Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy igazi, tipikus házisárkány...

Egy igazi, tipikus házisárkány vagyok, legalábbis a férjem szerint. Igaza is van. De szeretnék változtatni a hülye viselkedésemen. Hogyan?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, nem panaszkodhatom, mindenünk megvan, boldogok is vagyunk, van két csodás kisfiunk,de én meg mindig csesztetem és piszkálom a férjemet úgy, hogy okom nincs rá. Tényleg mindent megtesz nekem, nem érdemli ezt. Nem akarok ilyen lenni. Szeretnék megváltozni.
2011. jan. 13. 20:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Apránként kezdd. Minden hétre tűzz ki egy megoldandó feladatot.

pl:

- ezen a héten nem fogom letolni, hogy ott hagyta a koszos bögréjét

- nem vitatkozom vele, mert késett 5 percet

stb. Mindegyikre lesz egy heted, addig rutinná is válhat.


De első körben írj egy listát azokról a szokásaidról, amelyeken változtatni szeretnél.

2011. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az első - talán legnehezebb - lépést már megtetted. Eldöntötted, hogy változtatni akarsz ezen. Ahogy az első válaszoló is írta, szedd össze pontról-pontra, mik a sárkányosságaid (akár listát is írhatsz) és szépen egyesével tudatosan változtass rajtuk. Menni fog, csak akarni kell!
2011. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Először is jusson eszedbe, hogy attól, hogy neked rossz napod/kedved/problémád van, az még nem indok arra, hogy őt gyötörd. Önuralomnak hívják.


Amúgy van elég és JÓ szex (orgazmussal)? Mert tipikusan a kielégítetlen emberek viselkednek így.

2011. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ritkán van szex, mert sokat dolgozik. (itthon dolgozik, vállalkozó). Meg nekem is alig van erőm, mert a kicsik a gyerekek és Velük sokat kell foglalkozni. Szóval ritka, havi 1 :(

Persze hogy kevés. Ez is lehet a probléma. De ettől függetlenül sem engedhetem meg magamnak ezt a fajta viselkedést. Mindenért, tényleg, mindenért rászólok.

Bunkó vagyok vele, pedig szeretem, nagyon. És ráadásul lesi minden kívánságomat mindig, csak a szex hiányos.


És ma délután nagyon összevesztünk, mérges és haragszik rám. Nem is szól hozzám. Féltékenykedek, pedig nincs rá okom, még a haverjára is. Komolyan kezdek bedilizni.

2011. jan. 13. 20:37
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Segítünk! (első válaszoló vagyok)

Írd le ide gondolatjelekkel, listába, hogy pontosan (minél kevésbé általáosan), mik azok, amiket változtatni szeretnél.

Már a lista is sokat fog segíteni, hidd el!

2011. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy csak te vagy a hibás egyedül? Vagy csak nagyon jól meg tud magyarázni mindent.


Akárhogy is, ez már egy jól berögzült szokás, nehéz lesz rajta változtatni. Esetleg találj valami programot magadnak házon kívül, hogy egy kicsit kikapcsolódj, vagy menjetek el valahova a gyerekekkel. Türelmesebbé tesz.

2011. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Egyetértek, lista + szex. A legjobb stresszoldó a szex, valószínű te is stresszes vagy és ennyi a gond, szóval akármennyire fáradtak vagytok, heti 4-szer fél órátok van egymásra, és dobd fel a szexuális életeteket, valami olyannal, ami mindkettőtöknek belefér. Meglátod minden rendben lesz :)

Egyébként le a kalappal, hogy így elismered a hibáidat. Bár én is képes lennék erre :)

2011. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat! Nagyon jól esik.


Szerintem ebben csak én vagyok a hibás, mert mindig ilyen (bocsánat a szóért) köcsög voltam.

Persze a gyerekekkel nem, csak vele, meg a húgommal is. De tudok én tök kedves is lenni és éppen tegnap este mondta, hogy mennyire boldog velem, erre ma meg bekattanok. :D


Szex? Heti 4szer fél óra? Ó! De jó is lenne :)

De ez szinte lehetetlen. De majd ha már nem fog rám haragudni, meg fogom mutatni Neki ezt a kérdést, a válaszaitokkal. Kíváncsi leszek, mit szól :)

Az a baj a szex részével, hogy este, amikor mindkettőnknek van ideje, az olyan gépies és nem spontán. Furán jön ki. Tehát, elmegyünk fürödni, aztán gyerünk, csináljuk :D ez így nem olyan jó.

Napközben nem megy, mert a picikénk 10 hónapos, alig alszik nappal. A nagyszülők messze laknak, így csak az este maradna. Tehát ez a része nehéz.


De listát írni fogok, mindenképpen.

2011. jan. 13. 21:25
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Ugyamár, épp ezért mondtam, hogy változtass :) Túl monoton a dolog, de ha egy kicsit változtatnátok akkor máris minden rendben lenne :) Most nem akartam részletezni, ez nem az a kategória, de gondolok pl. szexshopban kapható lakkcsizmákra, vagy ha romantikusak vagytok, akkor meglepetés kaja, fürdő, de ha inkább szexorientáltak, akkor meg irány a bolt, egy csomó állati jó cucc van, amik még az egészséges kategórián belül vannak :)
2011. jan. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó :)

Vannak itthon játékaink :)

Bár rég használtuk őket :D


Hú... előbb ki kell engesztelnem :D

Most nagyon mérges rám :D

Azt mondja, hogy hagyjam békén, nem érdekli, hogy mit csinálok. Meglátjuk meddig bírja így :)

Én nem sokáig.

Persze bocsánatot kértem, de ez a mai húzásom volt a csúcs.

2011. jan. 13. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!