Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy megváltozzon?

Mit csináljak, hogy megváltozzon?

Figyelt kérdés
11 éve vagyunk együtt a férjemmel,4 éve vagyunk házasok.Van egy 10 hónapos kisfiunk.Egy ideje azt veszem észre,hogy nem törődik annyit velem.Nem bújunk össze,nem ölel meg csak úgy,nem puszil meg.Alig van köztünk házasélet.Jó,igaz,sokat dolgozik és azt mondja,nincs kedve hozzá.Én vágyom a romantikára,hogy csináljunk együtt valamit.De mindig azt mondja,gyerekkel nem lehet.El akartam menni 3 napra egy wellness hotelbe.Ő nem jön,mert a gyerek is ott lesz,ugyanaz lenne,mint itthon,akkor meg minek.Vasárnap van csak itthon,annyiból áll,hogy figyel a gyerekre,míg főzök,meg rendbe teszem a lakást,meg alszik és tévézik.a háztartásba semmit nem segít.De ez még hagyján lenne,ha tényleg lenne romantika.DE semmi.Ha közel bújok hozzá,akkor átölel,de ő nem közeledik.Állandóan piszkál,hogy fogyjak le.Állítólag szeret,meg velem képzeli el az életét,csak nem tudom,hová lett a tűz.Néha úgy érzem,mintha két barát élne egymás mellett.Illetve azt,hogy egymás mellett élünk és nem együtt.Nem szeretném elhagyni,de így elég nehéz.Már egy párszor próbáltam megbeszélni vele a dolgokat,de nem érti mi bajom,szerinte rendben van minden.Nekem pedig elfogyott az erőm,hogy egyedül küszködjek.
2010. szept. 28. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
11 év után sajnos már lehet kevesebb a tűz, simán. De újra is lehet azt éleszteni. Ő most kedvetlen, jól látszik abból amit leírtál. De biztosan szeret titeket. Néha meg kell újítani kicsit a kapcsolatot. Tudom egy 10 hónapos babával nagyon nehéz lehet. Én is jártam ilyen cipőben. Szinte mintha magamat olvasnám. Keresztanyámmal beszélgettünk sokat a válságos időszakban. Ő azt javasolta, hogy próbáljak picit csinosabb lenni. Kis női praktikák, hogy ne legyen egyhangú a dolog. Úgy látom, hogy neki a gyerek jelenlétével van gondja, hiszen wellnesbe sem akar ezért menni veletek. Nem tudjátok megoldani, hogy mondjuk 1 napot nagyszülőknél hagyni? 10 hónapos gyereket már simán lehet, nem újszülött.
2010. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

El kell fogadnod, vagy harcolj a dolog ellen...

de tény, h több időt kéne együtt töltenetek

2010. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Nos nálunk is így kezdődött. Addig fajult ez a semmilyen kapcsolat, hogy beadtam a válást. Nem akart elválni, én viszont nem akartam így vele élni. Elváltunk, akkor jött a gyerekhez amikor akart, én pedig elkezdtem fogyni:)) na akkor kapálózott már, hogy kellenék neki , meg újra ott volt a tűz a szemében és akkor bevallotta, hogy igen, ez volt a fő baj, elslamposodtam, elhíztam, és őt ez nem vonzotta, nem csalt meg de eltávolodott..éreztem én ezt, ezért is dobtam ki..ha nem kellek kövéren akkor sehogy se kelljek..lett új kapcsolatom, eddig még lángolunk:)
2010. szept. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hova lett a tűz meg a romantika? Világosan leírod: a gyerek akadályozza ebben a férjedet meg az, hogy nem fogysz le (mellesleg azt neki is fel kéne fogni, hogy ha szoptatsz, még nem lehet).


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy normális a helyzet, mert nem az. A férjed nem akarta a gyereket? Miért érzi magát elhanyagolva? Azt hiszem, neki ugyanaz a problémája, mint neked: úgy érzi, te nem törődsz vele, csak a gyerekkel, de elfogadta (beletörődött), hogy a gyerek az első. Ő a gyereket hibáztatja. Te meg a férjedet, mert szerinted miatta nincs romantika, ő passzív.


A megoldást nem tudom, de ha sürgősen nem változtattok, válás lesz a vége.

2010. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ertheto. 10 honapos baba melett, nehez romantikazni, vagy akarni, minket reszrol.

"Noi praktika"? 50 eve talan meg ment, bevalt, mamar nem. Miert mindent a nonek kell csinalni? "Lefogyni, hizelegni, dolgozni, babat nevelni, takaritani, mosni, fozni, na hagyjuk. A nok nem csak erre szulettek.

Lehet, mindketten faradtak vagytok. 11 ev, eleg hosszu ido egyutt. A statisztika szerint, csak az elso 2 ev a tuzes.

Elhiszem, hogy elfogyott az erod, de fejed mellett vagy nelkule, kuzkodni kell tovabb, a babaert.

Azt is megertem, hogy gyerekkel, foleg ppicivel, minek Wellness Centre-be menni. Ugy igen, ha van ott babyszitter, es Ti tudtok egy kis idot eltolteni.

Azt hiszem a ferjed egy kicsit salodott a babanevelesben. Nem szamitott ra, hogy mennyi munkaval jar.

2010. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy is mondta Al Bundy?

"Miért várod el, hogy izgalomba jöjjek egy újracsomagolt tavalyi szendvicstől?"

Egyébként ő megmondja, mi a baja. A gyerek és a munka mellett már nem marad semmi ereje. Szerintem ez érthető indok, én napi 10 órát dolgozom, este 7-re érek haza, és akkor még a gyerekkel is foglalkozom, tehát mire az ágyba kerülök, már semmi erőm sincs.

Most mit lehetne ezzel tenni? Mondjak fel?

A kövérségről pedig: nagyon sok nő szülés után teljesen elengedi magát, és sokat hízik. Ez még elfogadható a szoptatós időszakban, de amikor már évek óta csak mennek fel a kilók, akkor az már igénytelenség. "Fogadj el így." Na persze, én meg megiszom napi 10 sört, fogadj el úgy. Szóval ha a férjed azt mondja, fogyj le, akkor ne rögtön neki ess, hanem állj rá a nyüves mérlegre és nézd meg hány kiló vagy.

2010. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mind szep es jo, de altalaban azok a ferjek mondjak, kovetelik a felesegtol, hogy foggyanak le, vagy mashova neznek, akik pokhassal jarnak.
2010. szept. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!remélem,költözés után,mert ez előtt állunk,újra egymásra találunk.
2010. szept. 28. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!