Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvennétek a kapcsolatot?

Felvennétek a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, azt hiszem.

Anyám nevelt fel egyedül, apám és családja sose nézett felém. Apai nagyapám gazdag volt, egy faluban éltünk. Néhány éve találkoztunk (már felnőtt voltam), akkor nagyon szeretett volna kapcsolatot tartani, de én hallani se akartam róla.

Apai nagyanyám meghalt, mondjuk nem érdekel, annyiból fontos csak, hogy nincs képben. A saját, egyetlen papám is elment.

És fogalmam sincs, honnan jött a gondolat, hogy felkeresném az apai nagyapámat, de most érzek egy ilyen halvány sugallatot. Talán az elmúlás késztetett rá. Nem tudom, lenne-e értelme. Anyukám biztosan a plafonon lenne, nagy sérelme, hogy sosem segített neki, holott megtehette volna, ő pedig nehezen nevelt fel. Igazi nagypapám sose lenne, szerintem ennyit nem lehet bepótolni. De talán valami törékeny szál létrejöhetne. Lejjebb adta nagyon, közel van már a sírhoz, és talán le is szarja, mit gondolok róla, vagy eszembe jut-e. Nyilván nem az én megkeresésemtől lesz boldog öregségére, ezt én is tudom. Nincs elképzelésem sem egyelőre, talán annyi, hogy néha egy beszélgetés lehetne. De talán nem is akarja már. Ha meg szétkürtölné a családjában, nagyon kínos lenne, apámról hallani se akarok, a nevét is levetettem. De ő nem is keresett meg sosem. Tudom, vénségére könnyebben javul meg az ember, mikor már fél lábbal a sírban van. Szóval nagyon hezitálok. Mit gondoltok? Köszönöm, ha valaki végigolvasta ezt a katyvaszt.



2022. okt. 21. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha őt érdekelte volna hol vagy már megtehette volna gyerekkorodba...
2022. okt. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
ezt felejtsd el szerintem
2022. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Egy próbát megér. Nem tudhatod, ő hogy állna most a dologhoz. Sokat nem kell várni tőle, akkor csak nyerhetsz vele, ha végül jól sül el.
2022. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Lehet rádirassa a vagyonát. Próbáld meg :D legalább nem a szemét apád kapná
2022. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2, 3 nektek köszönöm a normális választ.

Kedves utolsó, nincs vagyona, erre utaltam is a kérdésben, de ha lenne, akkor sem kéne.

2022. okt. 21. 21:43
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Érthető, hogy jött a gondolat, mert mindenkinél eljön az a pont, amikor kíváncsi lesz az általa nem ismert "családtagokra". Egy próbát megér, ha másért nem is, a saját magad megnyugtatására, hogy te megtetted ezt a lépést. Ha nem jön össze, akkor ne rágódj rajta, csak engedd el, mint eddig, nem te tehetsz erről. Ha meg összejön, akkor lehet tovább gondolni a továbbiakat.
2022. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Te irtad hogy volt pénze és anyudnak még szarul is esett hogy nem segitett neki..

No komment.

2022. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Lehet mindenki lepontoz, de valami kevés kis örökséget hagyhatna legalább a nagyszülő (ha tehetős) az elhanyagolt "leszart" unokára. Igaz, ez nem pótolja a szeretetet, de ha az ember megbánta, hogy nem törődött vele, ennyiben segíthetné az életét.
2022. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nem tudnád magadban őt is halottnak tekinteni?

Idős ember, lehet, hogy még az ő terhe is a nyakadba szakadna, amilyen lelkisnek gondollak.

Ez meg nem hiányzik neked, ahogy a borítékolható csalódás sem.

2022. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

#5

Kár volt lecseszned a 4-est, mert ez írtad:


"Apai nagyapám gazdag volt, egy faluban éltünk. Néhány éve találkoztunk (már felnőtt voltam), akkor nagyon szeretett volna kapcsolatot tartani, de én hallani se akartam róla."


meg ezt:

"Anyukám biztosan a plafonon lenne, nagy sérelme, hogy sosem segített neki, holott megtehette volna, ő pedig nehezen nevelt fel."

2022. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!