyabb kapcsolatom, ahol igazán szerethettem volna valakit.


Nagymamám már nagyon várná, hogy házasodjak, és megérje még a dédunokát is. Ma épp a rokonok is kérdezgették, mikor megyek férjhez(nem sürgetőn, normálisan). Merthogy az ő lányuk 26 évesen házasodott.


Én meg most úgy vagyok vele, hogy nem is akarok megházasodni... Ha lenne párom, akkor is inkább először együtt élnék vele több évig, és ha akkor is rendben lennének a dolgok, nálam csak akkor jönne az esküvő.


Sajnos a szüleimnek elég rossz házassága volt, elég gyötrelmes 20 éven keresztül, amiben inkább cibálták egymást a folytonos vitákkal, meg veszekedéssel, mintsem szerették volna egymást. Talán innen is hozom, hogy én nem is vágyom esküvőre, menyasszonyi ruhára, és úgy am block sok jót nem is fűzök a "házasság" szóhoz. Nekem nagyon szomorú volt látni, ahogyan a szüleim egymáshoz viszonyultak.


Ti mit gondoltok a házasságról? Hány évesen házasodnátok, és milyen feltételek mellett?


2010. szept. 26. 19:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Csakis a szerelem a feltétel! Szerintem nem kell éveket várni vele, ha meg van a szerelem. Br 2 évig tényleg a szenvedélyes szerelemé a apcsolat, ha utána is marad benne tűz,na az már valami. Mi sok évig legjobb barátok voltunk a férjemmel, utána csodálatos kapcsolat következett, és a házasság,majd a gyerekek. És még most is van tűz. Szerintem ha kialszik már nem ér semmit a kapcsolat.
2010. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
44%
Lefognak ponytozni de őszinte leszek hülyeségnek tartom,lehet a roszz példák miatt is,de láttam közlekedő edényket kiskoromban a körülöttem lévő házasságok tisztelet a kivételnek,mind pocsolyások látszatkapsolatok,szeretők,képmutatás,stb.Én ebből nem keére,van párom jó pátr éve is hasonlo mi igy elvagyunk nem kell a boldogsághoz papir,meg nagy felszines megmutatom milen bodog vagyok a fehér tütüben hacacáré,utána meg fél mulva a válóperes pairokat irnám alá.Magyarosrságon a hazásogok fele válással végződik,vagy együtt maradnak de szeretőznek ezerrel,lés hazudnak maguknak is az okok talán h túl hamar esküsznek,olyannal akinél gondolják nem jön jobb,megszokásból,sokan érdekből anyagibiztonságból,na az ilyen házasságból én nem kérek.Két boldog házasság van a közelembe de azokegy kicsit másmilyenyek mint a megszokottak talán ezért boldogok.ÉS nem vagyok valami ribi aki folyton mással van jó pár éves kapcsolatomban amiből sose nézek kifelé.Mig sok agyontisztelt feleség a sarki hentessel és apultossal is elmegy egy napon szószerint...
2010. szept. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
52%

Környezetemben mindenkinek rossz házasságai voltak/vannak, talán egy kivétel van, de ugye ők a szerencsés egy.

Én most 28 éves vagyok, lány, volt már több hosszabb és rövidebb kapcsolatom is, és akivel most vagyok párommal, sokszor eljátszom a gondolattal, hogy de jó lenne, ha megkérné a kezem, de ha mélyen belegondolok engem is megrémiszt... ugyan így vagyok a gyerekkel, imádom őket, de nekem még ne.

Sőt egyszer azt is álmodtam hogy házasok vagyunk, meg hogy gyerekünk született és rettenetes érzés volt álmomban, csak annyit mondogattam, hogy én ezt nem akartam.

Szóval szerintem nem mindenki él rózsaszin szemüveggel a szemén, nem akar mindenki mindenáron megházasodni, aztán x idő múlva elválni, gyerekkel a kezünkben egyedül...

Ne parázz, normális, amit érzel, főleg, ha a környezetedben is rossz példákat láttál, idővel viszont ha lesz egy megbízható, értelmes intelligens párod át kell majd értékelned :)

2010. szept. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én maximálisan megértelek.Ha ilyen példa volt előtted, mint a szüleid házassága, természetes, hogy így viszonyulsz hozzá, nincs ebben semmi rossz.

Nyomásra, erőltetésre ne is menj férjhez, az soha nem jó.

Hidd el el fog jönni az a férfi, az a kapcsolat amikor úgy gondolod, hogy igen, most már kész vagyok rá.

De ezt egyedül neked kell érezned, ez rábeszélésre nem megy.


A másik kérdésedre a válasz, én 21 évesen mentem férjhez, férjem 20 éves volt, egy hónapja ismertük egymást.(Neten ismerkedtünk meg véletlenül, leveleztünk egy hétig, randi, egy hónap járás, rá egy hétre már az anyakönyvvezető előtt álltunk nem több, mint 2 tanúval.Aztán 3 hónapig próbálkoztunk a gyerekkel, mire megfogant és lett egy gyönyörű kisfiunk.Az első házassági évfordulónkat a kórházban ünnepeltük, akkor született.Most novemberben leszünk 5 éves házasok és én most is kórházban vagyok, várom, hogy a második kisfiunk kibújjon :) már 3 napja kellett volna neki)

Szóval ilyen is van, de természetesen ez az eset a ritkább.Viszont azt nem mondom h mi nem kínlódtunk meg a kapcsolatunkért.De szerencsére erős párost alkotunk:)

2010. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
89%
3,5 év és egy gyerek után házasodtunk. Semmit nem változott a kapcsolatunk a párommal 25 éves voltam és a második gyermekünket vártuk. Ridegnek találtuk az apasági nyilatkozatot az első babánál,ezért házasodtunk. 5-en voltunk jelen barátok csak semmi cécó csak egy vacsi (ő ezt már bánja én nem). Nem kötöttünk szerződést ettől úgyis erősebb kötelék a gyermek. Nagy vagyonunk úgysincs amin vitázhatnánk ha esetleg ...de erre nem is gondolok. :-)
2010. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
52%
Mi együtt élünk már 5éve,30-as éveinkben vagyunk,de igazából nem vágyunk házasságra.Megmagyarázni nem tudom,csak így jól érezzük magukat és kész.A baráti társaságunkban kivétel nélkül az összes pár elvált!30-40évesek.És folyamatosan hallgatjuk mi mikor házasodunk össze.Lehet,hogy egyszer eljön az idő,de akkor is max.2 tanúval.Nem tudom min változtatna...
2010. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
54%

hasonló korú, hasonló gondolkodású lány vagyok.


nos, az én szüleim házassága sem volt hosszú életű, és a válás is egy rémálom volt. már amennyit anyum mesélt. szerencsére túl kicsi voltam, hogy megértsem mi folyik körülöttem.


annyiban különbözök tőled, hogy van egy szerető párom, szerencsére ő sem forszírozza a dolgot, igaz már 2 éve együtt élünk.

anyum sem noszogat, hogy ideje már férjhez menni.

úgy gondolom, ha két ember szereti egymást, akkor nem kell róla semmiféle papírt aláírni.


ja, és nagyon béna dumának tartom, amikor valaki azt szajkózza, hogy csak az nem akar férjhez menni, akit nem kérnek.

engem, ha kérnének se mennék :D szerződést a lakáshitelre kell aláírni, nem a szerelemre :P

2010. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
65%

Mi 4 évig együtt jártunk, volt, hogy több napot együtt is voltunk nálunk, vagy náluk.

Majd össze költöztünk, 1 évet együtt éltünk.

Aztán összeházasodtunk.

Sztem elkötelezettséget jelent, és biztonságot.

illetve a gyerekeink házasság alatt születtek, nekem ez fontos volt.

nem kell 1 éves kapcsolat után összeházasodni, mindennek megvan a folyamata, ideje.

Annak is, ahogy, és amiért összeházasodnak az emberek.

2010. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én most úgy érzem, ha a szerelem adott, akkor sem mernék megházasodni, ha nem érzem úgy, hogy már alaposan ismerem a másik felet. (az persze más kérdés, hogy ha tényleg szerelmes lennék, akkor lehet, hogy nem mérlegelnék ésszel.)


Van egy 25 éves lány ismerősöm. Ő 16 éves korától volt együtt a párjával, és nagyon nagy szerelemmel indult. 8 év után eljegyezték egymást, összeköltöztek, felvettek egy csomó hitelt a közös a lakásra. Ám együtt lakva az addigi, elő-elő bukkanó konfliktusaik még jobban előjöttek, annyira, hogy végül a lány sírva, megtörten költözött haza, és a kapcsolatnak is vége lett. Persze ők még nagyon fiatalon ismerték meg egymást, és azóta sokat változtak.


Csak engem az ő példájuk is arra int, hogy hosszabb ideig együtt lakva ismerszik meg a másik igazán. Náluk még jó, hogy mindez kiderült még az esküvő előtt.


Ám ha szerelmes is lennék, és 1-2 év együtt élés után is rendben éreznék mindent, lehet, hogy én is szívesen házasodnék.

2010. szept. 26. 19:57
 10/38 anonim ***** válasza:
57%

Oké, akkor tisztázzunk pár dolgot :)

1) esküvő nulla forintba kerül, ha nem akarsz haccacárét, tehát ez nem lehet ok :)

2)a kapcsolat együttélés essetén is lehet felszínes és hazug. együttélés esetén is megcsalhat a párod és hazudhat a szemedbe (hány ilyet látni és hallani!)

3) a "válás" mindkét intézmény esetében ugyanazt jelenti, ha van közös vagyon és gyerek: balhét, vitákat és bíróságot. Igen, együttélésnél is. A minap volt pont itt ilyen kérdés, szokott lenni, figyelni kell!


Semmi különbség nincs a házasság és az együttélés között, csak az, hogy

1) a házasság esetén a házastárs közeli hozzátartozója leszel annak minden előnyével (és időnként hátrányával)

2) a két fél kinyilvánítja (akár az anyakönyvvezető, akár párszáz ember előtt), hogy csakis a másikat szereti és vele akar élni. Elköteleződés, ennyi.


A 2. pont cseles, mert az együttélésnél vagy 1) nem reméled és nem ígéred, hogy együtt akarsz tartósan (évtizedekig) élni a másik emberrel (ez csak akkor jó, ha mindkét fél úgy gondolja, hogy pár évig jól ellébecol a másik mellett, aztán viszlát - de így sem közös vagyont, sem gyereket nem vállalnék), vagy 2) pont hogy együtt akarsz életed végéig maradni vele, akkor meg már ott tartasz, mint a házasság esetében (csak gyáva vagy az IGEN-t kimondani :/)

2010. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!