Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felallhatok az adztaltol, ha...

Felallhatok az adztaltol, ha azt erzem nem birom tovabb?

Figyelt kérdés

Lassan itt a szuletesnapom, es ilyenkor osszeul a csalad ebedre.

Viszont en gyerekkorom ota eleg rossz viszonyt apolok a nagymammal. Mindig azt ereztette velem, hogy nagyon keves vagyok. Csak mert anyum nem ugy nevelt engem, mint o anyumat. Anyumnak is borzaszto gyerekkora volt miatta. De a csalad az csalad.

Tudom, hogy elfog kezdeni szidni az egesz csalad elott, mindig ezt csinalja. Eddig turtem, hiszen gyerek voltam, muszaj volt. Mindenki tudja, hogy fortelmes, de senki nem mer szembeszallni vele.

En ha megfogom magam, es felallok az asztaltol vajon eszreveszi magat?


2022. nov. 3. 17:41
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
97%

Nem hinném, hogy észrevenné magát, inkább ezt is annak a bizonyítékaként könyvelné el, hogy nem jó nevelést kaptál.

Ha szeretnéd felnőttként kezelni a dolgot, inkább azt javaslom, mondd el anyukádnak, hogy elég idős vagy már ahhoz, hogy te dönthesd el, kit szeretnél meghívni, és őt nem. Attól már észrevenné magát. Kérdés, hogy fogadja ezt a családod.

2022. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
91%
Nem menekülni kellene előle, hanem szembeszállni vele.
2022. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
87%
Igen, felállhatsz. Ha anyukád számon kér, közlöd hogy nem kötelességed mindent tűrni, de balhézni meg nem akarsz, és elcseszni a családi banzájt. Ez a felnőtt viselkedés, nem az hogy lesüllyedsz az öreglány szintjére...
2022. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Az, hogy nelkule ullnenk ossze, nem akarnam. Sajnalnam, hiszen az elmult masfel evben 3 csaladtagunkat is elvesztettuk, o is egyedul maradt. Meg igazabol edesanyukam szuletesnapjat is akkor unnepeljuk, mikor az enyemet.

Anyummal mar sokat beszeltunk rola, o mindig azt mondja, hogy egyik fulemen be, a masikon ki. Szembeszallni vele mar felesleges, egesz eleteben tenyleg ilyen volt, barmi tortenik, ove az utolso szo. Van aki ezt eltudta fogadni, van aki nem.

O is tudja, hogy en o vagyok, csak fiatalban. Karakan, ki ha en nem, csak 21. generacioban. (ergo egy jobbik valtozata)

2022. nov. 3. 18:06
 5/60 anonim ***** válasza:
87%

Az a baj, hogy szerintem ez már nagyon nem "egyemberes" felelősség. Gyermekkorodban tényleg nem beszélt vele senki? Mert ez édesanyád "dolga" lett volna tisztelettudóan elbeszélgetni vele. De mivel már felnőtt vagy, jogod van felállni, vagy épp ahogy előttem is írták megbeszélni ezt vele. Tisztelettudóan, nyugodtan mondhatod, hogy Köszönöm szépen, de ebből a hangnemből nem kérek! Tudatosíthatod is vele, hogy miért. Bár az a baj, hogy biztos makacs lehet, arra ne számíts, hogy igazat ad neked.


Az is jó taktika, ha el se hívjátok, bár nem tudom. Nem állítana oda akkor magától hozzátok?

2022. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
89%
Fel
2022. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
95%

"De a csalad az csalad."


NEM!


Ha szerinted az kifogás arra, hogy megkeserítse az életeteket az, hogy családtag, akkor gondolom arra is kifogás lenne, ha megölné anyádat. Végülis mégis csak a család része...

2022. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
93%
Én csak azt nem értem, hogy ha így bánik veled és meg anyuddal os, egyáltalán miért engeditek be a házba...
2022. nov. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben az asztalnál maradnék, és ha elkezd beszólni, csak egy dolgot kérdeznék tőle: "tudod, kinek a születésnapjára jöttél? Szerinted ki szeretné ezt hallgatni a születésnapján, és milyen nagymama akarja tönkretenni az unokája születésnapját?"
2022. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
82%
Nem a felállás a megoldás, az semmin nem segít, nem fogja tudni értelmezni, hanem hogy kikéred magadnak.
2022. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!