Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátomnak haldoklik...

A legjobb barátomnak haldoklik az anyukája = ( Hogyan segíthetnék neki? És hogy értethetném meg anyámmal h ne csesztesse?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom kb. már kisgyerekkorunk óta ismerjük egymást (meg az egész családunk régóta ismeri egymást). Az apukája már régen meghalt, most meg az anyukája már régóta beteg, rákos, benn van a kórházban, de már az orvosok nem sokat adnak neki :S Tényleg nagyon rosszul már nem is nagyon tud magáról azt mondják a fájdalomcsillapítók miatt :S A haverom már majdnem egy hete itt lakik nálunk mert h nem bír egyedül lenni abban a nagy házban. Mások előtt próbálja tartani magát mondják is h milyen jól viseli de én látom rajta h belül baromira nem viseli jól :S Még sírt is 1x pedig sose láttam sírni. És annyira szeretnék segíteni neki de nemtom h mit csinálhatnék próbálom lekötni de nincs kedve semmihez. Azt se tudom most beszéltessem vagy ne vagy mit csináljak :S Suliban is látom h csak bambul lélekben nincs ott. Attól is fél h mi lesz vele mert nincsenek rokonai csak külföldön :/

Ráadásul múlt héten elmentünk bulizni, szegény totál taccsra leitta magát úgy cipeltem haza XD És anyám azóta cseszteti h biztos nagyon nehéz neki de nem az ivás a megoldás meg nem szabad ilyet csinálni blabla és hiába mondom neki h hagyja már abba ne most erkölccsőszködjön akkor is beleszól mindenbe :S Hogy értethetném meg vele h hagyja már békén? És hogy segíthetnék a haveromnak?

17/F


2010. szept. 29. 19:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Ha most az segít neki akk hadd rúgjon be 1x-2x nem?"

NEM! Ugyanis nem segít. Tudom, hogy jó látni, hogy egy kicsit lazít, mintha egy rövid időre elfeledkezne a fájdalmáról. De valójában a fájdalmat az fogja enyhíteni nagy sokára, ha szembe néz vele, ha felvállalja bármilyen nehéz is. Ha csak egy kicsit is menekülni akar, visszaveti a "gyászmunkát". Kérlek higgy nekünk! Igenis ilyen helyzetekben a legnagyobb a VESZÉLYe a függőség kialakulásának. És azzal végleg tönkreteszi magát. Ez nagyon komoly. A fájdalom, és a nehézségek nagy része, csak most jön. Aki nem tapasztalta meg, nem is tudja mekkora.

Jó, hogy mellette vagy. Igazi barát vagy.

De azt kell mondanom, hogy édesanyád nagyon jó, és nagyon bölcs ember.

2010. szept. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!