Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetősebb szülők gyerekeinél...

Tehetősebb szülők gyerekeinél ez a hozzáállás normális? A párom azt várja, hogy a szülei meghaljanak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Én is jó családból származom, a szüleim jogászok. Sosem szenvedtem hiányt semmiben, de ez arra motivált, hogy később én is megteremthessem magamnak a jobb életszínvonalat, hogy ne hónapról hónapra éljek. Semmit nem vettem magától értetődőnek és örültem, ha segítettek a szüleim, nem még többet vártam el. Tanultam, diplomát szereztem és már dolgozom, eltartom magam.


Ezzel szemben a párom 26 éves, se nem dolgozik, se nem tanul. Elkezdett már több egyetemi képzést is, de mindet félbehagyta 1-2 félév után. Mert nem tetszik neki, mégsem az érdekli, nem abban látja a jövőjét. Igazából őt a kocsiján, a számítógépes játékokon, az edzésen és rajtam kívül szerintem semmi nem érdekli...

Az a baj főként, hogy nincs is ösztönözve arra, hogy változtasson. A szüleitől kap havonta egy bizonyos összeget, de ha azt elkölti 2 hét alatt, semmi gond, kap még egyszer annyit (ebből máshol 4-5 ember él meg egész hónapban). Tehát rászorulva tényleg nincs arra, hogy elmenjen és dolgozzon. De ő ezt meg is mondja, hogy minek menne bárhová, mikor a fizetés, amit kapna, nem fedezné a kiadásait még 1 hétig sem.

Külön kasszán vagyunk jelenleg, a rezsit felezzük, de amúgy mindenki magának fizeti a dolgait. Ez most még rendben van, de szeretnénk családot majd idővel, egy gyereket biztosan. Kérdeztem már, hogy akkor mi lesz, mire vállat vont, hogy hát gondolja majd akkor arányosan több pénzt adnak az apjáék, vagy "lehet addigra szerez valami diplomát". Mondom és ha a szülei már nem lesznek? Az volt a válasza, hogy akkor örököl annyi pénzt és vagyont, hogy utána sem lesznek anyagi gondjaink, nyugodjak meg.


Régóta együtt vagyunk és szeretjük egymást. Vele képzelem el a jövőmet, ha a családra gondolok, őt látom magam mellett. De sokszor kétségbe ejt, mikor eszembe jut, hogy semmi motivációja semmire nagyon, mert hogy a szüleinek, családjának van pénze és hogy neki sehol nem tudnának akkora fizetést ajánlani pályakezdőként, amiből ő megélne.

Hogy nyissam fel a szemét, mitől látná meg, hogy ez így nem jó?


2021. márc. 28. 20:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
100%

Alig ismertem és nézz oda típusú sztorit szagot érzek.

Manapság már sok dolog luxus. Nem csak a pénz,hanem a hozzáállás,gerinc,egyebek. Mindenki döntse el magának,hogy neki mi kell,és mi nem kell! :/

2021. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
98%

de hát ez neki nagyon is jó.

Nem az ő szemét, hanem a tiedet kellene felnyitni, hogy lusta herének nem szülünk.

2021. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
94%
Aki képes szeretni egy ilyen embert, az se normális.
2021. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 A kérdező kommentje:

De amúgy mint ember, teljesen normális.

Vannak barátai, a családja is szereti. Amíg egyetemre jártam is végig támogatott, rengetegszer volt olyan, hogy vizsgaidőszakban, vagy zh-k előtt akár egész éjszaka fent maradt velem és segített tanulni, kikérdezni, vagy csak tartotta bennem a lelket. Nem azt mondom, hogy miatta diplomáztam le, de nagyon sokat jelentett az, hogy ő mellettem volt végig és tudtam, hogy számíthatok rá.

Itthon is sokat segít, meg úgy alapból nem tudok tőle olyat kérni, amit ne tenne meg.

2021. márc. 28. 21:03
 5/80 anonim ***** válasza:
97%
Hagyjad,megerősítésért van itt. Azt akarja hallani,amit már gondol fejben....Eszébe nincs változtatni.
2021. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudnék felnezni egy ilyen férfire. A tanacsom biztos nem tetszik, lepontozodik, de nem tudnék "ilyen" párt valasztani. Elkepesztő, hogy egy nő jó értelmiségi családból nem kap észbe és menekül.


Sok sikert kívánok a jövőben, de TE többet érdemesz.

2021. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:
De, pont, hogy azt szeretném, hogy a párom kicsit változzon, komolyodjon. Elhagyni viszont nem fogom, mikor együtt vagyunk már 12 éve.
2021. márc. 28. 21:05
 8/80 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Hűha. Én eleve nem kezdenék olyan pasival, aki se nem dolgozik, se nem tanul, és ezt engedik neki, sőt, még ő jól is érzi így magát. Ne ringasd magad abba a tudatba, hogy "majd később megoldódik" ez a probléma, benő a feje-lágya, mert nagy valószínűséggel sosem fog. Vannak olyan gyerekek, akiket hiába kényeztetnek el, akkor is önálló lábra állnak, mert így képzelik el az életüket, függetlenedni akarnak.

Képzeld el azt a helyzetet, hogy megvan a baba és a szülei minden hónapban küldik a pénzt. Szerinted nem fogják leellenőrizni, hogy mire megy ez pénz? Dehogynem. Majd beleszólnak mindenbe, mire kell, mire nem kell költeni és kiindulva a szituból, a fiuk természetesen költhetné bármire a pénzt, de te nem, mert az "nem a te pénzed".

Ha komolyan gondolod a pároddal, akkor elküldöd dolgozni. Nem csak diplomával lehet dolgozni. Közös tulajdonotok, közös vagyonotok és közös számlátok ne legyen! Ha a szülei később nem lesznek, majd tarthatod el te. Vagy keres egy olyan csajt, aki eltartja.

2021. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
90%
14 évesen jöttetek össze? xd
2021. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, nehogy már még neked kelljen megnevelned, hogy szülhess neki! Ha ilyen a hozzáállása, szerinted egy gyerekkel mennyit foglalkozna? Max. adna neki pénzt, amire kell, aztán ennyi, szeretet az nulla lenne, mert valószínűleg ő is ezt látta.
2021. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!