Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan jött az a szokás, hogy...

Honnan jött az a szokás, hogy az egyik szülő testvére és annak a társa lesznek a keresztszülők?

Figyelt kérdés

2022. nov. 18. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, ahonnan az is, hogy a szülők jó barátjai lesznek a keresztszülők...
2022. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Mert ők voltak a legközelebbi hozzátartozók, és régen a keresztszülőknek olyan feladata is volt, hogyha netán a szülők meghalnak, vagy egyéb hasonló történik, akkor a keresztszülő neveli fel a gyereket.
2022. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az adott családból, mert nem törvényszerű, sőt, ugyanennyire "szokás" jó barátot vagy testvéreket felkérni.
2022. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk nagyon nincs ilyen szokás.

A mi gyerekeinknek pl barátok a keresztszüleik.

Ahogy mi is keresztszülők vagyunk nemrokonoknál

2022. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szokás. Én nem vagyok keresztanyja az unokahúgaimnak, az én keresztapám sem a nagybátyám, hanem anyukám egyik unokatestvére.
2022. nov. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igy kevesebb lett a sértödés hogy miért nem mást választott, mert volt ez a szokás.
2022. nov. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnan, hogy a születési családodból a legközelebbit választod. Régebben szerintem ennek jelentősége volt, mármint hogy a keresztszülőnek választás összefüggött azzal, hogy természetes volt vallásosnak lenni. Azért választottak keresztszülőket, mert azzal, hogy a pap keresztvíz alá tartotta a csecsemőt, mellette pedig állt a szülein kívül egy felnőtt, ő azt fogadta meg, hogy segíti, ha baj lesz. Gondolom, a legnagyobb bajra volt szokás ilyenkor gondolni, magyarul ha a gyerek elveszíti a szüleit. És akkor legyen valaki, aki támogatja. Felneveli. Szeretgeti, Taníttatja. Szülője helyett szülője. És erre a (komolyan gondolt) feladatra a legközelebbi családtag látszott a legalkalmasabbnak, már csak azért is, mert egy testvérből nézték ki a szülők a legnagyobb eséllyel, hogy ezeket valóban meg fogja tenni a gyerekért. De ez csak az én gondolatom, lehet, hogy nem így alakult ki a szokás.
2022. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!