Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan a családotokban,...

Van olyan a családotokban, aki nehezen fogja fel/fogadja el, hogy spórolni kell az árak miatt?

Figyelt kérdés

Nálunk a férjem ilyen, felbosszant vele :/


Sosem voltunk milliomosok, de szegények sem, sok év munkájának köszönhetően van saját családi házunk, két kisgyerekünk és mindig tudtunk félrerakni, ha keveset is, de tudtunk.


Mindemellett nem éltünk nagy lábon, de nem is nélkülöztünk. Én tudatosan vásárolok, járunk turiba, otthon főzünk, van konyhakertünk. De egy-egy mozi vagy Meki is belefért, meg normális cipő. Szóval értitek, olyan átlagosan élünk.


Na de, most úgy elszálltak az árak, hogy bárhogy igyekszem, egyre nehezebben jövünk ki a pénzből. Egy-egy rosszabb hónapban, ha több váratlan kiadás beüt, feléljük az egész bevételünket, amit nekem ijesztő, mert sosem volt ilyen, és a megtakarításunkhoz nem szeretnék nyúlni.


Szóval igyekszem jobban visszavenni, de a férjem ezen sokszor hisztizik, pedig látja, mennyi pénzünk van, mennyi megy el. Ha kicsit olcsóbb, egyszerűbb kaját csinálok, húzza a száját. Ha azt mondom, nem, most nem veszünk meg valamit (pl.most mondtam, hogy ne vegyünk égősort a házra kintre, igen, halogatjuk egy ideje, de nem fér bele -40 ezer karácsony előtt).


Folyton morog, mert vissza kell venni az életszínvonalunkból, de nem tudok mit csinálni, ennyi a bevételünk, most nem látunk lehetőséget rá, hogy többet keressünk.


A ti családotokban van ilyen?



2022. nov. 24. 11:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
16%
Nincs, nem kell spórolnunk.
2022. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
95%
Igen, én :( de igyekszem visszafogni magam. Bevásárlólista, unalomból nem megyek a boltba, abból főzök, ami van itthon, nem amit megkívánok ilyenek.
2022. nov. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsére már, nincs, a rettenetesen magas rezsiárak óta még a férjem is elkezdett spórolni.
2022. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
82%
Mindkettőtöknek van bevétele? Akkor esetleg fel lehetne vetni neki, hogy legyetek külön kasszán.
2022. nov. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanúgy megveszi a citi, sört, benzint és rámszól, hogy vegyem lejjebb a fűtést mert a 19 fok már sok.
2022. nov. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
76%
4: A férje. Hiába vannak "különkasszán", az igazából akkor is közös.
2022. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
11%
Én nem érzem, hogy spórolni kellene, Magyarországon az átlag ember nem szegény. (Még ha ez is van feltupírozva)
2022. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%
15 eve tettunk rola, hogy ne jarjunk igy. ;-)
2022. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj, ha nem akar spórolni. De akkor keressen jobban fizető állást, amiből telik "nem olcsó" kajára.
2022. nov. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%
" Magyarországon az átlag ember nem szegény." Ekkora hazugságot... Magyarországon az átlagember hónapról-hónapra él, a többség semmit sem tud megtakarítani.
2022. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!