Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilógok a párom családjából,...

Kilógok a párom családjából, és ez súrlódásokhoz vezet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban megpróbálom leírni a helyzetet, és aztán ha van kérdés, akkor kérdezzetek.

Első párommal vagyok együtt. Az első perctől leszögezte, hogy neki nagyon fontos a család, főleg az anyukája, és a két testvérével is rendkívül szoros kapcsolatot ápol. 2-3 hetente meglátogatja az anyukáját, és olyankor együtt van az egész család.


Nincs velük bajom, csak nem egyezik az értékrendünk. Például az anyja és a két sógornője tipikus konyhatündér, nagyon kreatívak, szépeket alkotnak, szeretnek főzni, sütni. Most nemsokára karácsony, és mindegyiknek be van sózva a popója.

Én nem vagyok ilyen, nem szeretem a nagy felhajtást, és nem is szeretek főzni, sütni meg nem is tudok, így a párom főz nálunk (ő se tud sütni, de nem is kell). Mi nálunk így van felosztva a házimunka.


Na most: a párom édesanyja és a sógornői nem fogadják el, hogy én ilyen vagyok. Nem rosszindulatúan, de a tudtomra szokták hozni, hogy nekem kellene gondoskodni a páromról (régimódiak nagyon, és erről tudnék mit mesélni).

Ez sokszor kellemetlen, és ezt már próbáltam finoman jelezni, hogy én nem a 19. Században élek, azt próbálom csinálni, amit szeretek, és ugyanígy van ezzel a párom is. Megpróbálnak mindenbe bevonni, ami kedves tőlük, de nekem nincs türelmem főzni, nincs türelmem origamit hajtogatni, dekorálni, kreatívkodni. És akkor a gyerektémáról meg nem is beszéltünk...


2022. dec. 1. 16:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Te elmondtad a Te álláspontodat, még a párod kiállása hiányzik. Az, hogy nem ért egyet velük, és valamiben ellentmond nekik, abba még belefér, hogy fontos neki a család.


Ha meg nem értik, nem kell sűrűn odajárni, ha úgyis csak erről szól.

2022. dec. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Ha az első pároddal vagy együtt, akkor gondolom nem 40 éves vagy, hanem legrosszabb esetben tizen,- de legfeljebb huszonéves vagy.

Azt nem bírálom, hogy mit szeretsz/tudsz csinálni, vagy hogy miként osztjátok fel a pasival a háztartást, a ti dolgotok.

Amellett még a saját anyádnak sincs hozzá köze, hogy nálatok ki és mit végez.

Annyit viszont tudok, hogyha valahol nem érzem jól magam, akkor oda nem megyek, de ha nem akarok konfrontációt, akkor ezt nem feltűnően csinálom.

Most voltál és majd legközelebb mész karácsonykor, utána meg húsvétkor és kész. Indokot milliót lehet találni, ők meg - hidd el - nem lesznek kétségbeesve, hogy csak a pasid megy.

2022. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

A menyem nem tud főzni, de nem is akar megtanulni, mert utálja a főzést.

Nem jár dolgozni, a fiam napi 10-12 órákat dolgozik, hétvégén is.

A fiam tud főzni, mert megtanítottam, csak ideje nincs rá.

Soha egy szóval nem győzködtem a menyem a főzés végett (sem), ha nekik így megfelel, akkor nekem jó.

2022. dec. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Értem a helyzetedet, egy kicsit hasonló vagyok. Mondjuk én főzök, mer szeretek enni, és az a legjobb, amit én főzök. Sütni nem nagyon szoktam, nem igazán tudok. Az ilyen díszítgetés, hajtogatás, különboző kézimunka engem a padlóra küldene. Sajnos egy ilyen családi közegben ebből előbb vagy utóbb baj lehet, aki szereti ezt csinálni, az nem fogja megérteni, hogy nem mindenki ilyen. Próbálj meg minél kevesebbet találkozni velük. Én is ismertem ilyen családot, minden ünnepkor vendégek, sütés-főzés, még a karácsonyfadíszeket is maguk csinálták. Nyáron befőztek, ott még a pasi is ilyen volt.
2022. dec. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

Párod mit mondott minderre?

Első dolog lenne, hogy neki jelzem, hogy rosszul esik, hogy az anyjáék ezt éreztetik folyamatosan.

Ha őt ez nem érdekli, akkor szintet léphetsz az életedben, és elmondhatod, hogy most már érted, hogyan ért véget az első párkapcsolatod. :)

(Ha esetleg nem így lenne: a srác pedig megérti a helyzetedet és neki sem tetszik, hogy te rosszul érezd magad anyádék maradisága miatt, akkor rászól a rokonságára, hogy hagyjanak békén téged ezzel. Ha ők ennek ellenére sem hagyják abba, akkor pedig elkezdtek kevesebbszer menni hozzájuk. Ha annyival fontosabb a srácnak a család, hogy semmit sem hajlandó a te nyugalmadért tenni, akkor pedig tedd lapátra.)

2022. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%

Ne menj olyan sűrűn oda ennyi a megoldás.Karácsonykor és húsvétkor aztán kész.Bőven elég az ha nem érzed jól magad közöttük mert mindig piszkálnak.

Mikor mondja a párod hogy menj vele a két nagy ünnepen kívül akkor kitalálsz mindig valamit hogy miért nem tudsz vele menni és akkor nincs sértődés.

2022. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Hany evesek vagytok?
2022. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
Finoman tudd meg, hogy mi a gyengeségük, pl. hogy csak a konyhatechnikában jeleskednek, de másban nem és aztán szép lassan tegyél epés megjegyzéseket tudásuk hiányosságát illetően.
2022. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A párod családjának nincs köze a ti életetekhez! Hogy mit gondolnak, az az ő magánügyük, rád az nem tartozik. Neked nem kell velük vitatkozni, lehetőleg oda se kell menni, hiszen bunkók. Értelmezhetetlen az a szó, hogy "nem fogadja el". Mert ha nem fogadja el, akkor mi van?
2022. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
71%

“ Na most: a párom édesanyja és a sógornői nem fogadják el, hogy én ilyen vagyok. Nem rosszindulatúan, de a tudtomra szokták hozni, hogy nekem kellene gondoskodni a páromról (régimódiak nagyon, és erről tudnék mit mesélni).”


- Gondoskodom róla, anyuka! A szopást jobban értékeli, mint a főztöm.


Garantálom, hogy a fenti után egyszer nem fog előkerülni a téma

2022. dec. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!