Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vonzó lányból házisárkány-hogy...

Vonzó lányból házisárkány-hogyan tudnék visszaváltozni?

Figyelt kérdés
Tipikus túl lelkes feleség módjára az esküv után mindent a férjem kedvéért csináltam, lánykoromban hetente négyszer jártam edzésre (latin tánc, hastánc, aerobic) csinos és karcsú voltam, gyakran jártunk a 4 legjobb barátnőmmel ide-oda, nyelveket tanultam csak úgy, szines egyéniségem és vonzó külsőm volt. Most, 7 év házasság után... a barátnőim elmaradoztak, mert sosem értem rá találkozni velük, a sport is kimaradt, viszont mindig együtt vacsorázunk, ezáltal felszedtem 20 borzalmas pluszkilót, beszürkültem, csak a munka, meg a háztartás maradt. Semmi sincs abból a magabiztos, vonzó egykori lányból, kövér vagyok, gátlásos és unalmas életet élek. Már kimozdulni sem szeretek, félek undorítónak látnak az emberek...Nincs is kedvem sminkelni, vagy új ruhákat venni, már saját magamnak sem tetszem, semmi önbizalmam nincs, lassacskán a szexualitástól is elment a kedvem, annyira utálom azt, akivé váltam... Visszafordítható mindez? Van olyan nő, aki ugyanígy szétesett, tudnátok tanácsot adni, hogyan szerezzem vissza az önbizalmam, a nőiességem, hogyan találhatnék harmincon túl újra barátokat, hogyan ne legyek saját magam ellensége?
2010. szept. 29. 05:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy fel és elismerted, hogy baj van, az már nagy előny! Ha teheted próbálj ismét közösségbe járni, táncolni és főleg leküzdeni a kezdeti félelmeidet. Amennyiben még bátortalan vagy otthon is újjá tudod magad varázsolni! Ezerféle torna és tánc dvd van, (ingyen letölthetők) fórumok, ahol erőt adhattok egymásnak stb. hidd el csak elkezdeni nehéz! Járj el sétálni, akár a férjeddel együtt, hétvégente tehettek nagyobb kirándulásokat. És ami a legfontosabb, az a kiegyensúlyozott és egészséges táplálkozás. Én úgy érzem az írásodból ha nem lennének súlyproblémáid boldog lennél, lenne önbizalmad! Hajrá, jó úton haladsz, hogy változz! Rázd meg magad, írd össze, hogy mit szeretnél és próbáld őket megvalósítani! Sok sikert hozzá!
2010. szept. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Nemcsak a súlyom, inkább hogy nem érzem magam nőiesnek, és hogy évek óta nem fejlődtem, nem tanultam, most pedig olyan üresnek és szánalmasnak látom magam. Ha valaki most ismerne meg, el sem hinné, milyen nyitott, érdeklődő, vidám ember voltam, nem tudok mit kezdeni ezzel az öregasszonnyal, akivé változtattam magam..

2010. szept. 29. 06:41
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Azért erről a párod is tehet ám! Együtt kellene megújulnotok és akkor ő is erősítené a női önbecsülésedet.
2010. szept. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is olyan kérdés, ahol a kérdező pontosan tudja a választ is, csak valamiért nem akarja beismerni magának.

Elmaradoztak a barátnők? Leírtad, hogy hanyagoltad őket. Nosza ideje kapcsolatba lépni némelyikükkel, érdeklődni felőlük, nyitni, és ha lehetséges, találkozni velük. És máris lesznek újra barátaid, de ezúttal törődj velük.

Miért nem sportolsz? Ne mondd, hogy az a napi 1 óra aerobic vagy tánc annyira megterhelő lenne. Nem, ez kivitelezhető, és ott is tudnál még barátokat szerezni. Egyúttal le is fogynál, és elkezdenél újra figyelni az alakodra és arra, mi eszel. Jobb test, jobb közérzet, több kedved lesz eljárkálni.

Egyébként körbenéztél már, milyenek az emberek? A fele népség olyan, hogy nem nagyon lehetne nyitott koporsós temetésük, olyan ocsmányak. Szóval ezt a "rondának tartanak" dolgot felejtsd el, csak bebeszéled magadnak. Senkit sem érdekel, hogy nézel ki, csak neked fontos.

Szóval igenis visszafordítható, csak ezt az önámítást kell abbahagyni.

2010. szept. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de mit csinálsz egész nap? Mert a kérdésedböl ugy tünik, hogy nem dolgozol, csak otthon ügyködsz, és egyszerüen belül unatkozol.

Elöször is beszélj a férjeddel, mondd el neki, hogy NEM VELE van bajod, DE nem érzed igy jól magad.

Utána keress elfoglaltságot magadnak, de ne CSAK barátnö-sport-szórakozás irányban, hanem valami értelmes, alkotó dolgot is, ami értelmet ad az életednek.

Az együtt vacsorázást semmiképpen sem szüntetném meg, mert ahogy olvasom, az a közös napirendi pont az életetekben (vagy egalább is az egyik). VISZONT nem kell feltétlen vacsorára nehéz, hizlaló ételeket enni, fözz könnyebb, egészségesebb fogásokat, ha a férjednek szüksége van tartalmasabbra, akkor neki még valamit extra hozzá. A neten is találsz rendegeteg finom ÉS egészséges receptet - legyél mesterszakács, de a jó módszerrel

Csinálj magadnak napirendet, amibe beilleszted a szabadidöprogramjaidat, a sportot, de az eddigi közös elfoglaltságokat is.

Ha van lehetöségetek, akkor csináljatok közös programokat a férjeddel is, nehogy a végén ö érezze magát kizárva, elhanyagolva. (Nem hiszem ugyanis, hogy az lenne a célod, hogy te visszaváltozz a korábbi önmagaddá, de közben tönkremenjen a házasságod)

2010. szept. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mar mindent leirtak elottem, de En hozzafuznek meg annyit, hogy ne foglalkozz a multtal a jelennek elj, es a jovodre gondolj.


Keszisd el a tervezetet, ami az eletmodvaltasodrol fog szolni, es kezd is el!


Ne a kulvilaggal foglalkozz, hanem magaddal, nem fogadod el onmagad, akkor tegyel azert, hogy eltudd fogadni.


Etkezesi szokas megvaltoztatasa es torna, a rendszeres torna,

ne nezd a tukorbe magad, es ne allj merlegre, ne szamolj kal.-kat, csak dolgozz!


Olyan etkezest dolgozzal ki, amelyik vitamindus, de nem hizlalo, aminek tisztito hatasa is van, de ugyanakkor

egeszseges is es taplalo!


Ha igy elkezded es "dolgozol", akkor 2 honap mulva mar szemmel lathato lesz az eredmeny!


Hivd a baratnoidet, hogy tornazzanak Veled, pl. kozos futas stb.


Minden rajtad mullik, nem hagyott el senki, Te alakitottad ezt igy ki,

es Te tudod ezt megvaltoztatni!


Sok sikert es kitartas!

2010. szept. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 1.vagyok, teljesen értem amit írtál, a lényeg, hogy merj változni és változtatni, ne merülj el a depiben! Hidd el, a mozgás rengeteg erőt, önbecsülést ad, ami könnyebben átlendít a többin! Itt a net, a korlátlan lehetőségek tára, ki sem kell mozdulnod otthonról és kinyílik a világ, csak akarni kell! A barátnőkkel fel tudod venni a kapcsolatot, tudsz új dolgokat tanulni, fórumozni, végtelen lehetőséged van! Eleinte próbálj csak néhány vagy apróbb dolgokon változtatni, ne akarj mindent egyszerre, nehogy kedvedet szegje! Hajrá!:)
2010. szept. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Munka terén történt változás, vagy az ugyanaz, mint 7 éve volt. Ha történt, az is közrejátszhatott (csak egy példa, engem pl. egy munkanélküli időszak nagyon le tud verni, főleg, ha tudom, hogy nem én hibáztam ott, ahonnan eljöttem, vagy ha a jó főnököt felváltja egy borzalmas, emberileg is szörnyű főnök... stb. ezek tartósan nincsenek jó hatással).
2010. szept. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

atyaég egy ilyen feleség a rémálmom.

mondjuk nálam nem jutnánk el a plusz 20 kilóig mert a 10. kiló után étrend javaslattal állnék elő,edzéstervvel-na mintha nem látná hogy én miket eszem-

és ha nem rá a válasz és csípőből elutasítás,akkor agyő.

mondjuk alapból pont ezért nem jöttem és jönnék össze helytelen táplálkozási szokássokkal rendelkező,nem sportoló nővel.

de látom régi a kérdés sikerül azóta átváltozni?

mert 5 év alatt bőven elérhető akár ez is-

[link]

2015. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!