Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kilógok a párom családjából,...

Kilógok a párom családjából, és ez súrlódásokhoz vezet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyvonalakban megpróbálom leírni a helyzetet, és aztán ha van kérdés, akkor kérdezzetek.

Első párommal vagyok együtt. Az első perctől leszögezte, hogy neki nagyon fontos a család, főleg az anyukája, és a két testvérével is rendkívül szoros kapcsolatot ápol. 2-3 hetente meglátogatja az anyukáját, és olyankor együtt van az egész család.


Nincs velük bajom, csak nem egyezik az értékrendünk. Például az anyja és a két sógornője tipikus konyhatündér, nagyon kreatívak, szépeket alkotnak, szeretnek főzni, sütni. Most nemsokára karácsony, és mindegyiknek be van sózva a popója.

Én nem vagyok ilyen, nem szeretem a nagy felhajtást, és nem is szeretek főzni, sütni meg nem is tudok, így a párom főz nálunk (ő se tud sütni, de nem is kell). Mi nálunk így van felosztva a házimunka.


Na most: a párom édesanyja és a sógornői nem fogadják el, hogy én ilyen vagyok. Nem rosszindulatúan, de a tudtomra szokták hozni, hogy nekem kellene gondoskodni a páromról (régimódiak nagyon, és erről tudnék mit mesélni).

Ez sokszor kellemetlen, és ezt már próbáltam finoman jelezni, hogy én nem a 19. Században élek, azt próbálom csinálni, amit szeretek, és ugyanígy van ezzel a párom is. Megpróbálnak mindenbe bevonni, ami kedves tőlük, de nekem nincs türelmem főzni, nincs türelmem origamit hajtogatni, dekorálni, kreatívkodni. És akkor a gyerektémáról meg nem is beszéltünk...


2022. dec. 1. 16:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem a családjának kell elfogadnia és nem nekik ekll emgfelelni :)
2022. dec. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%
És ha az lesz a baj, 14-es, akkor mi lesz? Akkor így jártak. Más fogja meghatározni, hogy a kérdező mit csinál? Viselkedjenek az alapvető illem szerint, és mindjárt lesz kedve a kérdezőnek odamenni. De, ez ennyire egyszerű!
2022. dec. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
69%
Nem látom olyan tragikusnak a helyzetet. Egyesek szerint meg is kéne szakítani a kapcsolatot? Néhány kis megjegyzés miatt? “Bocs, de nem tudok főzni, nem is érdekel, nem nekem való. Inkább segítek valami másban.” Ha amúgy rendesek, ennyit igazán elnézhetsz.
2022. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem "néhány kis megjegyzés", hanem kéretlen zaklatás olyan ügyekben, amihez semmi közük. Néhány kis megjegyzésért nem írt volna ki kérdést a kérdező.
2022. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha 2 hetentevegy delutan ra oda mentek szerintem nyugodtan hajtogathatnal origami meg segiteni amit Kell.


Mi Mast csinalnal? Ulsz es instagramon logsz amig OK keszulodnek..?


Ha szoba Jon a tema attol mindhatod te otthon ezt nemszoktad de hadd erezzek azt az oregasszonyok jo kezben van a fiacska...

2022. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

3as,ügyes vagy, jár a keksz.

A fiad pedig egy jó nagy veréb. Napi 10-12 órákat dolgozik megállás nélkül, feleség meg még arra se képes, ha már eltartatja magát, hogy egy félórás meleg vacsorát összecsapjon neki,hogy egész életében ne csak hideget egyen.

Lehet, hogy utálok főzni, a férjemet viszont szeretem annyira, hogy legyőzöm a lustaságomat, és nem parizerrel várom haza. A fiad jó nagy csicskának nevelted, arra jó, hogy szétdolgozza az agyát, meg hordja haza a pénzt. Cserébe ehet egy kis turistaszalámit.

2022. dec. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
7%
Kérdező, szerintem a család pici fiát szolgáltasd vissza nyugodtan, ha annyira se tart, hogy kiálljon érted! Vagy szólj vissza hasonlóan, mint a 10-es.
2022. dec. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
22%

10-esnek igaza van.

Valahogy úgy kéne megfogalmazni, hogy "jóllakatom én őt, csak nem úgy, ahogyan ti gondoljátok".

2022. dec. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Na, úgy látom megjött az összes rátelepedős anyuci, akinek pici fia van és mindenkit ledislike-olt a getzibe, aki tényleges megoldást javasolt :DDDD
2022. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Szakítanék, mert ez a büdös életben nem fog változni - hitegetheted magad, hogy deee.

NEM! A párodnak a naaagyon fontos családja mindig lenéz majd, és előbb-utóbb úgy elmarnak titeket egymástól (hiszen már most is mindenbe beleszólnak), hogy úgyis szétmentek majd.

2022. dec. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!