Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felallhatok az adztaltol, ha...

Felallhatok az adztaltol, ha azt erzem nem birom tovabb?

Figyelt kérdés

Lassan itt a szuletesnapom, es ilyenkor osszeul a csalad ebedre.

Viszont en gyerekkorom ota eleg rossz viszonyt apolok a nagymammal. Mindig azt ereztette velem, hogy nagyon keves vagyok. Csak mert anyum nem ugy nevelt engem, mint o anyumat. Anyumnak is borzaszto gyerekkora volt miatta. De a csalad az csalad.

Tudom, hogy elfog kezdeni szidni az egesz csalad elott, mindig ezt csinalja. Eddig turtem, hiszen gyerek voltam, muszaj volt. Mindenki tudja, hogy fortelmes, de senki nem mer szembeszallni vele.

En ha megfogom magam, es felallok az asztaltol vajon eszreveszi magat?


2022. nov. 3. 17:41
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
81%

"O is tudja, hogy en o vagyok, csak fiatalban. Karakan, ki ha en nem, csak 21. generacioban. (ergo egy jobbik valtozata)"


ezen jót nevettem


ha az lennél, nem itt idétlenkednél, hanem helyreraknád a banyáa

2022. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
73%
Banyát
2022. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

Volt, hogy bocsanatot kert, vagyis inkabb azt mondta, hogy o nem ugy emlekszik, hogy igy mondta.

14 evesen sirtam a ballagasi ebedemen egy etteremben a mosdoba, mert kepes volt olyat mondani, hogy en nem erdemlem meg, hogy az en szobamat is felujitsak, mert mar ez lehet nem ferne bele a koltsegvetesbe. Ezt mindezt az egesz rokonsag, es az en akkori barataim elott. Majd messengeren irt egy litaniat, ahelyett, hogy eljott volna, vagy legalabb felhivott volna.

Es az, hogy miert tartjuk vele a kapcsolatot, nagyon egyszeru. Csaladi vallalkozasunk van, o alapitotta. O a fonok. Anyumnak eselye sem volt arra, hogy megvalositsa az almait, meg edesapukamnak is kotelezo volt neki segiteni. Igyhat mindenki leragadt itt. Egyelore meg en is…es azt sem akarja elfogadni, hogy en nem szeretnem ezt tovabb vinni, mert sajat celjaim vannak. Es azzal “zsarol”, hogy anyumeknak nelkulem milyen nehez lenne. Persze anyukam egyaltalan nem varja ezt el tolem, o azt akarja, hogy szabaduljak, es eljem az eletem


Es az, hogy en a valo eletben tenyleg egy eros szemelyisegu ember vagyok, ez miert nem lehet valos? Vagy miert kell nevetni ezen? Azert mert egy olyan emberrel nem merek belekezdeni egy olyan dologba, amirol tudom, hogy mi lenne a vege.

2022. nov. 3. 21:01
 14/60 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez a csaladi cuccbol pedig anyumek azert nem lepnek ki semmikeppen sem mar, mert vilagi jot csinalnak az emberseggel es a vilaggal. Nem is ertem, hogy egy ilyen szemely, mint a nagymamam, hogy gondolta ki, vagy hogy jutott eszebe ilyet csinalni. Ez az egy dolog az, amit mindenki becsul benne. Talan sokak szemeben ez helyretett mindent.
2022. nov. 3. 21:07
 15/60 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell szítani a feszültségeket. Ha van hozzá kellő humorod, akkor azzal is meg lehet oldani a helyzetet. Ha nincs, akkor viselkedj közömbösen, családtagokkal úgysem lehet semmit sem kezdeni. Ha felállsz az asztaltól, akkor azt nagyanyád úgy fogja elkönyvelni, hogy lám csak, mégis neki van igaza, ő győzött.
2022. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, milyen durvákat írsz: "14 evesen sirtam a ballagasi ebedemen egy etteremben a mosdoba, mert kepes volt olyat mondani, hogy en nem erdemlem meg, hogy az en szobamat is felujitsak, mert mar ez lehet nem ferne bele a koltsegvetesbe"


"Szembeszallni vele mar felesleges, egesz eleteben tenyleg ilyen volt, barmi tortenik, ove az utolso szo. "


"Csaladi vallalkozasunk van, o alapitotta. O a fonok."



Az számomra fiatal emberként bosszantó, hogy a fiataloktól, sőt a gyerekektől elvárják, hogy tanuljanak meg viselkedni, de ha idős emberről van szó, már mindenki azzal jön (legalábbis sokan) hogy: Jaj, ő már idős, már ilyen és kész.

Őszinte leszek veled, ha megharagszol, ha hanem, Írtad, hogy vállalkozása van----- és az olvasottak alapján sokat enged meg magának. A nagyid borzasztó beképzelt. Ebből vita nélkül már nem jössz ki.

Ha tetszik neki hanem, én megszakítanám vele a kapcsolatott. Milyen dolog az, hogy egy 14 éves gyerekkel így beszél? Hogy konkrétan traumát okoz neked....... Én be se engedném, hadd csengessen, ráér. Majd elmegy. Ha kitagad, kitagad, ha nem, akkor nem. csak azt látom, hogy ragaszkodsz hozzá érzelmileg, ami nem baj, de ahogy előttem is írták, azért mert családtag, nem tehet meg mindent. Miért le is szúrhatja édesanyád? Ne is hívd ki a rendőrséget.


Megértem, hogy tett le valamit az asztalra, hogy vállalkozása van, ok, de több millió másik embernek is a világon. Akkor megteheti, azt, hogy megaláz. AZ is odáig ok, hogy van véleménye, de látom illemet nem tanult meg ennyi földi év alatt sem. Felnőtt ember, meg kellett volna már rég videlkedni.

2022. nov. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
89%
Egetverően kíváncsi vagyok, mi a fene lehet az az unikális dolog, amivel ők "vilagi jot csinalnak az emberseggel es a vilaggal"!
2022. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
22%
Hát sztm kussolj most is. Ha egyszer mindenre van kifogásod, akkor türd!
2022. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

Egetveroen ne legyel kivancsi, nemhiaba nevtelenul szerettem volna feltenni a kerdest. Nagyon konnyen rajonnetek, hiszen itthon Magyarorszagon nem sok ilyen van. De mar ezzel is sokat mondtam, Te egetveroen kivancsi Jani a fotelbo’


Rajta mar tenyleg nem lehet csiszolni, o mar ilyen marad. Ezt pedig vagy elfogadjuk, vagy nem. Az, hogy nekem jobban csavarja az orromat ez a szitu, az mar az en dolgom, nem a csalade. En semmikeppen sem szeretnem, hogy mindenki haragban legyen vele. En csak felszeretnem nyitni a szemet, hogy lehet, hogy sokan turnek neki, de van, aki nem hagyja magat egy bizonyos szint felett. Nemsok ilyen emberrel talalkozhatott, ezert is leszek kivancsi a szituaciora.

2022. nov. 3. 22:34
 20/60 A kérdező kommentje:

Huh, 18as!

Te sem lehetsz konnyu eset, ha kepes vagy ennyire ertektelen valaszt adni. X evig nem tunt fel, hogy “kussoltam”? Latom, ahogy nalad is, nalam is betelt a pohar😘

2022. nov. 3. 22:38
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!