Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek az anyukám...

Nagyon félek az anyukám reakciójától. Hogyan mondjuk el nekik, hogy 13hetes terhes vagyok, és májusban összeházasodunk a pici apukájával?

Figyelt kérdés

Egy babát az előző kapcsolatomban az apával karba öltve elvetettet. Most már ez a veszély nem áll fent, de akkor is nagyon félek, hogy ártana nekünk...

Jön a karácsony, és ilyenkor aztán nagyon ki tudja magát minden hülyeséggel borítani.

Mégis hogyan mondjuk el? Kértem a párom, hogy ő mondja el, vagyis kezdje el... De akkor is. Rettentően félek. És nem attól, hogy kirak otthonról, mert van hová menni.

Tanácsokat kérek.

22éves kismama


2008. dec. 23. 11:42
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen előzmények ismeretében, telefonon közöld vele a hírt, ha sokat akadékoskodik simán rávághatod a kagylót, és akkor karácsonyozni sem kell elmenni hozzá... képzeld el amint elmondod , megfagy a levegő , aztán tönkre van vágva az egész karácsony...
2008. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valami fizikai bántódásunk esik... Ezért félek. Na így jobb.

Mint írtam "nem hagyom, hogy unokám legyen..." ebben benne van a kis terhesen elviszlek abortuszra, és nem akarom tudni, hogy mi lesz az után, hogy nem tud megszabadulni a gyerekemtől.

Hogy miért nem dönthettem máshogy az első babámmal? Ezért. Apa nélkül, egy habzószájú "nagyival" aki az én nagymamámnak esett, hogy ha befogadod, és támogatod....


Stabil kapcsolataim vannak amióta 17éves vagyok, főiskolát csinálom és dolgozok, nem iszok, nem drogozok, nem élem az életem az utcán....

2008. dec. 23. 13:14
 13/56 A kérdező kommentje:
Még egy fedél alatt élek vele... kb három hónapig még... akkora lesz meg a saját.
2008. dec. 23. 13:15
 14/56 anonim ***** válasza:
94%

Mindig kiborít,ha ilyen szülőkről hallok...

Minden bizonnyal róluk írták a Rettenetes szülők c.épületes olvasmányt:S

Na mindegy,hogy a kérdésre válaszoljak,22 évesen azt teszel,amit akarsz,nem vagy tinédzser,akinek még megmondhatják,mit csináljon!Ha anyukádnak nem tetszik a nagymamaság gondolata,az az ő baja,már bocs!Más nő a bőréből is kibújna örömében,ha megtudja,h.unokája érkezik:S

Szerintem állj oda határozottan anyukád elő a pároddal együtt!és mint tényt közöld a hírt.Egyébként egy szülőnek az a kötelessége,hogy a gyereke mellé álljon és támogassa,nem az hogy bírálja,fenyegesse stb.

Én ha a hasamban növekedne egy baba,az istennek se hagynám,hogy befolyásoljon,megtartsam-e vagy ne...

2008. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
93%

Szia! Eloszor is gratulalok a babahoz! :o)

22 eves vagy, a paroddal mindketten szeretnetek ezt a picit, es ugy erzitek, hogy tisztessegesen fel tudjatok ot nevelni, tehat jo helyre szuletik. Szuleiddel laksz meg vagy a paroddal? Ha a szuleiddel, akkor szerintem jobb mielobb koltozni, mert anyukad nem fog egyhamar megbekelni. Es tapasztalatbol mondom, nem jo ugy kezdeni, hogy "Anya! Nagymama leszel!". Siman mondd meg, hogy gyermeket vartok, es kesz. Nem hagyja, hogy gyermeked legyen? Es megis mit tud csinalni? Es attol, hogy o az edesanyad, a tested, a gyermeked felett TE rendelkezel, nem o. Tok mindegy mennyi ideje vagy egyutt a paroddal. Ha mindketten erzitek, hogy megtalaltataok egymast, akkor minden rendben lesz. Anyukad kisse pesszimista. Ne hagyd, hogy az o negativ gondolatai teged befolyasoljanak. Ha nem akar nagymama lenni, az az o gondja, megha ez neked faj is. A 13. hetben vagy. Ez a baba mar ember szeru, erez, es szuksege van rad. Ezert legy eros, szamits a palotaforradalomra anyukad reszerol, utana pedig probald mindazt leseperni magadrol, amit mond. Ott van melletted a parod, aki szeret teged, es tamogat. Ti most mar egy csalad vagytok, anyukad velemenye masodlagos.

En ugye rosszul kezdtem a talalast anyukamnal, negativ volt a valasz is, amit a mai napig nem tudok elfelejteni, de latom, hogy anyukam hogyan probalja rendbehozni a negativ valaszat, es hogyan probal segiteni.

Sok sok erot kivanok neked!!!!!

2008. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
91%
Én csak azt tudom tanácsolni,minél hamarabb szedd össze a sátorfádat.Anyukád sajnos vámpirként szivja a te életedet,ne hagyd ,hogy a babáddal is ezt tegye.:-( Én a helyedben el sem mondanám neki..majd észreveszi,és akkor abortuszra sem tud elvinni.
2008. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
92%

Én 14 voltam,amikor anyàmbol elegem lett,mert mindig rettegtem a fizikai bàntalmazàstol,pedig én sem terhes nem voltam,se nem pasiztam.

Szoval én csak arra akarlak biztatni,hogy nagyon,de nagyon gyorsan menj el töle biztos helyre!

És a helyedben én még be se jelenteném hogy babàt vàrok,föleg azok utàn hogy szerinted képes bàrmire!

Vàrd meg mig elmész töle,aztàn mondd meg neki hogy nagyi lett!

2008. dec. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a válaszokat,

Kaptam hideget, és meleget:):(

Az hogy félek nem múlik... Sőt jön az este, és most jelentjük be, vagyis jelenti be a párom, mert félek hogy vagy lehányom az idegességtől, vagy sírógörcsöt kapok.

Ha nagyon durvul a helyzet, akkor anyósomék szívesen látnak Karácsonykor, hiszen a család tagjai lett(ünk)em.

A Hogyan alatt azért pár apró módot is vártam volna:) azért tényleg köszi.

Kellemes Ünnepeket.

2008. dec. 23. 13:34
 19/56 A kérdező kommentje:
És az mennyivel jobb, hogy akkor sose többet nem hallunk egymásról, valahol szükségem van rá, és pont most, mert akárhonnan nézem első babám fog megszületni, és bizony nem úgy születtem, mindent tudok egy újszülöttről... ennél több támogatás, hogy mit tegyek a terhesség alatt, és hogyan fürdessem, etessem, levegőztessem nem kell. Ezért olyan qvára pocsék a helyzet. Anyósom ugyan segít majd, de akinek segített az anyuja legalább két szóval, tudja mire gondolok...
2008. dec. 23. 13:40
 20/56 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én úgy mondtam meg anyámnak,hogy:Anyu,márciusban bővül a családunk!Nem örült,most sem örül,de nagy ívben nem érdekel.Ja,és én már 33 éves vagyok.
2008. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!